Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Заключна частина промови прокурора

Заключна частина промови прокурора

Назва:
Заключна частина промови прокурора
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,07 KB
Завантажень:
143
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
на тему:
Заключна частина промови прокурора


Заключна частина обвинувальної промови прокуро-ра — факультативний елемент судової промови дер-жавного обвинувача. В справах, які не являють собою великої суспіль-ної небезпеки, судова промова закінчується міркуванням прокуро-ра про міру покарання. У справах, які мають особливе суспільно-політичне значення, викликають значний інтерес громадськості, у виїзних засіданнях, ця частина промови дуже бажана.
Державний обвинувач може коротко зупинитися на підсумках судового процесу; висловити впевненість, що справедливий вирок буде сприяти зміцненню законності; висловити все те, що запало в душу прокурора, учасників процесу; вказати на уроки судового роз-гляду справи; закликати присутніх до рішучої боротьби із злочинністю.
Із промови Р. Руденка:
«В їм 'я істинної любові до людства, якою сповнені народи, які принесли величезні жертви для порятунку миру, свободи і культури, в ім 'я мільйонів невинних людей, загублених бандою злочинців, які стали перед Судом передового людства, в ім 'я щастя і мирної праці май-бутніх поколінь — я закликаю Суд винести всім підсудним виняткову міру покарання — смертну кару.
Такий вирок буде схвально зустрінутий всім передовим люд-ством».
Заключна частина промови не повинна бути штучною, необ-хідно пов'язати її з матеріалами справи. Із промови прокурора А. Коні:
«Закінчуючи обвинувачення, я не можу не повторити, що дана справа для свого вирішення вимагає багато зусиль, розуму і совісті. Але я впевнений, ви не відступите перед складністю завдань, як не відступила перед нею обвинувальна влада, хоча, може статися, вирі-шите Ті інакше.
Я знаходжу, що підсудний Емельянов здійснив жахливий злочин, знаходжу, що, постановивши жорстокий і несправедливий вирок над своєю бідною і ні в чому не винною дружиною, він з усією суворістю привів його до виконання.
Якщо ви, панове присяжні, винесете із справи таке ж переко-нання, як і я, якщо мої доводи підтвердять у вас це переконання, то я думаю, що не далі, як через кілька годин, підсудний почує із ваших уст вирок, звичайно, менш суворий, але, без сумніву, більш справедли-вий, ніж той, який він сам виголосив над своєю дружиною» .
Можна і так закінчити обвинувальну промову:
«Я відчуваю, що суд незадоволений моєю промовою і робить мені різного роду жестикуляції. Я прошу відпочинку і води. Я стомився» .
Репліка прокурора
Закон надає прокуророві право після проголошен-ня промов усіма учасниками судових дебатів вис-тупити із реплікою (ст. 318 КПК України).
Репліка — не обов'язкова частина судових дебатів. Вирішити, чи слід її брати, прокурор може лише після виступу всіх учасників судових дебатів. Державний обвинувач, як правило, виступає з реп-лікою, коли учасниками судових дебатів:*
висловлені помилкові твердження;*
неправильно тлумачаться норми права;*
перекручені фактичні обставини справи, які мають суттєве значення;*
допущено грубу поведінку щодо учасників судового розгляду;*
допущено домисли та принципово неправильні судження;*
явно перекручено позицію прокурора, громадського обви-нувача, цивільного позивача;*
дано юридичне неправильну оцінка скоєного тощо.
Репліка, як правило, гостро полемічний виступ. Вона повинна бути короткою, чіткою і зрозумілою. Але її не слід перетворювати у гру слів, використовуючи обмовки інших учасників. Недопустимі не-рвозність, грубість, нетактовність. Прокурор готується до репліки під час виступів інших учасників судових дебатів. Але якщо проку-рору необхідний додатковий час, він може просити суд зробити пе-рерву для підготовки до репліки.
Не слід користуватися реплікою для того, аби змінити щось у виступі, доповнити судові дебати. Ось приклад недоречної репліки. В одній із справ про розкрадання державного майна в особливо ве-ликих розмірах, прокурор попросив 7 років позбавлення волі підсуд-ному. Однак після виступу захисника він ніби схаменувся, попро-сив слово для репліки і почав говорити, що з урахуванням суспіль-ної небезпеки скоєного, просить 14 років позбавлення волі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Заключна частина промови прокурора

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок