Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Законодавчі та організаційні заходи в боротьбі з торгівлею людьми

Законодавчі та організаційні заходи в боротьбі з торгівлею людьми

Назва:
Законодавчі та організаційні заходи в боротьбі з торгівлею людьми
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,81 KB
Завантажень:
86
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Законодавчі та організаційні заходи в боротьбі з торгівлею людьми


Таке явище, як остарбайтерство за останні роки стало для нашого суспільства звичним. Люди, зневірившись знайти дома роботу, за яку пристойно платять, змушені шукати щастя за кордоном. Легально за кордоном щороку працевлаштовується близько 50-60 тисяч українців. За неофіційними даними цифра сягає мільйонів. Більшість з них виїжджає за туристичними чи приватними візами, працює без необхідних документів. Звісно, це негативно впливає на їхній правовий захист і стає однією з причин потрапляння у сферу інтересів торгівців людьми.
Представники цього злочинного андеграунду людину сприймають як товар, який може принести значні прибутки.
Жертвою злочинної торгівлі може стати будь-хто. Ми якось звикли ототожнювати сучасне рабство із нелегальною проституцією та зламаними жіночими долями, але воно має набагато більше облич, серед яких - важка праця на лісоповалах, будівництві чи шкідливому виробництві, жебрацтво.
Україна займає тепер провідне місце у світі по продажу людей у рабство і є постачальником " живого товару" до таких країн як Туреччина, Росія, Польща, Греція, Німеччина, Португалія, Іспанія... Одних віддають туди сутенери, інші стають на цю стезю добровільно.
Дедалі тривожніших масштабів набирає торгівля дітьми, здебільшого безпритульними та сиротами, причому ця торгівля процвітає всередині самої України. Вона навіть більша ніж торгівля дітьми з перетином кордону, бо для дітей досить суворі правила виїзду, суворі правила оформлення документів для вивозу дітей. Саме тому набагато вигідніше їх використовувати в Україні. Наприклад, дуже багато випадків, коли дітей з Криму привозять в Київ для жебракування, коли дітей із Придністров'я продають за копійки в Одесу для використання в порнобізнесі.
Як свідчить історія, проблема торгівлі людьми має глибоке коріння і суспільство на різних етапах свого розвитку по різному ставилось до неї. Але лише на початку ХХ століття розпочинається міждержавна робота, в рамках якої світове співтовариство розглядає торгівлю людьми як проблему боротьби зі злочинністю.
Сучасним міжнародно-правовим документом щодо протидії торгівлі людьми є Конвенція ООН проти транснаціональної організованої злочинності та протокол про попередження і припинення торгівлі людьми, особливо жінками і дітьми, і покарання за неї, що доповнює Конвенцію. У грудні 2000 року Україна, спільно з іншими 124 країнами світу, підписала ці міжнародні документи і ратифікувала 4 лютого 2004 року на сесії Верховної Ради України.
Правоохоронні органи України зіткнулись зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми на початку 90-х років минулого століття. З метою посилення боротьби з цим видом організованої злочинності, у березні 1998 року Верховна Рада України приймає Закон "Про внесення змін та доповнень до деяких законодавчих актів України", у зв'язку з яким, Кримінальний кодекс України було доповнено статтею, яка передбачала покарання за торгівлю людьми (ст.124-1 КК України). У квітні 2001 року ВР України приймає новий Кримінальний кодекс України, який набув чинності з 1 вересня 2001 року, до складу якого увійшла стаття 149 "Торгівля людьми або інша незаконна угода щодо передачі людини". Крім того Кримінальний кодекс криміналізував проституцію статтею 303 КК України "Проституція або примушування чи втягнення до заняття проституцією".
Звісно, редакція цих статей була недосконалою, зокрема під торгівлею людьми розуміли угоду, пов'язану лише з переміщенням людини через державний кордон. Не передбачалася відповідальність за торгівлю в межах держави, не містила стаття такої мети торгівлі людьми, як вилучення органів тощо.
Тому Верховна Рада України Законом "Про внесення змін до Кримінального Кодексу України щодо вдосконалення відповідальності за торгівлю людьми та втягнення в заняття проституцією" статтю 149 та 303 Кримінального кодексу виклала у новій редакції (закон набрав чинності 10 лютого 2006 року). Формулювання цих статей відповідає міжнародним стандартам дотримання прав жертв торгівлі людьми та передбачає адекватне, більш суворе покарання за вчинення цих злочинів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Законодавчі та організаційні заходи в боротьбі з торгівлею людьми

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок