Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> ОБ'ЄДНАННЯ ГРОМАДЯН ЯК СУБЄКТИ

ОБ'ЄДНАННЯ ГРОМАДЯН ЯК СУБЄКТИ

Назва:
ОБ'ЄДНАННЯ ГРОМАДЯН ЯК СУБЄКТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,10 KB
Завантажень:
461
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Тема 11. ОБ'ЄДНАННЯ ГРОМАДЯН ЯК СУБЄКТИ
АДМІНІСТРАТИВНОГО ПРАВА
1 год.
ПЛАН
1.Поняття та призначення підприємств і установ.
2.Окремі види підприємств і установ.
3. Організаційна структура та управління підприємствами й установами.
4. Діяльність підприємств та організацій як суб’єктів адміністративного права.
5. Порядок утворення та припинення діяльності підприємств і установ.
1.Об'єднання громадян: поняття і види
Відповідно до статті 36 Конституції України громадяни України мають право на свободу об'єднання у політичні партії та громадські організації для здійснення та захисту своїх прав і свобод та задоволення політичних, економічних, соціальних, культурних та інших інтересів, за винятком обмежень, встановлених законом в інтересах національної безпеки та громадського порядку, охорони здоров'я населення або захисту прав і свобод інших людей.
Відповідно до статті 1 Закону України "Про об'єднання громадян" об'єднанням громадян є добровільне громадське формування, створене на основі інтересів для спільної реалізації громадянами своїх прав і свобод. Об'єднання громадян, незалежно від назви (рух, конгрес, асоціація, фонд, спілка тощо) відповідно до цього Закону визнаються політичною партією або громадською організацією. Дія цього Закону не поширюється на релігійні, кооперативні організації, об'єднання громадян, що мають основною метою одержання прибутків, комерційні фонди, органи місцевого та регіонального самоврядування (в тому числі ради і комітети мікрорайонів, будинкові, вуличні, квартальні, сільські, селищні комітети), органи громадської самодіяльності (народні дружини, товариські суди тощо), інші об'єднання громадян, порядок створення і діяльності яких визначається відповідним законодавством. Особливості правового регулювання діяльності профспілок визначаються Законом України про профспілки.
Закон "Про об'єднання громадян" відіграв позитивну роль, оскільки забезпечив врегулювання суспільних відносин, пов'язаних з діяльністю партій та
громадських організацій. Зокрема, він визначив принципи і порядок утворення об'єднань громадян, їх статус, порядок їх легалізації, право на судовий захист у разі відмови у реєстрації, а також права цих об'єднань, в тому числі право власності.
Однак аналіз названого Закону показує, що він має недоліки. Зокрема, в частині 2 статті 1 передбачено, що об'єднання громадян, незалежно від назви (рух, конгрес, асоціація, фонд, спілка тощо) відповідно до цього Закону визнається за політичну партію або громадську організацію. Таким чином, обмежується свобода громадян створювати чи то громадські організації, чи то партії і вибирати напрями своєї діяльності.
Діяльність об'єднань громадян різноманітна. Вона може бути спрямована на участь у розробці державної політики, розвиток науки, культури, відродження духовних цінностей, розв'язання соціальних проблем окремих категорій та груп громадян, розвиток благодійної діяльності, охорону навколишнього природного середо-вища, зумовлюватися спільністю професійних та інших інтересів гро-мадян тощо.
Одним з найпоширеніших варіантів класифікації об'єднань грома-дян є застосований у Законі України «Про об'єднання громадян» від 16.06.1992 р. розподіл об'єднань громадян на політичні партії та гро-мадські організації.
Політичною партією визнається зареєстроване згідно із законом добровільне об'єднання громадян — прихильників певної загально-національної програми суспільного розвитку, що має за мету сприян-ня формуванню і вираженню політичної волі громадян, бере участь у виборах та інших політичних заходах.
На відміну від політичної партії громадською організацією є об'єднання громадян, створене для задоволення та захисту своїх за-конних соціальних, економічних, творчих, вікових, національно-культурних, спортивних та інших інтересів.
За територіальним масштабом діяльності класифікуються лише громадські організації (всеукраїнські, місцеві, міжнародні).
За способом обліку членів, громадські організації поділяються на такі:
а) що мають фіксоване індивідуальне членство;
б) що не мають фіксованого індивідуального членства.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: ОБ'ЄДНАННЯ ГРОМАДЯН ЯК СУБЄКТИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок