Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Проблеми викладання прав людини у вищих навчальних закладах

Загрузка...

Проблеми викладання прав людини у вищих навчальних закладах

Назва:
Проблеми викладання прав людини у вищих навчальних закладах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,90 KB
Завантажень:
452
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Проблеми викладання прав людини у вищих навчальних закладах


Пропонована стаття присвячена проблемі викладання прав людини у вищих навчальних закладах. Автор аналізує досвід викладання прав людини у вузах України. За результатами досліджень зроблені відповідні висновки, що заслуговують на увагу.
Ключові слова: права людини, викладання прав людини.
Історія становлення інституту прав людини та права загалом – це цілісний процес у розвитку людства. За словами В.С. Нерсесянца, "право взагалі та права людини (у тих чи інших формах і обсягах їхнього буття та вираження) – це необхідний, невід’ємний та обов’язковий компонент всякого права як права взагалі, визначений (а саме – суб’єктно-людський) аспект вираження сутності права як особливого типу та специфічної форми соціальної регуляції. Право без прав людини так само неможливе, як і права людини без і поза правом" [1, с.22].
Сьогодні проблема прав людини – це вельми актуальна та перспективна політико-правова, філософська доктрина, спрямована на задоволення духовних та матеріальних інтересів людини. Права людини належать до так званих вічних тем, над якими працювали мислителі різних епох, починаючи від мислителів античного світу аж до наших сучасників. Відтак проблема прав людини має своє минуле, сучасне та майбутнє, багато із сторін якої вивчені філософами, соціологами та юристами. Цій темі присвятили свої праці такі видатні вчені XIX-XX ст. як М.А. Бердяєв, В.В. Івановський, Б.О. Кістяківський, Л.І. Петражицький, В.С. Соловйов та ін. Ідея прав людини в історії політико-правової думки XIX-XX ст. представлена різними школами: слов’янофілами (К.С. Аксаков), соціологічною доктриною права (Б.О. Кістяківський), психологічною теорією права (Л.І. Петражицький), нормативістською теорією права (Г.Ф. Шершеневич).
У радянський період проблем з правами людини начебто не існувало. Концепція прав людини спочатку взагалі не була визнаною радянською науковою доктриною. Лише наприкінці 50-х – початку 60-х років, завдяки тиску світової громадськості на радянське керівництво, ідея прав людини була у Радянському Союзі реанімована, внаслідок чого створено соціалістичну концепцію прав людини. Цій темі присвячені праці М.В. Вітрука, Л.Д. Воєводіна, В.А. Карташкіна, В.О. Кучинського, Г.В. Мальцева, Н.І. Матузова, В.С. Нерсесянца, П.М. Рабіновича, В.М. Чхіквадзе, Н.І. Титової, Б.С. Ебзєєва та ін.
На законодавчому рiвнi про права людини вперше було згадано у Французькій Декларацiї прав людини i громадянина 1789 року, ст.4 якої проголошує, що "свобода полягає у можливості робити все, що не шкодить іншому: таким чином, здійснення природних прав кожного обмежено лише тими межами, якi забезпечують іншим членам суспiльства цi ж права" [2, с.3]. Значне змістовне наповнення поняття прав людини набуло з прийняттям низки міжнародно-правових актів у галузі прав людини, в яких вказано, що права людини "випливають з гідності, органічно притаманної людській особистості" [3, с.32].
У контексті світових та європейських глобалізаційних процесів Україна, хоча і з певними труднощами, йде шляхом визнання та забезпечення загальноцивілізаційних цінностей сучасної світової спільноти, серед яких права людини посідають одне з пріоритетних місць. Важливо відзначити, що процес цей складний, суперечливий, у багатьох випадках болісний, оскільки пов’язаний з ламанням стереотипів, які складалися на протязі багатьох десятиріч [4, с.15]. Адже система, заснована на ідеології марксизму-ленінізму, виявила свою повну нежиттєздатність та неспроможність, а проголошувані цією доктриною цінності виявилися декларованими: права людини було відкинуто як продукт буржуазного суспільства, категорію, що не відповідає сутності людини як соціальної істоти. Наслідком такої "деіндивідуалізації" стало перетворення людини у своєрідний знеособлений гвинтик величезної державної машини.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Проблеми викладання прав людини у вищих навчальних закладах

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок