Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Проблема статеворольових і психосексуальних порушень

Проблема статеворольових і психосексуальних порушень

Назва:
Проблема статеворольових і психосексуальних порушень
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
106,92 KB
Завантажень:
1424
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Вибір проблематики.

Відмінності статеворольових та психосексуальних порушень,причини,види,наслідки.

Мета дослідження.

Теоретичний аналіз відмінностей проблем статеворольових та психосексуальних порушень.

Предмет дослідження.

Індивідуальні відмінності статеворольових і психосексуальних порушень.

Об’єкт дослідження.

Статеворольові та психосексуальні порушення в різних вікових групах.

Завдання.

Завдання № 1.

Теоретичний аналіз порушень статеворолевої самосвідомості (аутоідентифікації). Транссексуалізм.

Завдання № 2.

Аналіз порушень психосексуальних орієнтації.

Завдання № 3.

Проаналізувати публікації за останній період.

Вступ

Що таке стать? Слова „чоловік” і „жінка” асоціюються у нас з багатьма різноманітними ознаками,включаючи різні репродуктивні функції,тілобудову,рід заннятя,соціальниний статус та багато іншого.Ця протилежність здається настільки всеоб’ємлюючою і великою,що деякі вбачають в ній джерело всіх бінарних опозицій людської свідомості.[ 5 ]

В біологічних,соціальних і психологичних науках поняття статі неоднозначне.В суворому вигляді стать –це „сукупність морфологічних і фізіологічних особливостей організма,що забезпечує розмноження,сутність якого в кінцевому результаті зводится до оплодотворення”.[ 15, 171-174].Але слово „стать”,”статева приналежність „ або „статева ідентичність”,мають також більш широке значення,що означає особистий біологічний і соціальний статус індивіда,як чоловіка так і жінки,встановлюваний на основі будови геніталій,а іноді і інших соматичних і поведінкових признаків.

В наш час відбуваються зрушення в статевій моралі і поведінці,які називають не дуже визначеним терміном ”сексуальна революція”.Чи це дійсно різка трансформація , „вибух” традиційних норм чи прискорене продовження еволюційного процесу,що вже йде декілька століть? Зачипають ці здвиги тільки ціннісні орієнтації людей чи тільки реальну поведінку? Як зв’язані ці процеси з змінами в системі статевих ролей,становище жінок,структуті і методах соціалізації дітей і підлітків?[ 6, 134]

Роділ 1. Порушення статеворолевої самосвідомості.

1.1 ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОРОЛЕВОЇ САМОСВІДОМОСТІ (АУТОІДЕНТИФІКАЦІЇ).ТРАНССЕКСУАЛІЗМ.

Порушення статевої самосвідомості (аутоідентифікації) виявляються різними варіантами транссексуалізма. Транссексуалізм - стійке усвідомлення своєї приналежності до протилежної статі, незважаючи на правильне (відповідне генетичній статі) формування . Поширеність транссексуалізма серед чоловіків, за даними різних авторів, варіює від 1:37000 до 1:100000 населення, причому співвідношення між чоловіками і жінками коливається від 2:1 до 8:1. Середній вік звертання до лікарів у чоловіків 23-24 роки, у жінок -25 років.

Грубе порушення диференцювання структур мозку, відповідального за статеву поведінку, у першу чергу гіпоталамуса, приводять до перекручення аутоідентифікації і відчуттю приналежності до іншої статі, незважаючи на правильне статеве виховання. Для повноцінного статевого диференцювання структур мозку в чоловіків потрібно дотримання багатьох умов, таких як концентрація ембріонального андрогену, період і тривалість його впливу, а також відсутність естрогенів, і порушення кожного з них може привести до розладів цього процесу.

Виразність порушення статевого диференцювання може варіювати в широких межах, чим пояснюється різноманіття клінічних варіантів транссексуалізма: від яскравих і навіть гротескових форм до стертих,коли ніяких клінічних проявів, крім незначних епізодів у дитинстві зі спробами заявити про приналежність до іншого статі, не спостерігається.

Вплив мікросоціального середовища, практично незначущий для формування "ядерних" варіантів транссексуалізма, повною мірою позначається при становленні "крайових". Твердження про те, що транссексуалізм виникає при спробах виховувати дитину в іншій статі, не мають під собою ніякий основ. По-перше, коли прояви транссексуалізма в дитини починають сприйматися навколишніми як патологія, статева самосвідомість виявляється уже сформованою (не пізніше 5 років, а звичайно раніше), і будь-які виховні міри не можуть її змінити, і, по-друге, для корінної зміни поведінки (наприклад, статевої ролі) лише виховними мірами , потрібно не тільки час, але і прагнення самого пацієнта.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: Проблема статеворольових і психосексуальних порушень

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок