Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Спритність - опанування рухами в екстремальних ситуаціях.

Спритність - опанування рухами в екстремальних ситуаціях.

Назва:
Спритність - опанування рухами в екстремальних ситуаціях.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,75 KB
Завантажень:
478
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Спритність - опанування рухами в екстремальних ситуаціях.
План
1. Спритність - опанування рухами в екстремальних ситуаціях.
2. Дія — засіб діяльності 
3. Період підготовки дії
4. Механізм и регуляції дії
5. Порівняння і оцінки - діалогічні відносини в дії
6. Дія - мікроетап розвитку
7. Дія - засіб розвитку
Цей вид спритності полягає в тому, що людині треба миттєво подолати перешкоду, яка заважає успішному вирішенню рухової задачі. Це вже інший спосіб регуляції рухів: використанням навички це зробити неможливо, потрібна нова організація рухів - дія.
У чому ж тут складність, проблема?
Виконання автоматизованої навички в звичних умовах не вимагає спритності. Вона опанована на початкових етапах її формування. Це відноситься і до пластичності, яка характеризує естетичність і виразність рухів. Володіння рухами власного тіла дуже часто ускладнюється перешкодами, і особливо тими, що виникають раптово в ході розв'язання рухових задач.
Чим більше ускладнюються задачі (в математичному розумінні), тим вищий попит на сенсорні корекції рухів.
Отже, для подолання перешкод треба: а) оцінити ситуацію; б) підібрати рухи, адекватні цій ситуації; в) випередити думками процес подолання перешкод.
Спритність, як опанування рухами в екстремальних ситуаціях, відрізняється від інших рухів тим, що час на підготовку дії - відображення ситуації і створення образу рухів - зведений до мінімуму, він мізерний. Перемагає в єдиноборстві той, хто чітко і тонко підкоряє себе ситуації, випереджає задум суперника не роздумами, а безпосередньою дією, що підказана мисленням. У мисленні, в його результаті і полягає спритність і пластичність рухів людини.
Спритність - розв'язання нових рухових завдань. Це — спосіб дії мислячого тіла, через який невідоме перетворюється на відоме, опановане в рухах. Спритність і пластичність рухів проявляються не лише при розв'язанні нових рухових задач. Зрозуміло, нові задачі характерні для новачків. Але це не зовсім так. Якщо розглядати рухову навичку як затверділу, раз і назавжди незмінну систему рухів, то про спритність не може бути й мови. Для цього треба зруйнувати стереотип навички, вийти за його межі, знайти в рухах резерви і перетворити їх на свідомо керовані елементи дії.
У дійсності, як було зазначено раніше, автоматизована дія — рухова навичка - зберігає в собі певну гнучкість, пластичність. Коли в ході тренування збільшується енергія, набувається досвід і майстерність, тоді стара форма рухів стає неадекватною можливостям людини. Треба їх узгодити, знайти нову, відповідну можливостям форму. Ось у такому випадку і виникає потреба в спритності - знайти новий спосіб розв'язання нової задачі.
Спритність особливо потрібна і цінна тоді, коли виникає потреба перевчитись, створити нові системи рухів. Ці особливості належать до функції діяльного мислення, і його не можна компенсувати, хоча б частково, за рахунок активності образного і символічного мислення (вони ведуть тільки планувальну роботу, створюють образи рухів).
Дійове мислення веде технічну роботу по реалізації образу в матеріальну конструкцію рухів.
Справедливим є ствердження, що в образі будується наступна дія.
Усе це являє собою сенсомоторну культуру - мистецтво досягати гармонійного розвитку за допомогою вправ, організованих у певну систему. Крім того, опанування цим мистецтвом сприяє розв'язанню ряду задач:
а)через психомоторну дію збагнути розумом ідеї добра, істини й краси, які живуть у кожній людині, перетворити їх душевні блага - моральні, пізнавальні та естетичні, а значить, сформувати творчу культуру людини;
б)майстерно засвоєні психомоторні дії дозволяють раціонально заповнити дозвілля, приємно проводити час, сприяти відновленню сил для творчої праці;
в) психомоторна дія очищує душу, приводить почуття і думки в гармонію з предметом дії.
Цим сенсомоторна культура людини відрізняється від інших культур: людина створює її для себе, і потрібна тільки безперервна праця над собою протягом усього життя.
Ось функції психомоторики:
1) служити генератором енергії;
2) зароджувати наші думки і образи;
3) бути мірою наших можливостей у просторі і часі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Спритність - опанування рухами в екстремальних ситуаціях.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок