Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Пам’ять як одна із форм раціонального освоєння дійсності

Пам’ять як одна із форм раціонального освоєння дійсності

Назва:
Пам’ять як одна із форм раціонального освоєння дійсності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,30 KB
Завантажень:
422
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему:
“ Пам’ять як одна із форм раціонального
освоєння дійсності”


Зміст
1. Структура пам'яті
2. Види і форми пам'яті
3.Формування і розвиток пам'яті
4. Засоби пам'яті
Памўяттю з давніх-давен цікавилися філософи, психологи та фізіологи, але про явища памўяті – складні, феноменальні – ще багато потрібно дізнатися. А поки що уточнимо відоме і почнемо з визначень понять, в своїй різнобарвності доповнюючих одне одного. У Великій Радянській Енциклопедії сказано: памўять – це “ здатність до відтворення минулого досвіду, одна з основних властивостей нервової системи, що виражається в можливості довгостроково зберігати інформацію про події зовнішнього світу та реакції організму і багаторазово вводити її у сферу свідомості та поведінки.
Радянський психолог А. Р. Лурія говорить про памўять: “Кожне наше переживання, враження та рух залишає певний відбиток, який зберігається достатньо довгий час і при відповідних умовах проявляється знову і стає предметом свідомості. Тому під памўяттю ми розуміємо запис, зберігання і відтворення відбитків минулого досвіду, що дає людині можливість накопичити інформацію і мати справу зі слідами минулого досвіду після того, як явища, що породили їх, зникли”.
І ще одне визначення: “Запамўятовування, зберігання та наступне відтворення індивідом його досвіду називається памўяттю. В памўяті розрізняють такі основні процеси: запамўятовування, зберігання, відтворення і забування.” З того, шо міститься в цих визначеннях, виділимо найбільш істотне, а саме:
1. Явища памўяті спричинені нервовою системою, викликаються нею, складають одну з основних її якостей, властивостей.
2. Будь-який вплив – події зовнішнього світу або внутрішні реакції – залишають відбиток, інформацію у сфері наших рухів, емоцій або думок.
3. Памўять забезпечує довгострокове зберігання одержаної інформації.
4. Те, що стало надбанням памўяті, при відповідних умовах оживає, становиться предметом свідомості.
5. Процеси памўяті – запамўятовування, зберігання, відтворення та забування (Часто, кажучи про процеси памўяті, говорять про сприйняття, запамўятовування, відтворення.).
Отже, памўять – поняття багатозначне. З його не побутових, а наукових ознак – філософських, фізіологічних, психологічних – вчитель повинен виділити свій аспект їх розгляду – педагогічний, вирішальний у впливі на школяра при організації його складної учбової діяльності.
Стихійно або свідомо вчитель впливає на характер явищ памўяті, сприяє їх правильному рухові, але буває і заважає повноцінному функціонуванню памўяті та її розвитку.
1.2. Типи памґяті
Людина з дитинства запамўятовує, зберігає, а в потрібний час згадує і використовує засвоєні знання. Памўять окремої людини індивідуальна і залежить від багатьох факторів – фізичних та психологічних. Тому кажуть, що памўятей стільки ж, скільки і доброчинностей.
Та все ж різнобарвність видів нашої памўяті можна класифікувати, що, звичайно, спрощує, але в той же час і впорядковує це явище. Класифікація дає перспективну можливість вивчати феномен памўяті.
В основу класифікації памўяті покладені три ознаки, згідно з якими її розподіляють: 1) по переважанню форм психічної активності – моторній, емоціональній, образній або інтелектуальній; 2) по способу запамўятовування – довільному або мимовільному; 3) по тривалості, строку зберігання інформації.
Обўєкти діяльності – рух, почуття, образ або слово – дали назви таким видам памўяті, як моторна, емоціональна, образна та словесно-логічна.
Моторна памўять – запамўятовування, зберігання та відтворення рухів
( “памўять тіла”, “памўять-звичка” ). Вона виражається у формуванні звичок, лежить в основі усіх практичних та трудових дій, часто непомітних, не фіксуємих людиною. Походка, манера розмовляти, сміятися, почерк повўязані з моторними навичками.
Кажуть: “ Стиль – це людина ”, але багато що може бути змінено та покращено при самоконтролі та коректуванні системи власних рухів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Пам’ять як одна із форм раціонального освоєння дійсності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок