Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Технологія раннього навчання Миколи Зайцева

Технологія раннього навчання Миколи Зайцева

Назва:
Технологія раннього навчання Миколи Зайцева
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,83 KB
Завантажень:
308
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Технологія раннього навчання
Миколи Зайцева


Російський психолог Микола Олександрович Зайцев розробив унікальну методику навчання читанню і лічби на основі оригінальних кубиків.
Кубики різних розмірів заповнюються відповідним матеріалом, у залежності від складу (дзвінкі - залізячками; глухі - деревинками; "золоті", голосні - мідними монетками). До того ж за визначеними буквами закріплені певні кольори, які допомагають на асоціативному рівні запам'ятати основні правила фонетичного розбору.
Основи методики
Навчання спирається на сприйняття (зір, слух, тактильні відчуття, інтуїцію), мислення активну практичну діяльність дитини, розвиває її пізнавальні здібності.
Ціль
"Кубики Зайцева" дозволяють навчити дитину плавному складовому читанню, минаючи етап складового уривчастого читання, значно скорочують час оволодіння читанням цілими словами, закладають основи грамотного письма.
Матеріали
Навчальний пакет містить у собі: кубики, таблиці, аудіокасету і керівництво для батьків.
Посібники Зайцева призначені для організації розвиваючого простору для дітей дошкільного і шкільного віку, що дозволяє бажаючим педагогам творчо підходити до готових програм, змісту освіти, способам 0подачі інформації (методам і прийомам); вносити в роботу елементи дослідницької діяльності; кардинально скорочувати час оволодіння навичками рахунку, читання, грамотного письма.
Система Зайцева дає прекрасну можливість для професійного росту вчителів, колективної творчості педагогів і дітей, формування цілісної неспотвореної системи поглядів. І діти, і дорослі при цьому зберігають фізичне і щиросердечне здоров'я (а часто і відновлюють його), тобто ставиться заслін багатьом проблемам і майбутнім хворобам, які ми звикли вважати природними в процесі навчання, таким, як проблеми зору, хребта, купи стресів і комплексів («дидактоневрозу») і, як результат, соматичні захворювання.
Система стає прищепленням від страхів, щиросердечної бідності, звичної тяги до споживацтва (не тільки матеріального, але і взаємин, культурних цінностей, готових знань), відсутності відповідальності за себе і свій спосіб життя і багато чого іншого.
Яких же дидактичних результатів можна досягнути за допомогою методик Зайцева? Загальноприйняті результати:
Діти четвертого року життя опановують навичками читання і письма через 6-7 місяців. Діти 6-7-го року життя — через 1,5-2 місяця (за умови проведення занять 2-3 рази в тиждень по 15-30 хвилин). А ті, у кого є можливість не виділяти спеціальний час для таких занять, але грати в міру потреби по кілька разів у день (від 2 хвилин і більше), скорочують цей час у багато разів. І дуже швидко стає їх важко утримати від читання книг і творів (фіксування своїх думок, письмових міркувань).
Усю граматику мови (а це значно більше шкільної програми) можна пройти за один рік. А час школярів, що звільнився, можна витратити на що-небудь більш цікавіше, наприклад, на уроки словесності, де на основі «великих текстів» (Н. А. Зайцев) і власних творів дітей у міру необхідності в закріпленні повертатися до граматики мови.
Програму початкової школи по математиці легко пройти ще в дитячому садку. І не просто познайомитися, а в розумі виконувати операції в чотири арифметичних дії, знати таблицю множення, а також переконатися, як «нам тісно в сотні» (саме так називається один з посібників Зайцева). Існує досвід виходу дітей на негативні числа і десяткові дроби в тому ж рожевому дошкільному дитинстві, а молодших школярів — на операції по зведенню в ступінь і отриманні коренів. Якщо середовище організоване в ключі Зайцева — виходить, без збитку для психічного, інтелектуального і фізичного здоров'я, просто тому що це дійсно цікаво.
При цьому є результати побічні, які завжди супроводжують процес:
Зняття міопічних синдромів, загрози короткозорості і далекозорості; відсутність перенапруги спинних м'язів унаслідок рухливого ведення заняття, спостерігалися випадки виправлення сколіозу, який розпочинався.
Підтримка природної мотивації навчальної діяльності за рахунок неминучого відходу від насильницької послідовності в реалізації чужих програм, більш уважного ставлення до інтересів і потреб своїх дітей.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Технологія раннього навчання Миколи Зайцева

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок