Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Дзеркальна інтеріоризація на основі адаптивної поведінки. Логіко-кібернетичний напрям у психології. В.Ешбі

Дзеркальна інтеріоризація на основі адаптивної поведінки. Логіко-кібернетичний напрям у психології. В.Ешбі

Назва:
Дзеркальна інтеріоризація на основі адаптивної поведінки. Логіко-кібернетичний напрям у психології. В.Ешбі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,77 KB
Завантажень:
74
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
На тему:
Дзеркальна інтеріоризація на основі адаптивної поведінки. Логіко-кібернетичний напрям у психології. В.Ешбі


Коли йдеться про логіко-кібернетичний напрям, мають на увазі таку га-лузь поведінкової психології, де зникає термінологія — й фізіологічна, і власне психологічна — в якомусь вищому синтезі. Класичною в цьому на-прямі слід визнати працю В.Ешбі "Конструкція мозку. Походження адап-тивної поведінки" (1960 p.).
З передмови П.К.Анохіна до російського виданім цієї праці: "Автор не розглядає якийсь конкретний фізіологічний механізм і не аналізує його де-талі з точки зору кібернетики та її закономірностей. Його цікавить та логічна структура, яка слугує своєрідною матрицею для будь-якого типу складних взаємодій як у межах організму, так і особливо між організмом та зовнішнім середовищем.. Сам Ешбі називає це "логікою механізму", і справді, порівнюючи різні етапи розгортання процесів у самих системах, він розкриває цю логіку і встановлює закономірну послідовність процесів там, де вивчення деталей могло б і не розкрити цієї логічної структури загалом.
Ешбі робить спробу зрозуміти грандіозну різницю між гомеостатом і реальним організмом, яка виявляється в умовах, коли і той, і інший при-стосовуються (адаптуються) до різних змін. Він дійшов сумного виснов-ку, що гомеостату, який являє собою звичайну машину, що саморегу-люється, аби адаптуватися до якоїсь зміни, потрібно багато мільярдів років, тоді як живому організму часто досить для цього всього декількох часток секунди.
Цей простий математичний розрахунок Ешбі слугує основною відправною ідеєю у вивченні та побудові гомеостату, що пристосовується. Другою змістовою складовою досліджень Ешбі є проблема розкриття тих логічних структур механізму пристосування, які відрізняють організм від механічного автомата.
Ешбі намагається розкрити складні й "прості" ультрастабільні системи. Цей аналіз здійснюється не в застосуванні до якогось конкретного біологічного або механічного процесу, а у площині логічних взаємовідношень. Висновок Ешбі можна використовувати як на рівні підкоркових функцій мозку, так і у масштабі міжмолекулярних взаємодій у межах однієї клітини.
Анохін бачить тут лише механістичний підхід, вимагаючи, щоб кри-терієм діяльності систем був визнаний принцип виживання. На його дум-ку, тут ігноруються два украй важливих фактори, що спрямовують всю лінію "спроб та помилок" і обов'язково приводять тварину до найбільш ба-жаного вирішення будь-якого завдання. А разом із тим, ці фактори — стабільність уроджених констант організму та підкріплювальний характер життєво важливих стимуляцій, — власне, визначають і завершують кожну лінію поведінки такої мультистабільної системи, якою є людина та вищі тварини.
Сам Ешбі відмовляється у будь-якій формі вносити в оцінку взаємодії живих систем з зовнішнім світом критерій корисності, поняття вродженості тощо. Вихідним питанням для себе він вважає таке: як за своїм походжен-ням узагалі можливий біологічний рівень в плані адаптивної поведінки?
Ешбі не розглядає всі мозкові механізми, пропонуючи вирішення однієї конкретної проблеми — походження унікальної здатності нервової сис-теми забезпечувати адаптивну поведінку. Його вирішення базується на факті, що поведінка нервової системи є адаптивною, і на гіпотезі, згідно з якою вона за своєю суттю є "механістичною". Далі слід визнати, що ці два положення не є непримиренними між собою, і зробити спробу встановити, який механізм міг би поводити себе настільки відмінно від побудованої досі машини. Слід також з'ясувати, які властивості повинна мати нервова сис-тема, щоб вона могла поводитися "механістично" і в той же час — адап-тивно, або дедукція була суворою, необхідно розробити, відповідно, "логіку механізму". До останнього часу обговорення механізмів того чи іншого явища велось у поняттях, цілком пов'язаних з його конкретним втілен-ням — механічним, електронним, нейронним і т. д. Сьогодні слід скориста-тися логікою чистого механізму, не менш жорсткою, ніж геометрія.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Дзеркальна інтеріоризація на основі адаптивної поведінки. Логіко-кібернетичний напрям у психології. В.Ешбі

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок