Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Національні інтереси - важливий чинник згуртування національно-патріотичних сил

Національні інтереси - важливий чинник згуртування національно-патріотичних сил

Назва:
Національні інтереси - важливий чинник згуртування національно-патріотичних сил
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,60 KB
Завантажень:
344
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Національні інтереси - важливий чинник згуртування національно-патріотичних сил


Аксіомою є те, що Україна перебуває у стані переходу від імперської структури до незалежної держави, від тоталітарної до демократичної системи, в стані державотворення, що вимагає формування відповідного державотворчого світогляду. Особливістю цього перехідного етапу є відсутність сконсолідованої нації, і, як наслідок, не маємо і загальнонаціональної еліти, що негативно позначається на політичному житті та економічній ситуації в країні. Українське суспільство розколоте у своєму ставленні до таких життєво важливих фундаментальних питань, як незалежність, ринок, приватна власність, демократія, форми державного устрою та територіальної організації, мова, державна символіка, національна безпека. На цій основі існує і, в умовах наближення президентських виборів, наростає політичне протистояння. Йде холодна громадянська війна. Особливо небезпечним є те, що колір влади закріплюється за територіями. Існує «український захід - український схід», «український центр - український південь». Викликає занепокоєння і та обставина, що український електорат непатріотично ставиться до незалежності.
Специфіка сучасної ситуації в Україні полягає в тому, що державотворчий процес відбувається в умовах денаціоналізованого населення. Якість людського матеріалу сформована століттями залежності. Їх характерними рисами є відчуття меншовартості українства, угодовство, ослабленість волі і зневіра. Важливою рисою української ментальності є прагнення особистої свободи без належного прагнення до державності.
В перехідний період нація формується заново. І ми зараз маємо справу з несформованою українською нацією, з несконсолідованим народом. Ця теза є ключем для розуміння соціально-політичної ситуації в Україні. Державотворення може бути успішним тільки на основі консолідації нації (нації не тільки у вузькому, етнічному, а в державницькому розуміння). Творення держави і творення нації - взаємопов’язані процеси. Без творення нації, її консолідації на нашій території може бути держава, навіть незалежна, але чужа.
Значної шкоди на шляху згуртування національно-патріотичних сил, консолідації суспільства завдає політична отаманщина, що терзала душу українського народу не одне століття. Адже не є таємницею, що Давньокиївська держава значною мірою тому стала здобиччю зовнішніх ворогів, що була ослаблена чварами князів, козацька Гетьманська держава занепала внаслідок внутрішньої боротьби за гетьманську булаву, Українська Народна Республіка була повалена через невміння лідерів різних угрупувань поставити національні інтереси вище соціальних та особистих. І сьогодні, напередодні президентських виборів, бачимо як рвуться до влади люди, які представляють (у кращому випадку) інтереси вузьких груп, а переважно - самих себе.
Тому успішне державотворення можливе тільки на основі зміни суспільної свідомості, глибокого перетворення українського духу. І головне тут не зміна зовнішніх обставин, а зміна внутрішніх властивостей українців. Інакше державні і недержавні владні та управлінські українські структури не будуть ефективні. Прикладами тут можуть слугувати державотворчі (та націотворчі) процеси в Чехії, Естонії, Литві тощо.
Нинішня політична ситуація вимагає від нас пошуку спільного, об’єднуючого елементу в ім’я утвердження незалежності в усіх сферах життя країни. Найголовніше завдання для нас сьогодні полягає в установленні довіри народу до влади, влади - до народу, людини - до людини. Лише злагода дасть нам змогу побудувати нову, вільну, суверенну, цивілізовану державу.
На наш погляд, необхідна цілісна концепція громадянської злагоди в Україні, що грунтувалася б на ідеях відмови від насильства і передбачала б розв’язання політичних, економічних, національних, екологічних, релігійних, моральних проблем суспільства на шляхах громадянського миру. Політичні партії, суспільні рухи та громадські організації , як одна із складових цієї концепції, могли б покласти на себе обов’язок визнати ненасильство своїм моральним обов’язком перед суспільством, перед сучасними та майбутніми поколіннями людей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Національні інтереси - важливий чинник згуртування національно-патріотичних сил

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок