Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Дискусії щодо доречності використання в сучасній соціальній роботі когнітивно- біхевіористських методів

Дискусії щодо доречності використання в сучасній соціальній роботі когнітивно- біхевіористських методів

Назва:
Дискусії щодо доречності використання в сучасній соціальній роботі когнітивно- біхевіористських методів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,56 KB
Завантажень:
101
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
РЕФЕРАТ
Дискусії щодо доречності використання в сучасній соціальній роботі когнітивно- біхевіористських методів


Когнітивно-біхевіористська модель – це модель, яка передбачає врахування при наданні допомоги клієнтові особливостей його мислення, установок, які спрямовують його дії, а також набуття клієнтом адекватних соціальним умовам навичок поведінки.
Основою біхевіористських і когнітивних моделей соціальної роботи є відповідні психологічні теорії, які описують поведінку людини і методи впливу на її зміни. Біхевіористські теорії загалом ігнорують свідомість, зводячи психіку до різних форм поведінки, сформованої під впливом навколишнього середовища за принципом “стимул – реакція”.
Когнітивістські теорії, що сформувалися у відповідь на нехтування біхевіоризмом внутрішньою організацією психічних процесів, доводять важливість врахування мозкових пізнавальних механізмів, які діють між стимулом і реакцією та опосередковують поведінку людини.
Біхевіоризм – напрям у психології, послідовники кого виходили з того, що предметом психології є несвідомість, а поведінка людини як сукупність фізіологічних реакцій на зовнішні фактори. Засновником біхевіоризму є американський психолог Джон-Бродес Вотсон.
Біхевіористська модель передбачає використання у взаємодії соціальних працівників і клієнтів таких методів і технік:
Методи класичного обумовлення, що ґрунтуються на принципі реципрокного гальмування.
Метод систематичної десенсибілізації, який, ґрунтуючись на принципі реципрокного гальмування, полягає у поступовому зниженні чутливості клієнтів до стимулів, які раніше викликали у них страх.
Поведінковий контракт, який полягає в узгодженому з клієнтом визначенні змін у поведінці, що мають відбутися, і дій, які має виконувати для нього клієнт.
Соціальне моделювання, яке ґрунтуючись на теорії соціального научіння, використовує здатність людини навчатися, спостерігаючи поведінку інших.
Розроблення програм і контроль поведінкових змін іншої людини дає соціальному працівникові, який його застосовує, велику владу і створює умови для авторитарного ставлення до клієнта.
Біхевіористський підхід застосовують у багатьох сферах соціальної роботи: з правопорушниками, людьми похилого віку, конфліктними сім’ями, людьми з обмеженими можливостями та їхнім найближчим оточенням, особами, що потерпають від насильства, тощо. Він придатний для використання в індивідуальній і груповій роботі, а також під час роботи у громаді.
Когнітивна психологія – наука, досліджує пізнавальні, орієнтацій ні структури психіки. Згідно з когнітивним підходом людина отримує інформацію через сенсорні органи, яку інтелект сприймає, обробляє і зберігає в пам’яті, щоб у відповідний час за відповідних обставин використати її в мовленні і поведінці.
У сучасній психології когнітивний напрям репрезентують:
Раціонально-емотивна терапія американського психолога Альберта Елліса. Відповідно до цієї концепції джерелом психологічних порушень є система засвоєних у дитинстві від значущих дорослих індивідуальних ірраціональних уявлень спрямованих на те, щоб подобатися їм. Застосування її дає змогу фіксувати етапи процесу формування розумового висновку людини у відповідь на певну подію, яка сприяє досягненню мети або блокує його.
Когнітивна терапія американського психіатра Аарона Бека. За багатьма особливостями наближена до раціонально-емотивної терапії і спрямована на лікування когнітивних розладів – емоційних порушень – переважно депресій.
Реальнісна терапія американського психолога Вільяма Глассера. Ґрунтується вона на переконанні, що людина обумовлює свою поведінку власними рішеннями, тобто є само детермінованою істотою. Вона сама обирає власну позицію, свій світ і поведінку. Головною метою терапії є допомагати клієнтові стати розсудливим, емоційно стабільним, досягти особистісної незалежності, підвищити рівень самосвідомості і розробити план особистісного досконалення.
Когнітивна терапія має багато спільного з біхевіористським підходом, оскільки обом їм властиві дирактивність, велика кількість технічних прийомів і жорстка їх послідовність і конкретність цілей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Дискусії щодо доречності використання в сучасній соціальній роботі когнітивно- біхевіористських методів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок