Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Інтернет-середовище і формування гендерної ідентичності в процесі життєвого планування

Інтернет-середовище і формування гендерної ідентичності в процесі життєвого планування

Назва:
Інтернет-середовище і формування гендерної ідентичності в процесі життєвого планування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,35 KB
Завантажень:
423
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Інтернет-середовище і формування гендерної ідентичності в процесі життєвого планування


Юнацький вік є чи не найвідповідальнішим і найскладнішим періодом життя особистості. „Шлях юнацького розвитку – це шлях соціалізації й засвоєння нових соціальних ролей, нерідко поєднаний з непевністю, непослідовністю, конфліктами та іншими труднощами рольового вибору” [1, с. 174]. Це етап формування почуття ідентичності на „противагу рольовій невизначеності особистісного Я” [1, c. 176]. Молоді люди мусять засвоювати нові соціальні ролі на основі вкрай обмеженого життєвого досвіду. Головні з цих ролей – ролі чоловіка і жінки, виконання яких може бути успішним тільки тоді, коли це відповідає соціальним очікуванням. Іншими словами, в юнацькому віці відбувається усвідомлення себе як представника чоловічої чи жіночої статі – так звана гендерна ідентичність.
Гендерна ідентичність є, у свою чергу, важливим фактором опрацювання інформації про себе та інших [5, c. 605]. Нинішня епоха заперечує багато ідеалів, у тому числі й ідеали мужності та жіночності, що відбивається на гендерній ідентичності. Інтернет-середовище у цьому випадку відіграє не останню роль, дозволяючи молодій людині здійснювати різні експерименти не тільки з власною особистістю, але й зі статевою приналежністю. „У віртуальному середовищі ви взагалі можете бути, ким захочете, мати будь-який вигляд, бути істотою будь-якої статі на вибір; одне слово, у вас немає обмежень, характерних для матеріального світу” [7].
Водночас віртуальний світ позбавляє молодих людей найголовнішого – реального життя. Ця обставина викликає серйозні побоювання з огляду на те, що „характерною рисою юнацького віку є формування життєвих планів” [3, c. 141]. Плануючи своє майбутнє, молоді люди повинні мати адекватне уявлення про власний Я-образ у реальному світі. „Образ „Я” не просто віддзеркалюється у формі уявлення чи поняття будь-яких об’єктивних даних і незалежних від ступеня своєї усвідомленості властивостей, а соціальною настановою, ставленням особистості до самої себе” [3, c. 63].
Я-образ створюється на основі „відношення людини до себе як до чоловіка або жінки, усвідомлення і прийняття власної статевої приналежності, засвоєння стереотипів маскулінності і фемінінності” [6, c. 122]. Отже, Інтернет-середовище втягує у свій простір молодих людей, які прагнуть розкрити справжнє Я у світі ілюзій та намагаються при цьому зберегти у реальності штучно створений, ілюзорний образ. „Анонімність спілкування в Інтернеті збагачує можливості самопрезентації людини, надаючи їй можливість не просто створювати про себе враження за своїм вибором, але й бути тим, ким вона захоче” [4].
Саме бажання перебувати в „кіберобразі” змушує молодих людей збільшувати час свого спілкування в Мережі, що згодом може порушувати зв’язок з реальним світом і спричинити адикцію. Тривогу в цьому випадку викликає те, що спостерігається „постійне збільшення кількості молодих людей, які підмінюють безпосередньо живе спілкування віртуальним спілкуванням” [2].
Стає очевидним, що Інтернет впливає на уявлення особистості про себе як представника чоловічого або жіночого роду, що згодом призводить до змін у системі життєвого планування. „Тільки приймаючи власну стать, розуміючи її переваги й обмеження, людина відчуває себе більш щасливою, живою, реальною...” [6, c. 122]. Виходячи з наведеної тези, розуміємо, що „життєві плани, в точному сенсі цього слова, виникають тільки тоді, коли предметом міркувань стає не лише кінцевий результат, але і способи його досягнення, шлях, яким має намір іти людина, і ті об’єктивні та суб’єктивні ресурси, які їй будуть потрібні” [3, c. 142].
Ширше проблема гендера розглядалась у західних країнах. Її, зокрема, вивчали J. Money, R. J. Hare-Mustіn, J. S. Hyde, B. Lott, K. Horney. В останні роки до цієї проблеми звертається все більше фахівців у країнах СНД (серед них І. Кін, Л. Попова, Н. Родіна, І. Романов, І. Каширська). Що ж стосується гендерних досліджень в системі Інтернет, то дотепер це питання належно не вивчалося.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Інтернет-середовище і формування гендерної ідентичності в процесі життєвого планування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок