Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Особливості диференціації стосунків в підлітковому віці

Особливості диференціації стосунків в підлітковому віці

Назва:
Особливості диференціації стосунків в підлітковому віці
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,73 KB
Завантажень:
208
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Особливості диференціації стосунків в підлітковому віці


В підлітковому віці особливу  роль в психічному розвитку особистості відіграють між особові стосунки, які поступово все більше диференціюються. Як показують дослідження Дубровіної І.В., Захарової А.В.,Фельдштейна Д.І., Юферевої Т.І. у молодших підлітків існує міцна прив'язаність дітей однієї статі, в той час як у середніх та старших підлітків починають формуватись більш численні групи не тільки з особистостями своєї статі, але й протилежної статі.  Таким чином, підлітковий вік забезпечує перехід від  одностатевих груп взаємин до різностатевих, що розширює коло спілкування, стосунків, діяльності, формуються компанії підлітків.
Ці різностатеві стосунки сприяють виникненню дружби між хлопчиками та дівчатками, розвивається система уявлень про особливості протилежної статі, статевої поведінки, формуються поняття "феміниності", "маскулінності", зростає активність в самопізнанні та взаємопізнанні психіки протилежної статі. Основне завдання психологів та педагогів допомогти підлітку сформувати правильне, здорове уявлення про психічні особливості протилежної статі, сприяти розвитку доброзичливих дружній взаємин і стосунків, набуванню досвіду та знань про фізіологічні особливості кожної статі, дружби, взаємодопомоги.
Як показують дослідження, що проблема особливостей взаємин у підлітків з протилежною статтю ще мало вивчені, а її актуальність на сучасному етапі розвитку суспільства надзвичайно важлива, то необхідно вже в підлітковому віці сформувати правильну модель статевої поведінки і не допустити   у взаєминах підлітків різних видів сексуальних відхилень.
Основні завдання нашого дослідження полягали в тому, щоб вивчити особливості стосунків підлітків з протилежною статтю, диференціювати стосунки за певними критеріями і сприяти розвитку симпатій, ціннісних та статевих орієнтацій, світогляду. В дослідженні використовували ряд методик, за допомогою яких вивчали особливості взаємин підлітків в навчальній, трудовій діяльності, в процесі спілкування; використовувався метод вільних описувань, який додав можливість виявити уявлення підлітків про образи чоловіка та жінки в суспільстві, незакінчені речення, а також методику КТВ (комп'ютерний  невербальний діагностичний тест відношень), який допомагав виявити усвідомленні чи неусвідомлені рівні стосунків підлітка  з іншими людьми: хлопчики-однолітки, дівчатка-однолітки, хлопчики-дівчатка, хлопчики - чоловіки, хлопчики - жінки, дівчатка-чоловіки, дівчатка - жінки.
На основі диференціації стосунків нами було виділено чотири групи підлітків: перша група, в якій уявлення підлітків про особистість однолітків, жінок і чоловіків були більш -менш повні; друга група - уявлення були невизначені, безстатеві, не повні; третя група - уявлення невірні, помилкові; четверта група - уявлення однобічні, прихильні до якоїсь однієї статі. В своїх оповідях підлітки характеризували свої уявлення на основі зверхніх  характеристик: зовнішність, деякі ділові чи трудові якості, інтелектуальні; висловлювали традиційні поняття про мужність  чи жіночість, без вникнення   в моральні внутрішні якості людини, її особистісні властивості.
Аналіз результатів показав, що хлопчики-підлітки виявляють лише 10% позитивних стосунків з своїми однолітками - хлопчиками, 20% негативні стосунки і 70% стосунки аморфні, не визначені, неоднозначні, ситуативні; дівчатка - підлітки виявляють 20% позитивних  стосунків з однолітками своєї статі, 20% - негативні з своїми однолітками - дівчатками і 60% аморфні стосунки, невизначені, ситуативні. У хлопчиків - підлітків виявлено позитивне ставлення протилежної статі у 20%,  ще 20% негативне ставленні і 60% аморфне, невизначене, ситуативне ставлення. У дівчаток-підлітків до протилежної статі позитивне  ставлення виявлено у 35%, у 20% негативне, 45%  ставлення аморфне, невизначене, ситуативне. До  дорослих чоловіків у хлопчиків-підлітків позитивне ставлення виявлено  80% і 20% негативне.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Особливості диференціації стосунків в підлітковому віці

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок