Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Інформаційно-психологічні операції: концептуальні підходи НАТО і провідних країн світу

Інформаційно-психологічні операції: концептуальні підходи НАТО і провідних країн світу

Назва:
Інформаційно-психологічні операції: концептуальні підходи НАТО і провідних країн світу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,10 KB
Завантажень:
92
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Інформаційно-психологічні операції: концептуальні підходи НАТО і провідних країн світу


Бурхливий розвиток інформаційної сфери, створення глобального інформаційного простору породили умови, за яких ведення будь-якого виду протиборства між державами супроводжується їх боротьбою у сфері інформаційній. Не стала винятком і воєнна сфера. Інформаційна боротьба є неодмінною складовою практично всіх збройних конфліктів останнього десятиріччя.
Ідея інформаційної боротьби грунтується на використанні двох важливих факторів: життєдіяльність сучасного суспільства все більше залежить від інформації, обсяги якої постійно зростають, а також від того, наскільки ефективні рішення приймаються на її основі. Отже, мішенню інформаційної боротьби є процес прийняття рішень. Боротьба ведеться шляхом впливу як на свідомість та підсвідомість людей, так і на ту інформацію, на підставі якої приймаються рішення. В свою чергу, вплив на інформацію може здійснюватися безпосередньо (введенням об’єкта впливу в оману) або опосередковано (шляхом впливу на технічні засоби і системи, які забезпечують збирання, нагромадження, опрацювання та поширення інформації). Методи впливу визначають особливості сфер, в яких ведеться інформаційна боротьба. Все це свідчить про важливість та актуальність розгляду питань інформаційного протиборства в сучасному світі та місця в цьому процесі нашої країни [1].
Проблеми, що виникають з розвитком сучасного інформаційного суспільства та високої ймовірності втягнення України в інформаційну війну, диктують необхідність глибокого вивчення цієї проблеми та вироблення методологічних засад інформаційної боротьби, які повинні стати фундаментом формування і реалізації політики забезпечення національних інтересів на інформаційному рівні, в тому числі й у воєнній сфері, та створення національної системи інформаційної безпеки України.
Які ж концептуальні підходи, сили та засоби використовуються НАТО і провідними країнами світу у веденні (чи підготовці) інформаційно-психологічних операцій?
НАТО
Відповідно до керівних документів Альянсу, схвалених 1999 року, інформаційні операції визначаються як “дії, що починаються з метою вплинути на прийняття рішень щодо підтримки політичних і військових цілей шляхом впливу на інформацію, інформаційні процеси і системи управління противника при одночасному захисті власної інформації та інформаційних систем” [5].
В стратегічній концепції Альянсу велика увага приділяється загрозам у інформаційній сфері. Зокрема, в частині II “Стратегічні перспективи. Проблеми та ризики у сфері безпеки” підкреслено, що супротивники можуть спробувати використати зростаючу залежність Альянсу від інформаційних систем шляхом проведення інформаційних операцій, які мають на меті зруйнувати ці системи. У частині IV “Рекомендації щодо сил Альянсу. Стратегія застосування збройних сил Альянсу” зазначено, що для комплексного розвитку цього потенціалу, спроможного забезпечити проведення багатонаціональних операцій, необхідно досягти інформаційної переваги [3].
Для проведення інформаційно-психологічних операцій НАТО вже використовує можливості Польщі та Угорщини. Виконання завдань щодо організації та ведення таких операцій покладено на відповідні структури цих країн з урахуванням їх географічного розташування і стратегічних напрямків. Зокрема, в планах НАТО Польща визначена відповідальною за стосунки зі східними сусідами, в першу чергу з Україною.
Специфічною структурою в рамках НАТО є органи інформаційно-психологічних операцій (ІПО) Туреччини. В “Настанові щодо ведення психологічних операцій” збройних сил цієї країни говориться, що “найкращі результати може принести пропаганда на підрозділи, якими командують недосвідчені та некваліфіковані офіцери”.
Особливість діяльності сил ІПО Туреччини полягає в тому, що вони беруть активну участь у заходах інформаційно-психологічного впливу безпосередньо на своїй території, де впродовж багатьох десятиліть гострим лишається курдське питання.
Як член НАТО, Туреччина має вигідне геостратегічне положення.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Інформаційно-психологічні операції: концептуальні підходи НАТО і провідних країн світу

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок