Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Діти: злочин і кара

Діти: злочин і кара

Назва:
Діти: злочин і кара
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,46 KB
Завантажень:
77
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Конференція на тему: "ДІТИ: ЗЛОЧИН І КАРА"
Мета. Ознайомити учнів із злочинами і видами покарань серед неповнолітніх. Розкрити роль школи, сім'ї, громадськості у вихованні особистості школяра. Розвивати навички культурної поведінки. Виховувати почуття відповідальності за свої вчинки. Обладнання:
1) фотомонтаж;
2) виставка нормативних докуметів;
3) виставка літератури;
4) висловлювання вчених на дану тему.
1. Наскільки людина перемагає страх, настільки вона людина.
2. "У страху більше зла, ніж у самому предметі, якого бояться".
3. "Великі нещастя не бувають тривалими, а дрібні не варті уваги".
4. "Ребенок, который переносит меньше оскорблений, вьірастает человеком, более сознающим своє достоинство».
Н. Г. Чернышевский
План проведення:
1. Психолого-педагогічна характеристика дитячих вчинків і поведінки.
2. Дитячі пустощі і забави, злочини.
3. Роль батьків, сім'ї у вирішенні проблеми.
4. Юридичні аспекти дитячої злочинності.
5. Висновки і поради.
Ведучий.
Нашу конференцію я хотіла б розпочати такою ситуацією.
...«Героїням» — чотирнадцять і п'ятнадцять. Як про це лаконічно розповідають матеріали міліції, під виглядом перепису учнів Галя і Люда обходили квартири у мікрорайоні. Результати цього «перепису» виявились дещо .несподіваними для окремих квартиронаймачів: в однієї громадянки, наприклад, зник ручний годинник «Ліра», що лежав на столику, з іншої квартири — нова кофтинка, з третьої — теж деякі речі жіночого туалету. Зви-чайно, оперативні працівники міліції без особливих зусиль знайшли цих, з дозволу сказати, «прихильниць всеобучу» і ті речі, що зникли.
Дві звичайні дівчинки, з тих, яких називають важкими. Обидві росли без батьків. Щоправда, у Галі є вітчим, але, мабуть, невідомо, що краще: з ним чи без нього. Все домашнє життя — це пиятики, скандали, бійки. Де вже тут мамі та вітчиму думати про дочку — хоч би розібратись у своїх справах. І поки батьки сварилися та розбиралися у своїх стосунках, дочка почала пропускати уроки в школі, іноді ночувала не вдома, а у подруг, заглибилась у світ власних переживань. Вона захопилася хлопчиками в найгіршому розумінні цього слова. Почала приходити додому дуже пізно, а часом і зовсім не з'являлася,
У крадіжки Галя втяглася якось непомітно. Спочатку це були ручки, рукавички, дрібні гроші. На дрібниці ніхто не звертав уваги, а мама і вітчим на цілком виразні тривожні сигнали школи абсолютно не реагували — вони продовжували розбиратися у своїх стосунках. У дівчини з'явилась впевненість: їй усе минає! Крадіжка нового пальта з вішалки у школі. І знову мама не реа-гує, мовчить. Наполегливість школи і спроби організувати виховну роботу з Галею мама зустрічає мовчазним пручанням. Вона сприймає все, як надмірну настирливість учителів. Якось приходить до школи із заявою на ім'я директора. У ній вона просить видати особову справу дочки у зв'язку з переїздом на нове місце проживання в інше місто, до дядька. Документи видали. Але, як показала перевірка, Галя нікуди не переїхала, а з відома матері просто кинула школу та байдикувала. І як фінал - квартирні крадіжки разом з подругою. До речі, і у подруги майже така ж доля. І зразу ж виникає питання.
Яку відповідальність несуть батьки за виховання дітей? Де і як виховується молодь? Коли і чому набувають підлітки тих вад, що жахають дорослих і примушують їх задумуватись над питанням: що відбудеться з дітьми, чому вони так різко змінили свою поведінку?
Підліток і злочин... Нібито несумісні поняття. Проте статистика свідчить: у середовищі неповнолітніх рік у рік посилюється криміногенна напруженість. В країні нині засуджено понад 100 тис. підлітків, 527 тис. взято на облік у міліції. На 10 тис. неповнолітніх припадає в середньому 129 правопорушень і злочинів. Є все: злісне хуліганство, бійки, грабежі, розбій, крадіжки, вбивства, ґвалтування.
Так що ж відбувається з нашими дітьми? Відбилися від рук? Потрапили в тенета злочинного світу? Чи вони просто такі, якими їх виховали батьки, усе суспільство?
На усі і ряд інших питань ми сьогодні всі повинні дати однозначну відповідь.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Діти: злочин і кара

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок