Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Психологічні аспекти професійної діяльності лікаря

Психологічні аспекти професійної діяльності лікаря

Назва:
Психологічні аспекти професійної діяльності лікаря
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,86 KB
Завантажень:
214
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат
на тему:
Психологічні аспекти професійної діяльності лікаря


В сучасній медицині продовжується диференціація її розділів, значно зросла чисельність вузьких лікарських спеціальностей. З кожним роком все ширше застосовуються технічні засоби для обстеження і лікування хворих. Необхідність все частіше звертатись до додаткових методів дослідження хворих (електронних приладів, комп’ютерів, лабораторних досліджень тощо), може привести до втрати психологічного контакту лікаря з хворим, до недооцінки особистості хворого, складного світу його переживань, тривоги, страхів, сумнівів, до штучного розмежування функцій хворого організму на частковості, до надмірної технізації, до дегуманізації клінічної медицини.
Все це може створити невидиму стіну між лікарем і хворим. Виникне загроза, що майбутній лікар буде дивитись на хворого з позиції тільки своєї спеціальності і не оцінюватиме належним чином реакції цілісного організму на хворобу, психічного стану людини, як суб’єкта життя, як особистість.
Враховуючи сказане ставиться завдання навчити майбутніх лікарів особливостям функціонування психіки у здорових та хворих людей, її вплив на перебіг і наслідки хвороби. Лікар зобов’язаний, в процесі спілкування з хворим, забезпечити оптимальну систему психологічних цілющих впливів, в тому числі всіх обставин, які супроводжують хворого в процесі діагностики та лікування. Хворий не є пасивним об’єктом маніпуляцій. Він завжди виступає в ролі друга або противника лікаря. Хворий є активним творцем вторинної психічної симптоматики своєї хвороби. Ось чому своєчасна психологічна оцінка рис особистості хворого і оточуючого середовища дозволить дати надійний прогноз успішності лікування.
ПОРАДИ СТУДЕНТУ
Звернути увагу на психологічні характеристики, які формують комунікативну компетентність лікаря, і від яких залежить професійна успішність: афіліація, емоційна стабільність, емпатії, сенситивність до відхилення.
Сприйняття хворим своєї хвороби: сенситивне (біль гострий, тупий, локалізований тощо), емоційне (страх, тривога, пригнічений настрій, ейфорія і т.п.), вольове (надія на одужання, зусилля подолати хворобу, турбота про обстеження та лікування), раціональне і інформативне (знання про хворобу, її оцінка хворим).
Ставлення хворого до хвороби: нормальне, зневажливе, негативне, нозофобне, іпохондричне, нозофільне, утилітарне. Утилітарна реакція проявляється агравацією, симуляцією і дисимуляцією.
Загальні вимоги, які ставляться до лікаря:
Загальна висока культура.
Культура лікарської діяльності.
Організованість у роботі.
Акуратність та охайність.
Порядність та безкомпромісність.
Крім цього лікар повинен володіти якостями, які є обов’язковими для лікарської професії:
Свідомість обов’язку і відповідальності.
Сумлінне відношення до своїх службових обов’язків.
Доброзичливі відношення до хворих, співчуття їм.
Привітність, витримка і самовладання.
Терпимість, наполегливість для досягнення позитивних результатів лікування.
Поєднання обачливості і зваженості у лікувальному процесі.
У спілкуванні з хворим лікар повинен бути лідером.
Лікар повинен уміти керувати своїми емоціями і поведінкою в інтересах хворого.
При відчутті стомлення, пригніченому настрої, дратівливості лікар зобов’язаний бути бадьорим, ввічливим з хворим, його рідними, близькими та з медичним персоналом.
Привітність та теплота при спілкуванні з хворим сприяє більш відвертому діалогу з хворим.
Лікар зобов’язаний мати велику працездатність, уміти розподілити за ступенем важливості свої службові функції, володіти організаторськими здібностями.
На основі уявлень хворих про образ «ідеального» лікаря за ступенем прояву рис співчуття розрізняють два образи лікаря – співчутливий (при домінуванні характеристик, що відображають емпатичне відношення лікаря до хворого) та умовно – емоційно-нейтральний ( при помірному прояві даної характеристики). Врахування переважно вольових характеристик дозволило виділити два додаткових образа лікаря – директивний та недирективний.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Психологічні аспекти професійної діяльності лікаря

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок