Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Основні завдання й вікова специфіка експертизи неповнолітніх

Основні завдання й вікова специфіка експертизи неповнолітніх

Назва:
Основні завдання й вікова специфіка експертизи неповнолітніх
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,55 KB
Завантажень:
387
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Основні завдання й вікова специфіка експертизи неповнолітніх


Судово-психіатрична експертиза неповнолітніх (СПЭН) проводиться відповідно до загальних норм виробництва судово-психіатричної експертизи (СПЭ), установленими процесуальним законом, але підлегла також своїм, специфічним для підліткового віку, правилам, пов'язаним з деякими особливостями законодавства, методологією обстеження, клінікою психічних розладів, діагностикою й експертною кваліфікацією.
Виділення СПЭН у самостійний розділ (постанова ЦИК і СНК від 7.04.35) було продиктовано потребами юридичної й судово-психіатричної практики й засновано на специфіці правового положення неповнолітніх. У зв'язку із цим в 1935 р. було організовано в Інституті ім. В.П. Сербського спеціальне стаціонарне судово-психіатричне відділення для неповнолітніх, котре проіснувало 6 років - до Великої Вітчизняної війни й стало функціонувати знову тільки з 1981 р.
У законодавстві різних країн, починаючи з 20-х років поточного сторіччя, закріплені в числі інші положення про вік повноліття й віці залучення до кримінальної відповідальності. Два кардинальних питання вирішуються в різних державах у цей час неоднозначно й у минулому не були стабільними в кожному з них. Це свідчить про відому умовність визначення віку повноліття й кримінальної відповідальності. Так, у законодавстві США (Э.В. Мельникова, 1980) повна кримінальна відповідальність починається з 16 років. Неповнолітніми в 33 штатах США зізнаються особи до 18 років, а в трьох штатах - до 21 року. Підлітки, обвинувачувані в порушенні карних законів, в Америці йменуються делинквентами й розглядаються не тільки підметами покаранню, але й нужденними в соціальній допомозі й особливому контролі. Застосовують термін «делинквент» і до осіб в «предделиктном стані».
В англійському законодавстві неповнолітніми вважаються особи з 10 до 17 років, причому виділяються дві категорії: діти - до 14 дет і підлітки з 14 до 17 років. Дитина до 10 років не може бути притягнутий до кримінальної відповідальності, а до 14 років він уважається обмежено відповідальним. Навіть у віці від 17 років до 21 року тюремне ув'язнення призначається у виняткових випадках.
У Франції неповнолітні у віці до 13 років є безумовно не підметами кримінальної відповідальності, до них застосовуються міри тільки виховного характеру. Неповнолітні з 13 до 18 років уважаються кримінально відповідальними, причому будь-яка міра покарання може супроводжуватися, якщо є ознаки «небезпечного стану», призначенням «мер безпеки» (наглядом за поводженням) до 21 року.
У ФРН «кримінально-правове неповноліття» доводиться на вік 14-18 років, але на «молодих людей» у віці від 18 років до 21 року також може поширюватися закон про кримінальну відповідальність неповнолітніх. Мова йде про випадки, коли «парубок» за рівнем свого розвитку рівноцінний підліткові або його діяння характерно для цього віку. Іншими словами, закон ураховує наявність психічного ювенилизма й інфантильної мотивації вчинків.
Бурхливий ріст злочинності неповнолітніх за рубежем в 50 - 60-х рр. значно активізував діяльність кримінологів, соціологів і психіатрів, сприяв оформленню підліткової психіатрії в самостійну дисципліну, став причиною організації національних і міжнародних союзів, асоціацій, конгресів, симпозіумів. До цього часу зложилося чітке подання, що злочинність неповнолітніх - це «світова проблема», «погроза суспільству». У зв'язку із цим у різних країнах стали створюватися «національні програми боротьби зі злочинністю неповнолітніх», почався пошук мір «більше діючих, чим звичні кримінально-правові способи боротьби з нею».
У Росії особистість «важких» підлітків стала активно вивчатися на початку XX століття (Г.Я. Трошин, 1915 і ін.). Уже в 1919 р. з ініціативи В.М. Бехтерева в Москві, Ленінграді й Харкові були організовані спеціальні медико-педагогічні установи, інститути по вивченню особистості неповнолітніх безпритульних і правопорушників.
У Росії по існуючому законодавству повнолітніми вважаються особи, що досягли 18 років.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Основні завдання й вікова специфіка експертизи неповнолітніх

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок