Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Психологічні та анатомо-фізіологічні особливості першокласників – шестиліток, адаптація та дезадаптація.

Психологічні та анатомо-фізіологічні особливості першокласників – шестиліток, адаптація та дезадаптація.

Назва:
Психологічні та анатомо-фізіологічні особливості першокласників – шестиліток, адаптація та дезадаптація.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,68 KB
Завантажень:
378
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Психологічні та анатомо-фізіологічні особливості першокласників – шестиліток, адаптація та дезадаптація.


План
Вступ
1. Психологічні та анатомо-фізіологічні особливості першокласників – шестиліток.
2. Поняття адаптації, види адаптації, дезадаптація її причини та можливі наслідки.
Переступаючи поріг школи, учень починає нове життя. Радість пізнання, почуття нового і, звичайно. Від яких не можна відступати.
Це зумовлено зміною провідної діяльності дитини. Якщо раніше такою діяльністю була гра, то в школі з самого початку – навчання. Метою його є засвоєння вироблених людством знань, умінь та навичок, формування, особистості майбутніх громадян.
Для першокласника навчання – не розвага. Йому щоденно треба виділити по 45 хв. протягом чотирьох уроків. І не просто сидіти. Працювати під керівництвом педагога, не розмовляти з сусідами, відповідати обов’язково стоячим словом усе робити тільки з дозволу вчителя. Учнівські обов’язки продовжують діяти і в межах сім’ї: вчасно і якісно виконувати всі домашні завдання, чимало, поводитись з старшими, піклуватися про молодших, бути охайним, організованим, дотримуватися порядку на своєму робочому місці.
Учень має відпочивати, бувати на свіжому повітрі займатись спортивними іграми і не забувати про уроки, додержувати певного режиму. А все це треба вміти виконувати.
Прихід дитини до школи пов’язаний із значною перебудовою поведінки, з озброєнням різноманітними засобами навчальної діяльності. Отже перед педагогами початкових класів стоїть велике завдання:
По-перше, ми повинні бути людьми доброї душі і любити дітей такими, якими вони є.
По-друге, ми повинні вміти розуміти дітей. Дитина маленька, дів лап й турботи у неї великі. Розуміти дітей – означає стати на їхню позицію шанувати їхні почуття. Оволодіти що й вищою майстерністю виховання маленької дитини.
По-третє, нам необхідно бути оптимістами. Ми повинні вірити в удачу у навчанні.
По-четверте, ми повинні виховувати нову суспільну гілку. Кожен із нас – творець долі кількох сотень дітей у наших класах немов у кузні виховується доля наших вихованців, тому метою кожного педагога є, прищеплювати любов до Батьківщини та сприяти всесторонньому розвитку дитини. Отже, у процесі навчання вихованню велику роль відіграє зв’язок вчителя з учнем, вміння разом працювати, розуміти один одного.
З цього випливає, що педагог не тільки наставник і вчитель, але й творець нового суспільства.
1. Психологічні та анатомо-фізіологічні особливості першокласників – шестиліток.
Психологічний і особистісний розвиток дитини у молодому шкільному віці зумовлюється особливістю соціальної ситуації розвитку навчання у початковій школі. На цьому віковому етапі провідною діяльністю стає навчання, основою якого є пізнавальний інтерес і нова соціальна позиція. Молодший шкільний вік, як відомо охоплює період життя дитини від 6-7 до 10-11 р. Основою для його визначення є час навчання дітей у початкових класах.
Нижня межа цього вікового періоду (6-7 років) пов’язана з переходом до навчання як систематичної та цілеспрямованої діяльності. У перші його місяці ознаки дошкільного дитинства поєднуються з ознаками школяра. Часом це поєднання є досить суперечливим, що проявляється у невідповідності можливостей дитини. Вимогам життя, особистим вимогам та вимогам школи і батьків.
Дошкільний і молодший шкільний вік розділяє, симптом утрати безпосередності який свідчить, що між бажанням щось зробити і самою діяльністю, виникає певний момент – з’ясування, що дасть, дитині, к4онкретна діяльність. Цей симптом виявляється, як внутрішня організація в тому, який сенс може мати для малюка здійснення діяльності: задоволення чи не задоволення своїм місцем у стосунках із дорослими, іншими дітьми. Так у перше виникає емоційно-орінтоувальна основа вчинку.
Вже в шестирічному віці дитина набуває деяких навичок навчальної роботи. Вона без вагань залишає гру коли група готується до занять з малювання чи ліплення або виготовлення аплікації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Психологічні та анатомо-фізіологічні особливості першокласників – шестиліток, адаптація та дезадаптація.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок