Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Формування особистості “я” у підлітковому віці

Формування особистості “я” у підлітковому віці

Назва:
Формування особистості “я” у підлітковому віці
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,36 KB
Завантажень:
98
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Формування особистості “я” у підлітковому віці
План
Вступ
У житті конкретної людини як індивіда, як окремого представника людської спільності його особистість, тобто особлива системна якість, що характеризує включенність у суспільні відносини, і його психіка, тобто властивість його мозку, що полягає в активному відображенні об'єктивного світу, представлені в нерозривній єдності. Індивід має психіку, тобто невідчужувану від його мозку властивість будувати картину світу і на її основі регулювати свою діяльність. У той же час індивід виступає як особистість, будучи суб'єктом міжособистісних, суспільних по своїй природі відносин.
Одне не може бути відірване від іншого — не можна уявити собі нормальну, включену в соціальні зв'язки людину, тобто особистість, що була б позбавлена психічного світу, свідомості, як не можна представити нормальної людини, що володіє свідомістю, яка не виступала би суб'єктом міжособистісних відносин, тобто не була б особистістю.
В даний час складаються визначені теоретичні уявлення, гіпотези і концепції, які намагаються дати психологічне обґрунтування процесу розвитку особистості, не відриваючи його від процесу розвитку психіки, але і не розчиняючи його в загальному потоці психічного розвитку дитини.
Відповідно до концепції персоналізації індивід характеризується потребою бути особистістю, тобто виявитися і залишатися в максимальному ступені представленим значимими для нього якостями в життєдіяльності інших людей, здійснювати своєю діяльністю перетворення їхньої значеннєвої сфери, і здатністю бути особистістю, тобто сукупністю індивідуальних особливостей і засобів, що дозволяють вчиняти дії, які забезпечують задоволення потреби бути індивідуальністю.
Можливість реалізації зазначеної потреби створює група вищого рівня розвитку — колектив.
Мета даної роботи – показати як формується “я” особистості у підлітковому віці.
Робота має таку структуру: вступ, чотири основні розділи, висновки та список використаної літератури.
1. Специфіка розвитку особистості в підлітковому віці
Етапи розвитку особистості у відносно стабільній спільності називаються фазами розвитку особистості. Можуть бути виділені три фази розвитку особистості: адаптація, індивідуалізація й інтеграція.
Перша фаза становлення особистості передбачає активне засвоєння діючих у спільності норм і оволодіння відповідними формами і засобами діяльності. Приносячи з собою в нову групу усе, що складає його індивідуальність, суб'єкт не може здійснити потребу виявити себе як особистість раніше, ніж освоїть діючі в групі норми (моральні, навчальні, виробничі і ін.) і опанує тими прийомами і засобами діяльності, якими володіють інші члени групи. У нього виникає об'єктивна необхідність «бути таким, як усі», максимально адаптуватися в спільності. Це досягається (одними більш, іншими менш успішно) за рахунок суб'єктивно пережитих втрат деяких своїх індивідуальних відмінностей при можливій ілюзії розчинення в «загальній масі». Тому що фактично індивід найчастіше продовжує себе в інших людях своїми діяннями, змінами мотиваційно-смислової сфери інших людей, що мають значення саме для них, а не для нього самого. Об'єктивно він уже на цьому етапі може при відомих обставинах виступити як особистість для інших, хоча належною мірою і не усвідомлюючи цей істотний для нього факт.
Отже, перша фаза – адаптація.
Друга фаза породжується протиріччям, що загострюється, між досягнутим результатом адаптації; що суб'єкт став таким, «як усі» у групі, й потребою індивіда, що не задовольняється на першому етапі, у максимальній персоналізації. На цій фазі наростає пошук засобів для позначення своєї індивідуальності, її фіксації. Так, наприклад, підліток, що потрапив у нову для нього компанію старших хлопців, спочатку прагне нічим не виділятися, старанно засвоює прийняті в ній норми спілкування, лексику, стиль одягу, загальноприйняті інтереси і смаки, справившись нарешті з труднощами адаптаційного періоду, починає смутно, а іноді і гостро усвідомлювати, що, дотримуючись цієї тактики, він як особистість втрачає себе, тому що інші в ньому не можуть її розглянути в силу її невиразності в їхньому житті і свідомості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 



Реферат на тему: Формування особистості “я” у підлітковому віці

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок