Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Життя як становлення і розвиток людини

Життя як становлення і розвиток людини

Назва:
Життя як становлення і розвиток людини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,00 KB
Завантажень:
297
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Життя як становлення і розвиток людини
Вступ
Мабуть кожен з нас задавався питаннями : “А навіщо я взагалі живу на цьому світі, навіщо небесна канцелярія направила мене сюди, де моя мета?” . Кожен знаходить для себе певні відповіді, підганяє під них свою поведінку та діяльність. Ці відповіді змінюються в залежності від етапів, котрі людина проходить у своєму розвитку. Від “рожевих окулярів” дитинства, коли ми вважаємо, що всі люди браття та все будується лише на засадах добра справедливості та краси, ми переходимо до розуміння певних негативів цього життя, певних прикрощів та нерозуміння в сім’ї. Перше кохання наштовхує нас на роздуми про сенс , призначення та біль , що приносить це почуття. Ми прораховуєм всі свої помилки. Роблячи висновки, набиваючи гулі, передивляючись свою поведінку, переоцінюючи відношення інших до нас ми живимо. Саме це, на мою думку,- і є життя. Життя заради руху вперед, життя заради процесу досягання короткострокових цілей, що в кінечному результаті закінчуються щастям. Жити треба так, щоб ти міг в любу мить підняти голову до неба, заплющити очі та озирнувшись назад сказати : “Я проживаю чікаве життя, і не повірите, але я вже чогось досяг в цьому житті.”
Життя як становлення і розвиток людини.
Життя людини — це насамперед її становлення.
Як уже зазначалося, дитина не народжується особис-тістю, а саме стає нею. Процес формування людини від за-родку до народження та від народження до зрілості нази-вається її становленням. У процесі свого становлення людина стисло, прискорено проходить ті головні етапи фі-зичного й духовного розвитку, які вже пройшло людство.
Мета і межа людського становлення — досягнення зрі-лості, тобто такого стану, коли людина вже повністю сформувалася фізично й коли вона достатньо підготовле-на для участі у суспільному та сімейному житті. Проте настання біологічної та соціальної зрілості, як правило, не збігаються.
Раніше, у зв'язку з відносною простотою суспільного життя й дією причин, що несприятливо впливали на люд-ський організм (важка фізична праця, недоїдання, хворо-би тощо), людина ставала соціальне підготовленою ра-ніше, ніж досягала фізичної зрілості. Нині, навпаки, має місце прискорення фізичного розвитку дітей, людина біо-логічно дозріває значно швидше. Водночас ускладнення суспільного життя зумовлює те, що соціальне зрілою лю-дина стає пізніше. Тому розрив між досягненням люди-ною своєї біологічної та соціальної зрілості дедалі більше зростає.
Після досягнення зрілості розвиток людини не припи-няється. Проте якщо становлення — це період, коли лю-дина розвивається в усіх відношеннях — і фізичному, і розумовому, і моральному, то розвиток у зрілому віці є цілеспрямованішим: кожна людина прагне певної доско-налості переважно в якійсь одній галузі, пов'язаній, як правило, з її професією.
Необхідним моментом розвитку сучасної людини є під-вищення нею освітнього рівня на різних етапах її життя. За сучасних темпів розвитку науки знання, здобуті люди-ною у школі або вузі, швидко «старіють». Тому людині доводиться постійно переучуватися або доучуватися. Якщо людина нехтує цим, то, ставши дорослою, вона немов-би застигає у своєму розвитку, стає нездатною рухатися далі, швидко відстає від життя. Можливо, таким людям жити спокійніше. Проте самозаспокоєність, задоволення досягнутим, а тим більше самозадоволення у зрілому віці, не кажучи вже про молоді літа, — це ознака не проблеми, а хвороби, назва якої — омертвіння душі.
Звичайно, бувають хвилини, коли здається, що праг-нути ще чогось — просто безглуздо. Проте не слід забува-ти, що життя людини — це також процес реалізації, здій-снення її задумів і мрій. Про кожну людину судять у кін-цевому підсумку за тим, що й скільки вона встигла зро-бити у своєму житті, як вона змогла реалізувати себе.
Раніше люди вірили у своє призначення. Вони вважа-ли, що ще до народження кожній людині якимись неза-лежними від неї самої силами або істотами визначений той чи той життєвий шлях, який вона й повинна пройти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Життя як становлення і розвиток людини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок