Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> С. Балей — один з фундаторів західноукраїнської школи психології. Проблеми педагогічної та дитячої психології у його творчості

С. Балей — один з фундаторів західноукраїнської школи психології. Проблеми педагогічної та дитячої психології у його творчості

Назва:
С. Балей — один з фундаторів західноукраїнської школи психології. Проблеми педагогічної та дитячої психології у його творчості
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,05 KB
Завантажень:
232
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат
на тему:
С. Балей — один з фундаторів західноукраїнської школи психології. Проблеми педагогічної та дитячої психології у його творчості


Одним із найвидатніших учених світового рівня в Україні на початку XX століття був Степан Балей. Перу цього визначного науковця належать численні праці з медицини, загальної, дитячої, педагогічної, соціальної психології, психології творчості. Науковий доробок Балея є надбанням двох культур — української і польської. За його працями, написаними в тридцятих роках, досі студіюють у вищих навчальних закладах Польщі.
Степан Балей, син учителя народної школи, народився 4 лютого 1885 року в селі Великі Бірки поблизу Тернополя. Закінчивши початкову школу, він навчався в Тернопільській гімназії. Згодом вивчав психологію і філософію на філософському факультеті Львівського університету, після закінчення якого в 1907 році деякий час працював учителем психології і логіки в українських гімназіях Перемишля, Тернополя, Львова. Пізніше Балей продовжив науку в Берлінському університеті. Потім — навчання в університетах Парижа та Відня, де він здобув і медичну освіту.
У 1911 році Балей дістав учений ступінь доктора наук водночас з двох галузей — філософії і медицини. Саме це поєднання характеризувало весь його подальший творчий шлях.
Після отримання Ґрунтовної освіти С. Балей до кінця Першої світової війни працював у Віденському університеті.
Навчання та працю С. Балей поєднував з публіцистичною діяльністю, зокрема в журналі «Учитель», що виходив у Львові з 1889 року по червень 1914 року, та «Літературно-науковому віснику». Журнал «Учитель» був виданням Українського Педагогічного Товариства, в якому друкували статті з питань педагогіки, психології, науково-популярні нариси з різних галузей знань.
Після Першої світової війни Балей працював у Львові лікарем у відділенні нервових захворювань. 1916 року у Львові виходить з друку праця С. Балея «З психології творчості Шевченка».
Доктор Степан Балей був активним діячем української науки. Від заснування Інституту Нормальної і Патологічної Психології в 1921 році по 1928 рік він очолює цю установу. Коли в липні 1921 року було створено Львівський (таємний) Український університет, Степан Балей разом з Іваном Крип'якевичем, Василем Щуратом та іншими українськими вченими викладав у ньому основи психології та курс логіки і паралельно наполегливо працював над своїми книгами «Нарис психології» (1922) та «Нарис логіки» (1923), які є першими підручниками українською мовою з цих галузей науки.
Заснування таємного університету було протестом українського народу проти політики колонізації. Спроби легалізації Львівського Українського університету не мали підтримки ні в польської влади, ні на міжнародних форумах. Ухвала Ради Амбасадорів про приєднання Галичини до Польщі (1923), постійний польський тиск призвели наприкінці 1925 року до припинення діяльності Львівського (таємного) Українського університету.
З 8 лютого 1917 року по 1939 рік Степан Балей — член Наукового Товариства ім. Шевченка. Працюючи з 1928 по 1952 рік у Варшавському університеті (де він дістав посаду професора, заснувавши і очоливши кафедру дитячої і педагогічної психології), Балей не припиняє підтримувати зв'язки з українською громадськістю. У 1929 році Харківський географічний інститут приймає Балея до складу кандидатів у дійсні члени ВУАН (відділ філософії, соціології та права).
З 1936 по 1951 рік Степан Балей обіймав також посаду директора Варшавського педагогічного інституту Спілки вчителів. Упродовж цього часу він написав низку праць з питань дитячої, педагогічної і соціальної психології, які по кілька разів перевидавали. Серед них — «Психологія підліткового віку» (1931, 1932, 1935); «Нарис психології у зв'язку з розвитком дитячої психіки» (1938, 1947); «Нарис психології виховання» (1938, 1947, 1951, 1958); «Характерологія і типологія дітей і молоді» (1946); «Дорогою самопізнання» (1947); «Психологічна проблематика підліткового віку» (1950).
Свої дослідження психології творчості Балей продовжив у працях «Психологічні замітки про виникнення поеми Словацького „У Швейцарії"» і «Творча особливість Жеромського» (1936).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: С. Балей — один з фундаторів західноукраїнської школи психології. Проблеми педагогічної та дитячої психології у його творчості

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок