Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> реферат: "Мови" мозку, поведінки і свідомості.К. Прібрам

"Мови" мозку, поведінки і свідомості.К. Прібрам / сторінка 2

Назва:
"Мови" мозку, поведінки і свідомості.К. Прібрам
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,45 KB
Завантажень:
374
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 

Прібрам зауважує, що одиницею аналізу функції мозку був нейрон За-пропонований ним двопроцесний механізм вводить додаткову одиницю нейронне сполучення, активність якого стає частиною організації (мікроструктури повільних потенціалів), іноді не зв'язаних з рецептивним полем окремого нейрона. Таким чином, нейронних сполучень значно більше, ніж станів на шляху передання нервових імпульсів.
Пластичність нервової системи Прібрам розглядає у зв'язку з ме-ханізмами пам'яті. Розглядаються також індукція як модель збереження слідів пам'яті, консолідація слідів у гліально-нейронній організації.
Зміни, що зберігаються тривалий час, відбуваються у сполучних апара-тах мозкової тканини. Хоч зрілі нервові клітини не діляться, діє механізм постійної модифікації мозкової тканини. В обох випадках спостерігається цілеспрямований ріст певних нових нервових волокон, який змінює просто-рову структуру зв'язків між нейронами. Отже, довготривала пам'ять є скоріше функцією сполучних структур, ніж функцією процесів у самій нер-вовій клітині, яка генерує нервові імпульси.
Досліджуючи затухання активності в нервовій системі та гальмівні взаємодії, Прібрам доходить висновку, що процеси мозку, які характеризу-ються середньою тривалістю, є значною мірою результатом розвитку у ней-ронів процесів затухання і гальмування. При одноманітній стимуляції у багатьох груп нейронів спостерігається ослаблення активності (адаптація і звикання), і вони, таким чином, стають чутливими до новизни (орієнтувальна реакція). В багатьох частинах нервової системи локальне збудження нейронів гальмує активність довколишніх нейронів і тим самим посилює контраст між збудженою і незбудженою тканинами. Процес зату-хання у нейронів розвивається в системі генерації потенціалу, який завдяки деполяризації породжує нервові імпульси. Гальмівні взаємодії залежать від гіперполяризації, що виникає у сполучній мережі.
Дивно, що ці закономірності на нейронному рівні вже були відкриті І.П.Павдовим на рівні цілого мозку й представлені в більш широкій кар-тині аналітико-синтетичної діяльності мозку (або точніше — на рівні цілого організму).
Взаємозв'язок фізичних, хімічних, фізіологічних, біологічних та психічних феноменів, на думку Прібрама, може бути розкритий з викори-станням поняття коду в їхніх перетвореннях. Це новий рівень дослідження, де можна знайти спільні закономірності фізіологічних і психічних процесів, як у Павлова поняття сигналу та сигнальних систем виступило поняттям міжнауковим. Тут вступають у силу в їхньому міжнауковому значенні ряд понять, які дають змогу робити перенесення з фізіології на психологію і навпаки. Це стосується й інших суміжних дисциплін. Прібрам звертається до проблеми заміщення однієї конфігурації іншою, яке виникає внаслідок певних операцій у нервовій системі. Використовуючи мову технічну, можна сказати, що це проблема перетворення або функціонального передання, що робить можливими кодування і перекодування.
Операції кодування відбуваються у нервовій системі постійно. Фізична енергія сприймається рецепторами і трансформується в нервові імпульси. Останні досягають синаптичної сітки, де дискретні сигнали кодуються в мікроструктури повільних потенціалів. Ефективність кодування передбачає декодувальні операції, що дає змогу відновити нервові імпульси і зберегти попередньо закодовану інформацію. Кодування й перекодування в нервовій системі підвищують її ефективність. Прібрам ставить питання: яким чином може відбиватися перетворення однієї структури, складність якої репрезен-тована системою зв'язків між простими елементами, в іншу структуру, складність якої визначається самими елементами та їхнім унікальним при-значенням? Перекодування — надзвичайно ефективна частина процесу пам'яті, для здійснення чого конструкція нервової системи чудово пристосо-вана. Вважаючи форми перетворення в нервовій системі фактично необме-женими, Прібрам, проте, виділяє кілька класів кодів: ті, які передбачають мікроструктури стійкого стану; ті, що створюються нервовими сполучен-нями; ті, що передбачають дискретні імпульси нервового розряду.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: "Мови" мозку, поведінки і свідомості.К. Прібрам

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок