Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> реферат безкоштовно: "Мови" мозку, поведінки і свідомості.К. Прібрам

"Мови" мозку, поведінки і свідомості.К. Прібрам / сторінка 6

Назва:
"Мови" мозку, поведінки і свідомості.К. Прібрам
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,45 KB
Завантажень:
374
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Поведінка організму скеро-вується не тільки стимулами, а й за посередництва фільтруючого механізму, що самодиктується й у певних випадках сам індукує стимули (тобто викли-кає орієнтовну реакцію). Це відбувається тоді, коли результат поведінки лише частково збігається з центральною компетентністю, яка й програмує поведінку. В цих умовах саме й відбувається підкріплення, і поведінка стає такою, що сама себе регулює.
Стани компетентності є ієрархічно організованими механізмами (логічними модулями), які включають сервопроцеси, програми або плани, спрямовані на досягнення зовнішнього ефекту, дії. Прібрамом розкривають-ся і внутрішні стани компетентності.
Проста послідовність впливів не позначається на результаті поведінки; умови мають впливати на внутрішню компетентність організму або регулю-вати поведінку на основі попереднього досвіду даного організму та очікування потрібних результатів.
На ідеї досягнення результату Прібрам зупиняється спеціально, розвиваючи теорію виконання дії у зв'язку зі значущою поведінкою. При цьому вчений розрізняє дві системи — системи запуску та зупинки, пов'язуючи їх зі структурою мотивації та емоцій.
Прібрам наголошує на тому, що поведінка регулюється радше виперед-жаючим процесом, а не процесом зворотного зв'язку. Розкривається пара-докс "засобу — цілі". Той фактор, який визначає, чи контролюється по-ведінка процесами зворотного зв'язку або ж випереджаючими процесами, прямо випливає з аналізу відношення "засобу — цілі" та їхніх парадок-сальних змін (див. схему).
Схема научінняяк процесу зворотного зв'язку і виконання як випереджаючого процесу (концепція Ф — О — Ф — Е) Прібрам доходить висновку, що дослідження регуляції поведінки має бу-ти зосереджене не на зміні поведінки організму внаслідок впливу зовнішніх умов, а на зміні цих зовнішніх умов шляхом послідовної поведінки, здійснення дій і досягнення результатів.
Тут вступає у свої права ідея знаку. Примати можуть створювати знаки і повідомляти за допомогою знаків, не залежних від контексту, про стійкі ознаки ситуації, які вони можуть таким чином диференціювати і впізнавати.
Прібрам віртуозно поєднує проблеми психологічні й фізіологічні, не звертаючись до філософської постановки питання. Але тут постають терміни, що підносяться над фізіологією і психологією, стають термінами загальнонауковими (це дуже характерно для XX ст.), що дає змог»' здійснювати певні екстраполяції з відомого в одній галузі в невідоме іншої.
Становить інтерес дослідження символів, які насамперед визначаються як спонукальні знаки. ''Символи — це збудники до дії". Символи залежать від контексту, в якому вони з'являються. Прібрам ставить перед собою за-дачу — показати, що символи створюються, коли дії впливають на почуття та інтереси. В експериментах, що проводив Прібрам, умовний знак не вик-ликав подібних відповідей. Залежно від ситуації (контексту, в якому з'являється такий знак) він має бути зрозумілий, перенесений в інше місце, кинутий в автомат або вручений кому-небудь, обміняний на інший умовний знак або винагороду. Знаки, що збуджують певну активність, Прібрам і на-зиває символами.
Знаки й символи набувають свого значення по-різному. Знаки отримують значення за участю вибіркової уваги до тих аспектів образів, які вони позначають. Символи здобувають його шляхом встановлення контексту, в якому організовуються інтереси й почуття. Знаки позначають якусь частину зовнішнього світу, його властивості. Символи виражають те. що за-реєстровано організмом на основі досвіду, і його оцінку цього досвіду — виділення того, що його цікавить, до чого він відчуває схильність. Зацікавленість більшою мірою полягає у сприйнятливості до змін, що відбуваються в контексті комунікації. Зацікавленість у комусь постає не стільки в якихось діях, скільки в тому, що вони чиняться у відповідний час і у відповідному місці, коли в цьому відчувається необхідність. Зацікавленість пов'язана з контекстом і веде до виникнення адекватних форм поведінки. Головним результатом лоботомії є те, що людина стає менш зацікавленою.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: "Мови" мозку, поведінки і свідомості.К. Прібрам

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок