Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Отруєння ртуттю та її сполуками

Отруєння ртуттю та її сполуками

Назва:
Отруєння ртуттю та її сполуками
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,98 KB
Завантажень:
184
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Отруєння ртуттю та її сполуками
Професійні отруєння ртуттю та її неорганічними спо-луками трапляються на ртутних рудниках при видобутку руди, що містить кіновар; на заводах, де з руди випа-люванням кіноварі виплавляють чисту металеву ртуть; на заводах приладобудування, зокрема при виробництві термометрів, рентгенівських трубок, ртутних випрямля-чів, ртутних, насосів; на метало- і деревообробних під-приємствах; при виробництві гримучої ртуті; при виго-товленні хімічних і фармацевтичних препаратів; на заво-дах синтезу ртутьорганічних пестицидів; у науково-до-слідних і заводських лабораторіях, світлокопіювальних та експериментально-виробничих майстернях, стоматологіч-них кабінетах та ін.
Найчастіше застосовують різні солі ртуті, оксиди. Оксид ртуті входить до складу офтальмологічних і дерматологічних мазей, його застосовують для протру-ювання насіння, він міститься у фарбах для підводних споруд і днищ кораблів, використовується як деполяри-затор у сухих батареях, як допоміжний засіб для розпису фарфору; йодид ртуті—реактив Несслера—засто-совують для індикації аміаку, що використовується в фотографії; хлорид ртуті—каломель—використо-вується як фунгіцид, для протруювання насіння, у піро-техніці (бенгальський вогонь); д и х л о р и д ртуті за-стосовують для консервації дерева, анатомічних препа-ратів, для виготовлення чорнила, травлення і чорніння сталі, як підсилювач негативів у фотографії; а м ідо-хлорид ртуті входить до складу білої ртутної мазі, його використовують у ветеринарії як засіб проти пара-зитарних захворювань шкіри; сульфіт ртуті (кіно-вар) — найбільш нешкідлива неорганічна сполука ртуті;
нітрат ртуті використовують для обробки хутра і в виробництві повсті, для протруювання шерсті тварин, його токсичність приблизно така сама, як і дихлориду ртуті. Оксиціанід ртуті застосовують як засіб для дезинфекції шкіри, він входить до складу препаратів для протруювання насіння і дерева, токсичність приблизно така сама, як і дихлориду ртуті; фульминат ртуті (ціанід ртуті, гримуча ртуть) — вибухова речовина, що міститься в пістонах, капсулях, детонаторах; арсенат ртуті входить до складу фарб для покриття кораблів.
Металева ртуть (Нg) — сріблястий рідкий метал, мо-лекулярна маса 200, відносна густина 13,6 г/см3, темпе-ратура кипіння 356,6 °С, температура плавлення 38,9 °С. Максимально можлива концентрація в повітрі 15,2 мг/см3 при температурі 20 °С. Ртуть не має запаху, її пара в 7 раз важча за повітря. Ртуть добре адсорбується дере-вом, папером, тканиною, штукатуркою.
Граничне допустимі концентрації (ГДК) для елемен-тарної ртуті в різних країнах варіюють від 0,01 до 0,05 мг/м3 (у нас ГДК ртуті становить 0,01 мг/м3). За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, безпечні для здоров'я рівні становлять 25 мкг/м3 повітря (серед-ньозважена концентрація) або 50 мкг/г креатиніну в сечі.
Елементарна ртуть та її неорганічні сполуки виво-дяться більше з сечею, ніж з калом, а органічні похід-ні—головним чином з калом (понад 90 %). Біологічний період напіввиведення неорганічних сполук ртуті стано-вить приблизно 6 тижнів. Співвідношення між концент-раціями ртуті у повітрі і сечі варіює від 1 :2 до 1:3. Інакше кажучи, середня концентрація ртуті у повітрі.
Клінічна картина. Гострі отруєння трапля-ються рідко, лише в аварійній обстановці. Переважають випадки гострого отруєння внаслідок випадкового або навмисного приймання препаратів ртуті, наприклад су-леми.
Дуже важливими симптомами отруєння є гіперсалівація, запалення слизової оболонки рота й утворення вира-зок на ній, опухання слинних залоз, збільшення підще-лепних лімфатичних вузлів, запалення ясен, нудота і часте блювання, іноді з кров'ю, понос, тенезми, кишко-ва колька. Відзначають неприємний запах із рота, кал з домішкою крові, смердючий. Водночас з'являються озна-ки ураження дихальних шляхів (гострий бронхіт, інтерстиціальна пневмонія). Гострі ураження легень виника-ють при діянні пари ртуті в концентраціях 1—3 мг/м3. Часто розвивається некротичний нефроз з гострою недо-статністю нирок.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Отруєння ртуттю та її сполуками

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок