Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Професіограма контролера касира загальна характеристика спеціальності

Професіограма контролера касира загальна характеристика спеціальності

Назва:
Професіограма контролера касира загальна характеристика спеціальності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,74 KB
Завантажень:
106
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Професіограма контролера касира загальна характеристика спеціальності


Найбільш типовою для сфери матеріального обслуговування є професія продавця. Вона є масовою. Торговельні підприємства часто відчувають дефіцит кадрів. Ця професія висуває складні вимоги до
психофізіологічних особливостей працівника. Багатьом з цих вимог повинні відповідати й представники інших професій сфери матеріального обслуговування: офіціант, приймальник ремонтної майстерні, ательє, пральні та інші.
З появою самообслуговування з'явилась нова торговельна спеціальність — контролеркасир. Він виконує функції контролера-касира і продавця. В магазинах з традиційними методами обслуговування товари розміщені під склом, у вітринах і відгороджені від покупця прилавком. Купуючи товар, покупець просить продавця показати його, потім платить гроші в касу, віддає чек продавцю і отримує товар. У магазинах самообслуговування купівля товару відбувається інакше. Покупець сам вибирає товари, розміщені на полицях, у холодильних секціях, а у вузлі розрахунку оплачує їх вартість. Цим досягається економія часу покупця і збільшення пропускної спроможності магазинів.
Самообслуговування спростило процес купівлі. Завдяки новій формі торгівлі праця контролеракасира фізично стала легшою, проте зросло навантаження на його психіку. Контролеркасир обов'язково повинен перевірити кількість відібраних покупцем товарів, вартість кожного з них, підрахувати загальну вартість покупки, взяти гроші, видати здачу. Безперервні підрахунки, напружений самоконтроль за їх правильністю, практично неперервне спілкування з покупцями, гомін у магазині — все це потребує великих витрат енергії контролера касира.
Завдяки самообслуговуванню питома вага часу спілкування контролеракасира з покупцями значно скоротилась. Проте в напружених умовах праці з частою зміною об'єктів обслуговування, що потребує високої активності, фізичної витривалості, швидкості розумових процесів, навіть короткочасне спілкування продавця з об'єктом обслуговування має свої труднощі і специфіку.
Психограма контролера-касира — початківця
Як показано на графічному зображенні даної психограми (див. схему 2), у контролеракасира — початківця професійно значущі якості перебувають у зонах високого і середнього рівнів розвитку. Дана професійна діяльність потребує високого рівня розвитку таких властивостей, як інтерес до професії, дисциплінованість, ретельність, ввічливість, терплячість, уважність, чесність і правдивість, акуратність, переключення уваги, емоційна стабільність, точність та швидкість рухів рук і розумових операцій.
Покажемо, як названі психічні якості проявляються у роботі контролера касира.
Контролеркасир магазину самообслуговування у кілька разів частіше контактує з покупцями, ніж продавець звичайного магазину. Контролеркасир не має змоги відповідати на запитання покупців про наявність товарів, їх вагу, ціну. Цю інформацію покупець отримує самостійно або за допомогою продавців консультантів, які поповнюють запаси товарів на полицях. Таким чином, контакт з покупцем скорочений до мінімуму. Проте і за таких умов продавець повинен бути доброзичливим, люб'язним і уважним до покупців.
В силу характеру праці, що потребує постійної взаємодії продавця з покупцем, важливе значення мають також його витримка, емоційна стабільність. Продавець повинен знати і враховувати особливості
виявлення психіки покупців залежно від їх віку, стану здоров'я, рівня виховання. Розуміння причин неадекватної поведінки покупців сприяє формуванню в продавця витримки, допомагає йому правильно поводитися у конфліктних ситуаціях, стримувати роздратування, спалахи незадоволення, гніву.
У магазині самообслуговування контролеркасир входить до складу бригади і є матеріально відповідальною особою. Він відповідає не тільки за гроші, а й за товари в торговому залі. В зв'язку з цим великі вимоги ставляться до таких його якостей, як чесність, правдивість у відношенні до колег та покупців.
Розпорядок роботи контролеракасира часто змінюється і залежить від кількості покупців у магазині.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Професіограма контролера касира загальна характеристика спеціальності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок