Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Поняття творчої особи та аналіз її якостей

Поняття творчої особи та аналіз її якостей

Назва:
Поняття творчої особи та аналіз її якостей
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,29 KB
Завантажень:
35
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат
«Поняття творчої особи та аналіз її якостей»


План
Вступ
1. Творчий початок в людині
2. Поняття про розвиток особи
3. Передумови геніальності
4. Геніальність - це хвороба?
Висновок
Список літератури


Вступ
В повсякденному житті ми говоримо про виховання дітей, маючи на увазі вплив батьків, родичів, вчителів та інших дорослих. Ці впливи виявляються не ефективними, то зачинають шукати винних: поганих товаришів, “шкідливі” кінофільми і телепередачі, некваліфікованих вчителів. Нерідко говорять і про погану спадковість. І все це цілком справедливо.
Дитина, з'явившись на світ, володіє певними задатками . Причому довгий час багато вчених стверджували, що і те і інше завжди має знак плюс і лише від виховання залежить, розвинуться вони чи ні. Тепер наука надала нам серйозних підстав бути значно менш оптимістичними. Отримані переконливі дані про те, наприклад, що частка людей народжується схильними до наркоманії, алкоголізму, навіть протилежній поведінці. Інша справа, що така схильність не фатальна. Стане людина, наприклад, наркоманом чи ні, залежить від того, як складеться його життя, починаючи вже з дитинства.
Залежить це і від виховання, тобто цілеспрямованого впливу на дитяти, підлітка, хлопцеві. Але значною мірою те, якою стане людина, які його завдатки і схильності розвинуться, яких особових якостей він набуде, залежить від багаточисельних обставин його життя. Від того, які люди зустрінуться на його шляху і як складуться його стосунки з ними. Від того, в якому географічному, природному, соціальному середовищі він буде рости, як з ним взаємодіятиме. Від того, наскільки активно сама людина прагне збудувати свою взаємодію з навколишнім світом, взаємини з людьми. Тобто від того, як йтиме його розвиток -- фізичне, психічне, емоційне, інтелектуальне, соціальне.
1. Творчий початок в людині
А як же відбувається розвиток творчого в людині?
Багато таланту, розум і енергія вклали в розробку педагогічних проблем, пов'язаних з творчим розвитком особи, насамперед особи дитяти, підлітка, видатні педагоги 20-х і 30-х років: А.В. Луначарський, П.П. Блонський, С.Т. Шацький, Б.Л. Яворський, Б.В. Асаф'єв, Н.Я. Брюсова. Спираючись на їх досвід, збагачений півстолітнім розвитком науки про навчання і виховання дітей, кращі педагоги на чолі з “старійшинами” - В.Н. Шацькою, Н.Л. Гродзенською, М.А. Румер, Г.Л. Рошалем, Н.І. Сац продовжували і продовжують теоретично і практично розвивати принцип творчого розвитку дітей і юнацтва.
Творчий початок народжує в дитини жваву фантазію, жваву уяву. Творчість за природою своєю засновано на бажанні зробити щось, що до тебе ще ніким не було зроблено, або хоча б те, що до тебе існувало, зробити по-новому, по-своєму, краще. Інакше кажучи, творчий початок в людині - це завжди прагнення вперед, до кращого, до прогресу, до досконалості і, звичайно, до прекрасного в найвищому і ширшому сенсі цього поняття.
Ось такий творчий початок мистецтво і виховує в людині, і в цій своїй функції воно нічим не може бути замінене. По своїй дивній здатності викликати в людині творчу фантазію воно займає, безумовно, перше місце серед всіх багатообразних елементів, складових складну систему виховання людини. А без творчої фантазії не зрушитися з місця ні в одній області людської діяльності.
Нерідко від батьків і навіть від вчителів-вихователів можна почути такі слова: “Ну навіщо він витрачає дорогий час на твір віршів - адже в нього немає ніякого поетичного дару! Навіщо він малює - адже з нього все одно художника не вийде! А для чого він намагається складати якусь музику - адже це не музика, а нісенітниця якась виходить!..”
Яка у всіх цих словах величезна педагогічна помилка! В дитини треба обов'язково підтримувати будь-яке його прагнення до творчості, якими б наївними і недосконалими не були результати цих прагнень. Сьогодні він пише нескладні мелодії, не вміючи супроводжувати їх навіть найпростішим акомпанементом; складає вірші, в яких коряві рифми ; малює картинки, на яких змальовані якісь фантастичні істоти без рук і з однією ногою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Поняття творчої особи та аналіз її якостей

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок