Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Особливості психологічної підготовки армій країн НАТО

Особливості психологічної підготовки армій країн НАТО

Назва:
Особливості психологічної підготовки армій країн НАТО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,57 KB
Завантажень:
240
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Особливості психологічної підготовки армій країн НАТО


В західних країнах надається значної уваги психологічній підготовці військовиків. Мета – „створити солдата” (як правило – американського зразка), психологічно готового до виконання бойового завдання будь-якої складності. Цілеспрямована робота військових психологів дає позитивні результати. Це засвідчує досвід локальних війн і збройних конфліктів, у яких беруть участь переважно військовослужбовці США, Великої Британії, Німеччини та Ізраїлю.
В історії розвитку військової психології виразно простежуються чотири етапи.
Початковий етап – до Першої світової війни. Військові психологи тоді приділяли увагу переважно розробці загального розуміння морального духу, його природи, шляхів його мобілізації у війні взагалі та в конкретному бою зокрема.
Другий етап – Перша світова війна і період після її завершення. Військова психологія набувала експериментального ухилу. В лабораторіях, у бойовій обстановці проводилися численні дослідження серед особового складу. Військово-психологічна наука з описової перетворилася на прикладну [7]. Завдяки цьому положення про психологічну підготовку знайшли своє місце у військових статутах різних країн. Так, у німецькому статуті „Водіння військ” (1933 р.) говорилося: „Звичка до фізичних навантажень, беззастережна вимогливість до самого себе, сила волі, впевненість у собі та сміливість дозволяють людині вийти з найважчого становища” [7]. В японському польовому статуті (1929 р.) зазначалося: „Війська, які здобули добру підготовку, твердо впевнені в перемозі, мають міцну дисципліну та наступальне натхнення, можуть високо підняти матеріальні сили й досягти перемоги” [9].
Третій етап – роки Другої світової війни. В цей період дослідницька робота стає дуже інтенсивною. Військова психологія – неодмінний компонент військового мистецтва і психологічної підготовки особового складу [7]. Зокрема, фельдмаршал Б. Монтгомері зазначав: „Без високого морального стану жодного успіху не можна досягнути, якими б добрими не були стратегічні й тактичні плани та все інше. Високий моральний стан є дорогоцінною перлиною”. Ці ідеї поділяв генерал М. Ріджуей: „Від рішучості, хоробрості, витривалості та вміння солдата залежить перемога або поразка у війні” [7].
Післявоєнний етап. У більшості праць психологів Західної Європи та США зміст підготовки солдата розкривається на основі певної ролі емоційно-вольових чинників у діяльності та поведінці людини.
Необхідно віддати належне психологічним працям і методикам таких військовх психологів, як Ч. Валентайн, Ч. Брей, Д. Уолф, У. Карр, М. Кроуфорд, Р. Гане, У. Бойль. Вони виступали за уніфікацію системи психологічної підготовки для військ країн НАТО. І успішно вирішували цю проблему [7].
Врахувавши досвід війни у В’єтнамі, Пентагон дійшов висновку, що необхідно перебудувати систему психологічної підготовки. Американські військові експерти вважають, що саме прорахунки в інформуванні військ та громадськості країни обумовили так званий в’єтнамський синдром. Відтак система психологічної підготовки має спрямовуватися на надання допомоги командирам усіх рівнів у формуванні, перш за все, соціально-психологічних аспектів особистості американських військовиків. Основна мета – вплинути на свідомість і поведінку особового складу так, щоб у результаті формувалися політично благонадійні люди, морально і психологічно готові до виконання поставлених їм завдань. При цьому пріоритетними стають такі напрямки психологічної підготовки, як забезпечення рівних прав і можливостей військових, унеможливлення в їхньому середовищі сексуальних домагань і відхилень, боротьба із вживанням наркотиків та алкоголю, дотримання юридичних прав військовослужбовців, їх відповідальність.
Основними засобами впливу вважаються навіювання і тренінги, використання певних політичних настанов. Для формування і підтримки необхідного психологічного стану застосовується розгалужена мережа радіо- і телевізійних станцій та інші сучасні засоби комунікації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Особливості психологічної підготовки армій країн НАТО

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок