Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> ПСИХОЛОГІЯ ПОТЕРПІЛОГО.ПСИХОЛОГІЯ НЕПОВНОЛІТНІХ.

ПСИХОЛОГІЯ ПОТЕРПІЛОГО.ПСИХОЛОГІЯ НЕПОВНОЛІТНІХ.

Назва:
ПСИХОЛОГІЯ ПОТЕРПІЛОГО.ПСИХОЛОГІЯ НЕПОВНОЛІТНІХ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,75 KB
Завантажень:
426
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
ПСИХОЛОГІЯ ПОТЕРПІЛОГО.
ПСИХОЛОГІЯ НЕПОВНОЛІТНІХ.
План .
1. Психологічна характеристика потерпілого.
2. Роль потерпілих в розслідуванні і розкритті злочинів.
3. Фактори, які впливають на формування особи неповнолітніх правопорушників.
4. Психологічні особливості розслідування в справах неповнолітніх.
1. Злочин являється заключним етапом конфлікту, який виник у відносинах між особами правопорушника і потерпілого. Відповідно, разом з вивченням психології особи злочинця необхідно вивчення і особи потерпілого, тому що деколи тільки у взаємозв’язку можна розкрити істинну картину злочину.
Злочин проти особи здійснюється при взаємодії мінімум двох людей, один з яких визнається обвинуваченим, другий – потерпілим. При детальному вивченні особи обвинуваченого і конкретних обставин злочину, визначається його вина, відповідальність, вирішується його доля. Але часто злочинні дії обвинуваченого провокуються легковажними або неправомірними діями потерпілого. Поведінка потерпілого, яка належить до об’єктивних ознак складу злочину, може впливати на вину обвинуваченого, а деколи і виключати її.
Психологія потерпілого вивчає фактори формування його особистості, поведінки до скоєння злочину, в момент скоєння злочину і після його здійснення; розробляє практичні рекомендації, які стосуються допиту потерпілого і виховання в людей морально-вольових якостей, які стали б достатнім захистом від злочинного посягання.
Методи вивчення особи потерпілого розглядаються в двох аспектах:
1) “статична сфера” – вік, стать, службове і сімейне становище та ін.;
2) “динамічна сфера” – поведінка потерпілого до, під час і після скоєння злочину, зв’язок цієї поведінки з поведінкою злочинця.
До спеціальних методів дослідження особи потерпілого належить аналіз слідчої і судової практики, статистики матеріалів судово-психіатричної і судово-психологічної експертизи, спеціальної статистики про потерпілих.
Поведінка потерпілого в момент вчинення злочину залежить від таких факторів:
вплив зовнішнього середовища (злочинний напад);
індивідуальні особливості особи (швидкість реакції, заціпеніння, перехід до активного нападу на злочинця).
2. Велика увага в криміналістичних дослідженнях приділяється ролі потерпілого в розслідуванні і розкритті злочинів, тому що існує взаємозв’язок негативної поведінки потерпілого до злочину і динаміки психологічного механізму розвитку особистості. Особливості особи і поведінки потерпілих (перебування в нетверезому стані, паразитичний спосіб життя, аморальна, провокаційна, протиправна поведінка) сприяють збільшенню ризику скоєння в їх відношенні протиправних дій.
В процесі психологічного дослідження жертви важливим етапом є аналіз її ціннісних орієнтацій, одного із структурних утворень зрілої особистості. Ціннісні орієнтації обумовлюють спрямованість особистості, визначають позицію людини.
Слідчому важливо встановити психологічний контакт з потерпілим, щоб, враховуючи його психічний стан та індивідуальні особливості, забезпечити повноту і точність його показів і таким чином сприяти створенню правильної картини події.
Покази потерпілого відрізняються від показів свідка тим, що вони є не тільки джерелом доказів, але й засобом захисту його інтересів. В них можуть міститися не тільки фактичні свідчення, але й відношення потерпілого до того, що сталося, його пояснення, версії.
3. Антисоціальна поведінка неповнолітнього обумовлена впливом факторів, в першу чергу зовнішнього соціального середовища, а також індивідуальними особливостями особи підлітка, які обумовлюють його індивідуальне реагування на різні “життєві невдачі”.
Девіантна поведінка підлітків та молоді має загальні для всіх девіантних проявів причини. Це насамперед протиріччя між рівномірно розповсюдженими і зростаючими потребами та істотно різними можливостями іх задоволення.
Є фактори, які посилюють тягу молоді до алкоголю, що пояснюють саме такий вибір девіантної поведінки. Якщо алкоголь полегшує спілкування між людьми, то для підлітків ця його властивість має велике значення: за допомогою алкоголю вони компенсують недостатність соціального досвіду, сором’язливість, невпевненість в собі.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЯ ПОТЕРПІЛОГО.ПСИХОЛОГІЯ НЕПОВНОЛІТНІХ.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок