Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> реферат: ПСИХОЛОГІЯ ПОТЕРПІЛОГО.ПСИХОЛОГІЯ НЕПОВНОЛІТНІХ.

ПСИХОЛОГІЯ ПОТЕРПІЛОГО.ПСИХОЛОГІЯ НЕПОВНОЛІТНІХ. / сторінка 2

Назва:
ПСИХОЛОГІЯ ПОТЕРПІЛОГО.ПСИХОЛОГІЯ НЕПОВНОЛІТНІХ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,75 KB
Завантажень:
426
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 

Спільноти, в яких переважають норми, цінності, способи поведінки, які відрізняються від пануючих в суспільстві, утворюють ціннісно-нормативні субкультури.
Субкультура формується в результаті інтеграції людей, чия діяльність і стиль життя не відповідають пануючим в суспільстві, відкидаються ним.
В угрупованнях підлітки проходять своєрідну школу колективізму, ризику, романтики, підлості, жорстокості. Кримінальну спрямованість групи характеризують такі ознаки: наявність в групі раніше судимих учасників, які не працюють і не вчаться, зловживають алкоголем і наркотиками, займаються азартними іграми; наявність в групі свідомого лідера; авторитарний стиль управління групою; переважно кримінальна спрямованість групи; формування власної субкультури.
Сучасне підростаюче покоління не має чітких уявлень про негативний вплив на фізичний і моральний розвиток особистості ранніх і випадкових статевих зв’язків. Психологічний механізм сексуального спілкування, який приводить до зґвалтування, опосередкований різними соціальними факторами.
Установка на вживання наркотиків, алкоголю, вчинення хуліганських дій у неповнолітніх спочатку починає формуватися в неформальних підліткових групах під впливом потреб у престижі, в самоствердженні. При наступних повтореннях закріплення приводить до зміни мотивації, формування самостійних збочених потреб в алкоголі, наркотиках, інших асоціальних проявах.
Більшість осіб, які скоїли насильницькі злочини, в дитинстві піддавалися приниженням, покаранням, страждали від жорстокого відношення з боку дорослих.
Знання психологічних особливостей підлітків сприяє правильному вирішенню завдань розслідування злочинів і перевиховання неповнолітніх злочинців.
4. Схема аналізу особи неповнолітнього правопорушника на попередньому слідстві:
наслідково-біологічні фактори: негативно впливають алкоголізм, схильність до нервових або психічних захворювань одного з батьків, ненормальні роди та ін.;
ближнє соціальне оточення підлітка: сім’я, соціально-економічний статус батьків, братів, сестер, особливості виховання, школа, друзі, статус в групі друзів;
особистісні характеристики підлітка: особливості характеру і темпераменту, ціннісні орієнтації, мотивація досягнення, самооцінка, відношення до професії, плани на майбутнє;
правосвідомість підлітка.
Для вивчення умов життя і виховання неповнолітнього обвинуваченого або підозрюваного необхідно вивчати й інші сфери – сім’ю, місце роботи та навчання.
Для вивчення сімейних умов треба вияснити умови життя неповнолітнього до і після скоєння злочину.
Велике значення має психологічна експертиза у справах неповнолітніх, коли у слідчого виникає сумнів про розумовий розвиток неповнолітнього, степінь його інтелекту, зокрема для вирішення питань, чи міг він повністю усвідомлювати значення своїх дій.
Слідчий повинен добре знати психологічні особливості особи неповнолітнього і враховувати їх при виборі тактичних прийомів проведення з ними тієї чи іншої слідчої дії.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЯ ПОТЕРПІЛОГО.ПСИХОЛОГІЯ НЕПОВНОЛІТНІХ.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок