Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Олігофренії (уроджене слабоумство)

Олігофренії (уроджене слабоумство)

Назва:
Олігофренії (уроджене слабоумство)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,66 KB
Завантажень:
310
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Олігофренії (уроджене слабоумство)


Олігофренії (у перекладі із грецького - недоумкуватість) - це група різних по етиології й патогенезі непрогредиєнтних хворобливих станів психіки, пов'язаних з порушенням онтогенезу, загальною ознакою яких є наявність уродженої або придбаної в ранньому дитячому віці (до 3 років) загальної психічної неповноцінності з переважною недостатністю інтелектуальних функцій.
Відмінною рисою олигофрений є те, що характерні для них психічні розлади виникають не в результаті зниження інтелекту й інших функцій психіки, як це спостерігається при всіх інших психічних захворюваннях, а являють собою їхнє споконвічне недорозвинення.
Неправомірно порівнювати загальне психічне недорозвинення при олигофрений з віковою психічною незрілістю в дитячому віці, оскільки при наявності олигофрений страждають саме ті психічні функції, які й забезпечують нормальне дозрівання дитячої психіки на різних вікових етапах її формування.
Основними критеріями олигофрений є:
1) психічне недорозвинення з перевагою інтелектуальної недостатності й відносно менш грубим недорозвиненням емоційної сфери;
2) непрогредиентность інтелектуальної недостатності;
3) уповільнений темп психічного, а часто й фізичного розвитку індивіда.
Поширеність. У зв'язку з відсутністю загальновизнаних критеріїв діагностики дані про поширеність олигофрений надзвичайно суперечливі. За даними ВІЗ (1995), розумова відсталість широко поширена в усім світі й виявляється в 1-3% населення. Поруч авторів відзначається перевага серед хворих олігофренією осіб чоловічої статі. Це пояснюється більшої антенатальної й постнатальной повреждаемостыо осіб чоловічої статі в порівнянні з жіночим, а також зчепленим з Х-хромосомой спадкуванням олигофрений (Г.С. Маринчева, 1972).
За даними ВІЗ в останні десятиліття відбувається нагромадження в населенні осіб з уродженою розумовою недостатністю, що зв'язують із погіршенням екологічної ситуації у світі, підвищенням рівня і якості медичної допомоги й, що збільшилися внаслідок цього виживанням дітей з пороками розвитку й з дефектами центральної нервової системи.
Этиология. Всі этиологические фактори олигофрений підрозділяють на ендогенні (спадкоємні) і екзогенні (внешнесредовые). У зв'язку із цим виділяють форми олигофрений, зв'язані переважно зі спадкоємними факторами й внешнесредовыми впливами на різних етапах онтогенезу (внутрішньоутробними, перинатальными, постнатальными). Крім того, можливо сукупний вплив спадкоємних і средовых факторів.
До теперішнього часу відомо більше 300 різних спадково обумовлених захворювань, що супроводжуються вродженою розумовою відсталістю. Серед хромосомних аномалій, пов'язаних з олігофренією, виділяють хвороба Дауна, энзимопатические форми олигофрений (фенилкетонурия, галактоземия), синдром Марфана й ін. Установлено певну закономірність, що полягає в тім, що глибокі ступені розумової відсталості частіше відзначаються при рецессивном типі спадкування, у той час як при олигофрений з домінантним типом спадкування частіше відзначається неглибокий інтелектуальний дефект.
Велике значення в этиологии олигофрений приділяється хромосомним абберациям і мутаціям, що виникають при певних несприятливих умовах зовнішнього середовища. Причини структурної зміни хромосомного комплексу ще мало вивчені. Уважається, що мутагенними властивостями володіє іонізуюча радіація, багато хімічних і токсичних речовин, деякі лікарські препарати (антибіотики, сульфаніламідні препарати, барбитураты й т.д.), ендогенні порушення метаболізму, старіння організму, вірусні інфекції й інші фактори зовнішнього середовища.
Уроджена розумова відсталість може бути пов'язана з органічною поразкою головного мозку в результаті різних шкідливих впливів на зародок і плід на різних етапах внутрішньоутробного розвитку, а також під час пологів і в післяпологовому періоді. Найбільшою патогенністю в цьому плані володіє алкогольна й наркотична інтоксикація в батьків, вплив різних медикаментозних засобів, які мати вживала під час вагітності й при годівлі грудьми.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Олігофренії (уроджене слабоумство)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок