Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Психіатр-експерт. Його права й обов'язки

Психіатр-експерт. Його права й обов'язки

Назва:
Психіатр-експерт. Його права й обов'язки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,44 KB
Завантажень:
174
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Психіатр-експерт. Його права й обов'язки


Найменування «експерт-психіатр» уживається у двох основних значеннях. Відповідно до першого з них, експерт-психіатр є співробітник судово-психіатричної експертної установи, у посадові обов'язки якого входить виробництво судово-психіатричних експертиз. Як уже говорилося раніше, це може бути особа, що займає посада судового психіатра-експерта, або особа, включена органом керування охороною здоров'я до складу членів судово-психіатричної експертної комісії (СПЭК).
Друге значення розглянутого терміна носить процесуальний характер. Співробітник експертної установи стає експертом у процесуальному змісті тільки при проведенні їм конкретної експертизи. Експертом-психіатром у процесуальному змісті стає також особа, що не є співробітником експертної установи, якщо йому в передбаченому законом порядку доручене виробництво судово-психіатричної експертизи.
Наведене розмежування значень поняття «експерт-психіатр» немаловажно в практичному відношенні.
Експерт-психіатр як співробітник експертної установи - це службовець, на який поширюються норми законодавства про працю (про робочий час і час відпочинку, заробітній платі, трудовій дисципліні та ін.). Він зобов'язаний дотримувати правил внутрішнього трудового розпорядку своєї установи.
Експерт-психіатр у другому значенні - це самостійна процесуальна фігура. Тут його діяльність регламентується відповідними положеннями Карно-процесуальних і Цивільного процесуального кодексів. Вони можуть не збігатися з нормами трудового права.
Так, співробітник експертної установи зобов'язаний виконати вказівки вищестоящої посадової особи, винесені в межах його компетенції. Експертові, що проводить конкретну експертизу, ніхто не вправі давати ніяких вказівок щодо її проведення (виключення становлять лише вказівки керівника експертної установи в рамках його процесуальних повноважень). При проведенні конкретної комісійної експертизи всі експерти процесуально рівноправні, незалежно від займаної посади. Далі, за порушення службових обов'язків службовець несе дисциплінарну відповідальність. Порушення процесуальних вимог можуть спричинити не тільки дисциплінарну, але й інші види юридичної відповідальності (наприклад, кримінальну відповідальність за дачу свідомо помилкового висновку).
УПК і ЦПК наділяють судового експерта процесуальними правами й покладають на нього процесуальні обов'язки, покликані сприяти успішному проведенню експертизи.
Основним обов'язком експерта-психіатра є дослідження представлених йому об'єктів і матеріалів, включаючи психіатричний огляд випробуваного, і дача об'єктивного висновку з питань, поставленим органом, що веде виробництво в справі. Крім того, експерт-психіатр зобов'язан:
а) з'явитися за викликом органа, що призначив експертизу. Виклик може бути обумовлений необхідністю проведення експертних досліджень у кабінеті слідчого або в залі суду або необхідністю допитати експерта із приводу проведеної їм експертизи (ст. 192, 289 УПК; ст. 180 ЦПК);
б) заявити самовідвід при наявності підстав, зазначених у законі (ст. 59, 61, 67 УПК; ст. 20, 22 ЦПК)*;
* Більш докладно питання про відвід експерта-психіатра буде розглянутий нижче.
в) повідомити в письмовому виді про неможливість дати експертний висновок, якщо поставлені питання виходять за межі спеціальних пізнань експерта або представлені йому матеріали недостатні для дачі висновку (ст. 82 УПК; ст. 76 ЦПК);
г) не розголошувати дані попередій слідства без дозволу органа дізнання, слідчого, прокурора (ст. 139 УПК);
д) проводити експертизу в присутності слідчого. Слідчий присутній насамперед при виробництві експертизи в його кабінеті. При комісійній експертизі в медичній установі мова може йти лише про присутність слідчого на засіданні експертної комісії, освидетельствующей випробуваного. Присутність слідчого на інших етапах експертного дослідження або неприпустимо по етичних і правових міркуваннях, або нездійсненно фактично. Наприклад, нарада експертів між собою повинне проходити у відсутності сторонніх.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Психіатр-експерт. Його права й обов'язки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок