Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> реферат: Емоційна стійкість як фактор соціально-психологічної адаптації у ранньому юнацькому віці

Загрузка...

Емоційна стійкість як фактор соціально-психологічної адаптації у ранньому юнацькому віці / сторінка 2

Назва:
Емоційна стійкість як фактор соціально-психологічної адаптації у ранньому юнацькому віці
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,02 KB
Завантажень:
472
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 

В результаті дослідження емоційної стійкості у старшокласників за допомогою методики Г.Айзенка високий рівень емоційної стійкості було діагностовано у 38% старшокласників. Вони відрізняються зрілістю,високою адаптивністю,відсутністю помітного напруження.
Низький рівень емоційної стійкості діагностовано у 42% старшокласників. Емоційна нестабільність цих досліджуваних характеризується неадекватно сильними реакціями у відношенні до стимулів,що їх викликають. Виражений нейротизм характеризується надмірною знервованістю,поганою адаптацією,схильністю до швидкої зміни настрою.
Таким чином,в результатах дослідження старшокласників за методикою Г.Айзенка були встановлені відмінності за шкалою нейротизму.
Аналізуючи дані,отримані за допомогою методики Русалова,в отриманих результатах групи емоційно стійких та групи емоційно не стійких було виявлено відмінності за шкалами предметної та соціальної ергічності, предметної та соціальної пластичності, соціального темпу,предметної та соціальної емоційності,що дає змогу припустити наявність темпераментальних властивостей в основі емоційної стійкості.
В результаті дослідження акцентуацій характеру старшокласників за методикою Леонгарда-Шмішека в групі емоційно стійких виявлено ознаки акцентуацій за типом тривожний,педантичний, застріваючий, демонстративний,екзальтований. Тенденції до акцентуацій прослідковуються за типами гіпертимний та циклотимічний. Яскраво виражених акцентуацій в групі емоційно стійких не виявлено.
Що стосується групи емоційно не стійких,то результати розподілились наступним чином: ознаки акцентуацій за емотивним, застріваючим та демонстративним типами; тенденції акцентуацій за гіпертимним, тривожним,циклотимічним та екзальтованим типами;
Результати дослідження емоційних станів старшокласників за методикою Г.Айзенка дали змогу зробити наступні висновки. Як в групі емоційно стійких, так і в групі емоційно не стійких виявлено низький рівень тривожності,середній рівень фрустрації, агресивності та ригідності. Однак за цими шкалами між групами відмічено значні розбіжності.
Успішність в навчальній діяльності досліджуваних групи емоційно стійких складає 9,1 бала. Особи з групи мають гірші показники в навчанні (7,4бала). Отже, емоційно стійкі старшокласники краще та ефективніше навчаються в порівнянні з емоційно нестійкими.
Таким чином,емоційно стійкі старшокласники мають високий рівень соціально-психологічної адаптованості,задовільну нервово-психічну стійкість. Ознаки акцентуації особистості виявлено за тривожним, педантичним, застріваючим, демонстративним та екзальтованим типами. Тенденції до акцентуації відмічаються за гіпертимним та циклотимічним типами. Для них характерними є високий ступінь прояву соціальної ергічності та помірні прояви предметної ергічності.
Старшокласники емоційно нестійкі мають низький рівень соціально-психологічної адаптованості, задовільну нервово-психічну стійкість,вірогідність зривів. Ознаки акцентуації особистості виявлено за емотивним, застріваючим та демонстративним типами; тенденції до акцентуацій спостерігаються за гіпертимним,тривожним, циклотимічним та екзальтованим типами. Характерним для досліджуваних даної групи є високий ступінь прояву соціальної емоційності,помірні прояви предметної та соціальної ергічності; середній рівень тривожності, фрустрації, агресивності та ригідності. Успішність у навчальній діяльності середня.
Висновки
В результаті дослідження було виявлено ряд закономірностей: по-перше,чим вища соціально-психологічна адаптованість тим нижче нервово-психічна напруга; по-друге,чим вища соціально психологічна адаптованість тим вище емоційна стійкість і навпаки. Таким чином,та частина нашої гіпотези ,де успішність соціально психологічної адаптації пов’язується з рівнем емоційної стійкості знайшла своє експериментальне підтвердження.
Під час дослідження також виявлено індивідуально-типологічні особливості осіб з високою та низькою емоційною стійкістю. Емоційно стійкі старшокласники мають середній рівень нервово-психічної напруги.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Емоційна стійкість як фактор соціально-психологічної адаптації у ранньому юнацькому віці

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок