Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Емоційна стійкість як фактор соціально-психологічної адаптації у ранньому юнацькому віці

Емоційна стійкість як фактор соціально-психологічної адаптації у ранньому юнацькому віці

Назва:
Емоційна стійкість як фактор соціально-психологічної адаптації у ранньому юнацькому віці
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,02 KB
Завантажень:
472
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Емоційна стійкість як фактор соціально-психологічної адаптації у ранньому юнацькому віці


Проблема психологічної адаптації як процесу індивідуального саморозвитку людини виразно заявлена в психологічній літературі(К.А. Абульханова-Славська,Б.Г.Ананьев, Л.І.Анциферова та інші.)
Аналіз літературних джерел показує,що найбільш широко висвітлені основні емоційні властивості раннього юнацького віку. які мають різноманітні форми прояву в порівнянні з іншими віковими групами. а саме: рівень тривожності у всіх сферах спілкування,вища диференціація за силою емоційної реакції. Більша екстравертованість, менша імпульсивність і емоційна збудливість, більша емоційна стійкість порівняно з підлітками,розвиток психічної саморегуляції(Л.І.Божович., М.Й.Боришевський, О.В. Запорожець). Проте,не виступають предметом дослідження вплив емоційної стійкості на процеси соціально-психологічної адаптації молоді.
Недостатність розробки проблеми формування емоційної стійкості у ранньому юнацькому віці,важливість та актуальність проблеми зумовили вибір нашої теми дослідження. Емоційна стійкість як фактор соціально-психологічної адаптації в ранньому юнацькому віці.
В основу дослідження було покладено припущення про те, що емоційна стійкість є складною інтегративною властивістю особистості. що де термінується низкою індивідуально-психологічних чинників. Оптимізація емоційної стійкості у старшокласників сприяє ефективності адаптаційних процесів.
Відповідно до припущення було поставлено такі завдання:вивчити рівень розробки поняття емоційної стійкості в контексті проблеми соціально-психологічної адаптації;з’ясувати особливості прояву емоційної стійкості особистості в залежності від рівня адаптованості;визначити індивідуально психологічні детермінанти емоційної стійкості.
Для діагностики рівня емоційної стійкості та чинників. що її детермінують ми використовували методи спостереження,бесіди. а також психодіагностичні методики:особистісний опитувальник Г. Айзенка в адаптації А.Г. Шмельової,опитувальник Леонгарда-Смішека для діагностики типу акцентуацій особистості,опитувальник для вимірювання властивостей темпераменту В.М.Русалова, методику діагностики самооцінки психічних станів Г.Айзенка. Для дослідження адаптації підлітків застосовувалася методика діагностики соціально-психологічної адаптації Роджерса-Даймонда, методика діагностики нервово-психічної стійкості В.А.Бодрова”Прогноз”.
В результаті дослідження за методикою Роджерса-Даймонда ми виявили,що неадаптованими в соціально-психологічному плані є 32% старшокласників. Упевнено говорити про гарну соціально-психологічну адаптацію можна тільки про 40% старшокласників.
Це свідчить про наявність великої кількості проблем адаптації у значної кількості старшокласників.
Результати дослідження рівня ризику дезадаптації у старшокласників за методикою В.О.Бодрова «Прогноз» дають нам змогу побачити,що у 32% досліджуваних було виявлено високий рівень ризику дезадаптації. Це свідчить про те,що у цих осіб несприятливий прогноз стійкості до стресу.
У 28% досліджуваних діагностовано середній рівень ризику дезадаптації. Автор методики пов’язує характеристики цього рівня з показниками тривожності. Вона, як відомо,може породжуватися або реальним неблагополуччям школяра в найбільш значимих областях діяльності і спілкування,або існує як би всупереч об’єктивно благополучному положенню,будучи наслідком визначених особистісних конфліктів,емоційних порушень і т. д.
Низький рівень ризику дезадаптації діагностовано у 40% досліджуваних. Характеристиками цього рівня виступають мобілізація психічної діяльності,підвищення активності соматичного функціонування і відчуття загального підйому душевних і фізичних сил.
Аналізуючи дані,отримані за методикою «Прогноз» Бодрова,що спрямована на визначення рівня нервово-психічної стійкості,слід зазначити,що 32%юнаків мають характеристику нервово-психічної нестійкості(НПН) та вірогідність розвитку й прояву особистісних порушень в поведінці і діяльності людини. 40%юнаків характеризується задовільною нервово-психічною стійкістю,що вказує на оптимальний стан досліджуваних,спонукання до дії,досягнення поставлених цілей та низький рівень ризику дезадаптації.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Емоційна стійкість як фактор соціально-психологічної адаптації у ранньому юнацькому віці

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок