Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Психічний розвиток дітей з ДЦП

Психічний розвиток дітей з ДЦП

Назва:
Психічний розвиток дітей з ДЦП
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,34 KB
Завантажень:
157
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Психічний розвиток дітей з ДЦП


Поняття ДЦП.
Дитячий церебральний параліч (ДЦП) – це важке захворювання , яке виникає у дитини внаслідок головного і спинного мозку на ранніх етапах його формування (всередньоутробному, в період пологів або в період новонародженості). Основним клінічним симптомом при ДЦП є порушення рухових функцій, однак, крім цього, у дітей з ДЦП мають місце порушення зору, слуху, мови, інтелекту. У деяких дітей спостерігаються судомні синдроми. За даними ряду авторів, на 10000 новонароджених припадає 34-32 дитини, які страждають церебральним паралічем.
Перший клінічний опис ДЦП було зроблено англійським лікарем-хірургом В.Літтлем у 1861 році. Він вперше доклав про це на засіданні англійського Королівського медичного товариства, а потім опублікував свої спостереження за дітьми, у яких після перенесеної при пологах травми голови розвинулись паралічі кінцівок (Little, 1862). Протягом майже 100 років дитячий церебральний параліч називали хворобою Літтля.
Термін «дитячий церебральний параліч» належить Зігмунду Фрейду. В 1893 році він запропонував об’єднати всі форми спастичних паралічів всередині утробного походження з однаковими клінічними ознаками в групу церебральних паралічів.
У 1958 році за засіданні восьмого перегляду ВОЗ в Оксфорді цей термін було затверджено і було дано визначення: «Дитячий церебральний параліч – не прогресуюче захворювання головного мозку, які уражують його відділи, котрі відповідають рухом і положенню тіла, захворювання набувається на ранніх етапах розвитку головного мозку». В даний час цей термін є загальноприйнятим. В 1983 році Л.О. Бадалян запропонував іншу назву дитячих церебральних паралічів – «дизонтогенетичні поступальні дискенизії». Автор справедливо відмічає, що ураження нервової системи при ДЦП представляє собою не «поломку» уже готового механізму, а затримку чи «викривлення» розвитку. «Ці порушення не можна вважати виключно церебральними, так як механізми реалізації патологічної рухової активності лежить не горизонтально, а охоплює всю вертикальну систему регуляції рухів» (Бадалян, 1993, с.214). Безперечно, термін «дискенизії» значно точніше відображає характер рухових порушень при ДЦП, підкреслює їх обумовленість розладами локомоторних функцій. Хоча термін «дитячий церебральний параліч» не відображає сутність належних при цьому захворюванні порушень, однак його широко використовують в світовій літературі, а іншого поняття, всебічно характеризую чого ці патологічні стани, на даний час не запропоновано.
М.Я. Брейт ман (1902) першим описав патолого-анатомічну і клінічну картину ДЦП і відмітив, що при даному захворюванні страждає не тільки рухова сфера, але інтелект і мова.
В 1960 рр. з’явилось багато робіт, присвячених вивченню пізнавальних процесів і мови у дітей з церебральним паралічем (Rastein, Hendin, 1951; Botta N., Botta P., Eйдіновова і Правді на-Вінорська, 1959; Henderson, 1961; Кіріченко, 1962; Абрамович-Лехтман, 1962, 1965; Хейссерман, 1964; OswinБ 1967; Іполітова, 1967; Данилова, 1969; Мамайчук, 1976; Сімонова, 1981; Saran, 1986; Калижнюк, 1987 та інші).
В даний час ДЦП розглядається як захворювання, отримане внаслідок краження мозку, перенесеного в пренатальний період чи у період новонораженості; як одна з форм резидуальної нервово-психічної патології центральної нервової системи складного генезіса. Мозковий органічний дефект, який складає основу ДЦП, виникає рано у період незавершеного процесу формування основних структур і механізмів мозку, що обумовлює складну об’єднану структуру неврологічних і психічних розладів (К.А.Семьонова, Є.М.Мастюкова, А.О.Бадалян, Е.С.Калижнюк та інші).
Важливою ланкою в патогенезі психічних порушень у дітей з церебральним паралічем є недорозвиток або аномальний розвиток найбільш молодих мозкових структур, які розвиваються уже в постнатальний період. У дитини з ДЦП перш за все в тій чи іншій ситуації виключена з діяльності важлива функціональна система – рухова.
Виражена рухова патологія нерідко в поєднанні з сенсорною недостатністю може бути однією з причин недорозвитку пізнавальної діяльності і інтелекта у дітей з ДЦП.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Психічний розвиток дітей з ДЦП

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок