Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Аналітична психологія К. Г. Юнга (структура особистості, архетипи)

Аналітична психологія К. Г. Юнга (структура особистості, архетипи)

Назва:
Аналітична психологія К. Г. Юнга (структура особистості, архетипи)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,85 KB
Завантажень:
494
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Аналітична психологія К. Г. Юнга (структура особистості, архетипи)
Займався вивченням впливу динамічних, неусвідомлених потягів на людську поведінку і досвід.
1) Юнг, на відміну від Фрейда стверджував, що зміст несвідомого є дещо більше, ніж пригнічені сексуальні та агресивні пориви. Згідно з його теорією індивіди мотивовані інтрапсихічними силами і образами, походження яких сягає в глибину історії еволюції. Це вроджене несвідоме містить духовний матеріал, який має глибоке коріння і пояснює властиве усьому людству прагнення до творчого самовираження та фізичної досконалості.
2) Другим джерелом їх розбіжностей було їх різне відношення до сексуальності як до домінуючої сили в структурі особистості, Фрейд трактував лібідо в основному як сексуальну енергію. Юнг же розглядав його як дифузну творчу життєву силу, що проявляється найрізноманітнішими шляхами, наприклад як в релігії або прагненні до влади. В розумінні Юнга енергія лібідо концентрується у різних потребах — біологічних і духовних.
3) Як і Адлер, він заперечував твердження Фройда про те, що мозок являє собою додаток до статевих залоз.
Аналітична психологія: основні концепції і принципи.
Структура особистості.
Юнг стверджував, що душа (в його теорії термін аналогічний особистості) складається з трьох окремих, але взаємодіючих структур:
его,
особистого несвідомого
колективного несвідомого
Его є центром сфери свідомості, компонентом psyche, що включає в себе всі ті думки, почуття, спомини і відчуття, завдяки яким ми відчуваємо свою цілісність, постійність і сприймаємо себе людьми. Це є основа нашої свідомості, завдяки йому ми здатні бачити результати своєї звичайної свідомої діяльності.
Особистісне несвідоме вміщає в себе конфлікти і спомини, які колись усвідомлювались, але тепер пригнічені та забуті. Сюди входять ті почуттєві враження, яким не вистачає яскравості, щоб бути поміченими свідомістю комплекси або згромадження тих емоційних думок, почуттів і споминів взятих індивідом з його минулого особистого досвіду або з родового, спадкового досвіду. Ці комплекси, скомпоновані навколо звичайних буденних тем можуть здійснювати досить сильний вплив на поведінку індивіда. Наприклад, людина з комплексом влади може витрачати значну кількість психічної енергії на діяльність прямо або символічно пов'язана з темою влади. Це ж саме може спостерігатися і в відношенні людини, яка знаходиться під сильним впливом матері, батька, грошей, сексу тощо. Юнг стверджував, що матеріал особистого несвідомого у кожного з нас є унікальним і як правило доступним до свідомості: компоненти комплексу або весь комплекс можуть усвідомлюватися і здійснювати надто сильний вплив на життя індивіда.
Колективне несвідоме — це найглибший шар в структурі особистості, який являє собою сховище латентних слідів пам'яті людства навіть наших людиноподібних предків. В ньому відображені думки почуття, спільні для всіх людських істот, які є результатом нашого спільного емоційного минулого. Зміст колективного невідомого складається завдяки спадковості і є однаковим для всього людства. Це — основна причина розходжень між Юнгом і Фройдом, який заперечував існування колективного несвідомого.
Архетипи.
Юнг висунув гіпотезу, що колективне несвідоме складається з сильних первинних психічних образів, так званих архетипів (буквально"первинних моделей"). Архетипи — вроджені ідеї або спомини, які схиляють людей сприймати, переживати і реагувати на події певним чином. Насправді, це не спомини чи образи як такі, а швидше саме налаштовуючі фактори, під впливом яких люди реалізують у своїй поведінці універсальні моделі сприйняття, мислення і дії у відповідь на певну подію.
Серед численної кількості описаних Юнгом архетипів стоять мати, дитина, герой, мудрець, божество Сонця, шахрай. Бог, смерть.
Юнг вважав, що кожен архетип зв'язаний з тенденцією виражати певного типу почуття і думки у відношенні до відповідного об'єкта чи ситуації. Наприклад, у сприйнятті дитиною матері присутні аспекти її актуальних характеристик, підсилені неусвідомлюваними уявленнями про такі архетипні материнські атрибути як виховання, родючість і залежність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Аналітична психологія К. Г. Юнга (структура особистості, архетипи)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок