Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Психічні якості та їх роль у системі психологічної підготовки дзюдоїстів

Психічні якості та їх роль у системі психологічної підготовки дзюдоїстів

Назва:
Психічні якості та їх роль у системі психологічної підготовки дзюдоїстів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,14 KB
Завантажень:
362
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Психічні якості та їх роль у системі психологічної підготовки дзюдоїстів


Ріст результатів у спорті вищих досягнень, жорстка конкуренція на міжнародній арені вимагають високого рівня підготовленості від суб’єктів змагальної діяльності. Вміння вдало управляти власними рухами, що засноване на оволодінні механізмами розвитку психіки є важливим складовим елементом процесу підготовки спортсмена.
За сучасних умов психологічна підготовка дзюдоїстів має велике значення, що обумовлює пошук шляхів, засобів та методів, спрямованих на досягнення оптимального стану готовності та успішної реалізації можливостей людського організму в екстремальних ситуаціях.
Перемога в спорті в значній мірі диктується індивідуальними психологічними особливостями особистості. В цьому контексті актуальним є дослідження психічних якостей - однієї з найважливіших ланок у системі психологічної підготовки дзюдоїстів.
В процесі спортивної діяльності індивід постійно розвивається і вдосконалюється. При цьому виникають деякі проблеми психологічного характеру, які потрібно знати та враховувати у навчально-тренувальному процесі [9].
Спортивне досягнення, так як і інші успіхи людини взагалі є результатом взаємодії зовнішніх (фінансових, матеріальних) і внутрішніх (відношення до тренувань, наявність задатків) факторів, які можуть бути взаємообумовлюючими. При цьому зовнішні тільки опосередковано впливають на успіх, викликаючи у спортсмена суб’єктивні стани, які визначають його поведінку. Ряд вчених вважає, що кожна подія відбувається на фоні певного психологічного стану, що обумовлює її протікання, а внаслідок цього і її зміну [3].
А.В. Родіонов[4] стверджує, що у розвитку людини головну роль відіграють зовнішні фактори, які спонукають її до цілеспрямованої діяльності і мають різноманітний характер. В.П. Некрасов наголошує на важливості ситуативних чинників навчально-тренувальної та змагальної діяльності, раціональне застосування яких дає можливість виховати необхідні психічні якості, відношення, мотиви, що визначають прагнення спортсмена до високих досягнень і характеризують його як особистість [4,5]. На теперішньому етапі виникла науково обґрунтована потреба дослідити психічні якості у контексті розгляду психологічної підготовки дзюдоїстів.
Численний матеріал, накопичений вітчизняними та зарубіжними спеціалістами, відображає різні аспекти психологічної підготовки спортсменів. У працях багатьох вчених висвітлюються окремі питання даної проблеми. Так, А. В. Родіонов[6] у процес психологічної підготовки включає комплекс психолого-педагогічних і медико-біологічних впливів, що спрямовані на формування високого рівня тренованості, психічної надійності й готовності до участі у відповідальних змаганнях.
Г.Д. Горбунов[3] вважає, що поняття ”психологічна підготовка ” не є найширшим у психології спорту, а тільки частиною фахового забезпечення діяльності і виділяє такі компоненти: психодіагностика, управління станом та поведінкою особистості в тренувальних та змагальних умовах.
Для досягнення високих результатів необхідно знати особливості виду спорту і ті вимоги, що покладаються на спортсмена, його психічні якості та рівень їх досконалості [7]. Психічні якості в знчній мірі обумовлені природними задатками, які вдосконалюються в процесі занять дзюдо [12].
Високий рівень розвитку психічних якостей є однією з важливих умов психічної надійності та високої результативності змагальної діяльності дзюдоїста. Однак закономірності їх формування в достатній мірі не вивчені. Увага психологів спорту приділяється в основному вивченню психічних процесів і станів спортсмена [8,9].
Р.В. Павелків[2] вважає що психічні процеси є первинними регуляторами поведінки людини. Вони мають певні динамічні характеристики, до яких належать параметри , що визначають тривалість та стійкість психічного процесу. Психічні процеси тісно пов’язані і виступають первинними чинниками формування психічних станів людини. Водночас психічні стани впливають на перебіг та результат психічних процесів і можуть підвищувати ефективність діяльності індивідуума або навпаки її гальмувати.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Психічні якості та їх роль у системі психологічної підготовки дзюдоїстів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок