Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Уявлення молодих українців про українців

Уявлення молодих українців про українців

Назва:
Уявлення молодих українців про українців
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,39 KB
Завантажень:
422
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Уявлення молодих українців про українців
 


В теперішніх умовах потреба в ідентичності індивідууму виходить за своїм значенням на одне з перших місць. Сучасні теорії розглядають її як фундаментальну потребу особистості, альтернативою якій є дезорганізація і смерть. Потреба в ідентичності визначається ширше, ніж необхідність належати до певної групи або спільноти. Вона є “... в дійсності потребою у множинній інтегрованій ідентичності і пов’язана з прагненням реалізувати її” [5]. Реалізація інтегрованої ідентичності неможлива без задоволення потреби в етнічності.
Соціальні перетворення в Україні призвели до руйнування усталених у попередні періоди розвитку суспільства регулюючих та детермінуючих параметрів суспільного буття. Порушення цілісної системи цінностей і рівноваги в балансі між групами як елементами соціальної системи викликають кризу ідентичності – старі соціокультурні ідентифікації мають поступитися місцем новим.
Соціальна нестабільність актуалізує потребу у приєднаності і соціальних зв’язках – солідарності, ідентичності, приналежності до групи. Незадоволення потреби в етнічності (а вона складається з трьох компонентів: потреби в етнічній приналежності, потреби в позитивній етнічній ідентичності, потреби в етнічній безпеці) перетворюється в глибинну причину ситуацій міжетнічної напруженості, агресивності і насильства.
Етнічна ідентифікація особистості – це процес становлення, формування, усвідомлення і підтримки етнічної свідомості і самосвідомості. Вона охоплює структуру у вигляді різноманітних суспільних стосунків, а також еволюцію цих стосунків у часі. Це явище складається з багатьох компонентів – емоційних і раціональних, когнітивних і вольових, свідомих і підсвідомих.
Експериментальне вивчення етнічної ідентичності особистості передбачає вирішення низки конкретних проблем, а саме:*
вивчення уявлень особистості щодо психологічних особливостей власної етнічної спільноти;*
вивчення цінностей, ідеалів, норм, вимог етносу;*
вивчення емоційного та підсвідомого ставлення особистості до власної етнічної спільноти;*
з’ясування міри тотожності особистості з власною етнічною спільнотою.
У цій роботі зупинимося на деяких результатах дослідження, спрямованого на вивчення уявлень української молоді щодо психологічних особливостей представників української етнічної спільноти.
Об’єкт дослідження – етносоціальні уявлення як змістові утворення етнічної ідентичності.
Предмет дослідження – етносоціальні уявлення щодо психологічних особливостей українців.
Мета дослідження – емпірично визначити поведінковий та емоційний компоненти етносоціальних уявленнь молоді щодо психологічних особливостей власної етнічної спільноти (українців).
Для досягнення мети було поставлено такі завдання:*
визначити психологічну природу і зміст етносоціальних уявлень як основних компонентів етнічної ідентичності;*
обгрунтувати теоретичні засади емпіричного дослідження етносоціальних уявлень; *
дослідити структуру етносоціальних уявлень молоді щодо психологічних особливостей власної етнічної спільноти.
Особистість здобуває етнічну ідентичність в процесі етнічної ідентифікації. Етнічна ідентифікація особистості – це процес становлення, формування, усвідомлення і підтримки етнічної свідомості і самосвідомості, а також етнічного несвідомого. Це явище складається з багатьох компонентів – емоційних і раціональних, когнітивних і вольових, свідомих і підсвідомих.
Етнічна ідентифікація як раціонально-пізнавальний акт – це усвідомлення себе як члена етнічної спільноти, усвідомлення свого місця серед етнічних груп, своєї позиції в системі міжетнічних стосунків. Результатом раціонально-пізнавального моменту ідентифікації є формування узгодженої системи групових етнічних уявлень (в якості елементів якої ми виділяємо певні етнічні образи з властивими їм цінностями, стереотипами, упередженнями, забобонами). Етносоціальні уявлення, що більш або менш поділяються всіма членами етнічної спільноти, є базисною основою самосвідомості етносу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Уявлення молодих українців про українців

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок