Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Соціально-педагогічні проблеми адаптації студентів у ВНЗ

Соціально-педагогічні проблеми адаптації студентів у ВНЗ

Назва:
Соціально-педагогічні проблеми адаптації студентів у ВНЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,61 KB
Завантажень:
212
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Соціально-педагогічні проблеми адаптації студентів у ВНЗ


Студентській молоді властиві риси, якими характеризується ця вікова категорія – молодь. Місце підростаючого покоління в суспільстві, його соціальні функції і можливості визначаються розвитком класових відносин у даній системі.
Молода людина володіє насамперед специфічними біопсихологічними рисами, до яких належать статевовікові і конституціонально-соматичні особливості. Віковий статус молоді визначає її типові нейродинамічні реакції (швидкість переключення уваги, нестійкість реакцій, специфіку вольових і імпульсивних дій, співвідношень емоційних елементів у свідомості тощо). Особливо важливим для цієї вікової категорії є процес формування психіки, системи цінностей і ціннісних орієнтацій.
Вітчизняна педагогіка, психологія та фізіологія, визначаючи найважливіші суперечності цього віку, визнають як безсумнівний факт наявність розбіжності трьох пунктів дозрівання молодої людини юнацького віку: статеве дозрівання завершується раніше закінчення загальноорганічного розвитку людини, завершення формування його соціальної зрілості.
Психологи виявляють реальні суперечності, подолання яких сприяє розвитку і становленню особистості. Зокрема, А.В.Петровський, пояснюючи основні динамічні моменти цього суперечливого розвитку, зауважує, що вік, характеризується не еволюційними, а революційними зрушеннями, що породжує його протиріччя, які загострюються. Розбіжність трьох ліній розвитку – це не просто хронологічна розбіжність трьох пунктів дозрівання, вона свідчить про виникнення нової структури процесів розвитку.
І.С.Кон, усебічно досліджуючи юність як соціальну проблему, відзначає, що продовження юності й ускладнення механізмів її соціалізації на даному етапі розвитку нашого суспільства гостро порушує питання про критерії соціальної зрілості і її суб'єктивного вираження – почуття дорослості. Найбільш загальний і об'єктивний критерій соціальної зрілості – початок трудового життя, досягнення економічної самостійності, придбання стабільної професії. Цей підхід можна вважати логічно обґрунтованим, тому що праця – головна сфера людської діяльності. Соціальна зрілість – це і багатомірний процес поступового включення в соціальне життя.
Особливості молоді переломлюються в специфічних для неї психологічних рисах. Юнак жагуче жадає «знайти себе», що означає знайти своє місце в житті, вибрати з величезної безлічі можливостей і форм діяльності ті, котрі максимально відповідали б його схильностям, його індивідуальності. Але юнацьке самовизначення не зводиться тільки до вибору професії: молода людина повинна вибрати вид трудової діяльності, супутницю життя, визначити свій моральний ідеал, виробити визначений спосіб життя. Цей вибір складається не тільки (і навіть не стільки) у тому, ким бути в рамках існуючого поділу праці, скільки яким бути. Не випадково проблема самовизначення осмислюється і переживається юнацтвом насамперед як моральна проблема.
Соціальний стан молоді обумовлений і тим, що умови її матеріального буття є також специфічними порівняно з іншими групами.
Особливості біопсихологічного розвитку і специфіка матеріального буття молоді визначають характерні риси її соціального вигляду, специфіку соціальних відносин молоді з іншими віковими групами населення. Соціальні і психологічні особливості молоді впливають на взаємодію молодих людей одного з одним і з іншими групами у всіх видах життєдіяльності.
Матеріальна невизначеність і біопсихологічна неоформленість позначаються на деякій духовній нестійкості молоді, що може поглибитися, якщо процес включення до суспільної діяльності (у чому в основному і виявляється самоствердження молоді) трохи затягується.
У процесі виховання молоді необхідно враховувати, як відбувається самоствердження цієї дуже рухливої у своїх соціально-психологічних проявах вікової групи.
Самоствердження особистості як реальний факт громадського життя є предметом дослідження чотирьох суміжних наук: соціології, етики, педагогіки і соціальної психології.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Соціально-педагогічні проблеми адаптації студентів у ВНЗ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок