Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Мак’явеллістичний тип лідерства

Мак’явеллістичний тип лідерства

Назва:
Мак’явеллістичний тип лідерства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,45 KB
Завантажень:
260
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему:
Мак’явеллістичний тип лідерства


Стаття присвячена одній з найважливіших проблем сучасної політичної психології – мак’явеллістичному типу лідерства. Це питання, попри все, продовжує залишатися одним з найменш досліджених проблемних полів психології. У статті під різними кутами зору розглядаються причини ґенези мотивації мак’явеллістичного типу, зокрема психологічні, біологічні та інші фактори. Аналіз ілюструється прикладами лідерів мак’явеллістичного типу як минулого, так і сучасності. Розглядаються методи дослідження мак’явеллізму: автор аналізує “Mach Scale” та інші методики.
Феномен мак’явеллізму є однією з найцікавіших і водночас найменш досліджених проблем сучасної соціально-політичної психології. З одного боку, це об’єктивується істотною складністю відповідних теоретико-емпіричних досліджень, а з іншого – ідеологічною цензурою в недалекому минулому на розробку таких питань, що й досі стримує зростання кількості дослідницьких доробок. Водночас проблема мак’явеллізму є дуже важливою не тільки для країн молодих демократій, де сучасні дослідження висвітлюють ряд нових мотиваційних факторів прагнення до влади, але й для країн зі сталим народовладдям, де кількість лідерів мак’явеллістичного типу невпинно зростає.
Дослідження мак’явеллістичної мотивації у політичній психології
Напевне, не сподівався видатний італійський мислитель епохи Відродження Нікколо Мак’явеллі, що стане відомим нащадкам не тільки завдяки думкам, покладеним в основу багатьох його творів, а й через те, що його прізвище слугуватиме синонімом жорстокості й лицемірства, хитрості та безпринципності, підступності та брехні політиків і політичної влади взагалі. Термін „мак’явеллізм” давно і міцно закріпився в політико-психологічному тезаурусі як уособлення найгірших якостей тих, хто вважається найстрашнішими представниками людського роду – тиранів і диктаторів, що порухом пальця вирішують долі мільйонів людей. Усюди, де проявляє себе політична влада, а надто там, де при владі хитрість, цинізм та прагнення зиску, імпліцитно присутній і Мак’явеллі, наразі через його заповіти, втілені у творі „Монарх”.
Мак’явеллі залишив нащадкам багато запитань, і, щоб відповісти бодай на частку з них, варто зробити невеликий історичний екскурс у середньовічну Флоренцію, яка за часів Відродження зажила слави наукового й культурного центру Європи. Саме тут 1465 року народився той, кому судилося стати одним із перших дослідників політичної свідомості лідерів та їхніх послідовників. Глибока криза і роздрібненість країни, насиченість політичними подіями не могли не позначитися не світосприйманні Мак’явеллі. Через це стилю його міркувань притаманна виняткова парадоксальність та ескапізм, а внутрішня досконалість прагнень заходить у протиріччя із необхідністю виправдовування особливостей політичної поведінки лідерів.
У ті бурхливі часи розкривався талант Мак’явеллі як непересічного психолога. Він тривалий час очолював оборонне відомство Флорентійської республіки за правління Лоренцо Медичі. У своїй праці “Монарх” (1513 рік), присвяченій Медичі, Мак’явеллі виправдав усі засоби, якими б підступними вони не були, аби тільки сприяли поширювати й зміцнювати владу володаря [6, с. 180]. У такий спосіб автор немовби надав „індульгенцію” прийдешнім поколінням політиків на аморальність заради утримання влади.
У своїх творах Мак’явеллі порушив низку принципових проблем. Зокрема: яким треба бути володареві заради ефективного управління? Чи завжди мораль повинна обумовлювати дії особистості?
Принципи, викладені у працях Мак’явеллі, й досі вважаються неперевершеними в галузі психології лідерства та управління. Вони поєднують у собі величезний сенс і глибину думки, а більшість його формулювань стали крилатими висловами. Проаналізуймо психологічний зміст хочби таких: „чесний помиляється частіше”, „корисніше утримувати в покорі”, „бути щедрим – означає бути залежним”, „нагороджуй поступово, карай залпом”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Мак’явеллістичний тип лідерства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок