Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Поняття соціальної політики та соціального захисту

Поняття соціальної політики та соціального захисту

Назва:
Поняття соціальної політики та соціального захисту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,83 KB
Завантажень:
252
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Поняття соціальної політики та соціального захисту


Соціальна політика — діяльність держави з управління розвитком соціальної сфери суспільства, спрямована на підтримку на належному рівні трудової мотивації населення, задоволення його інтересів і потреб, утвердження способу життя, що сприяє комплексному розвитку особистості.
Соціальна політика охоплює побут, культуру, освіту, охорону здоров'я і т.ін., причому колена з цих сфер через свою специфіку є або об'єктом прямого регулювання чи впливу з боку держави, або вплив на неї здійснюється через створення умов, що спонукають людей до бажаної для суспільства соціальної поведінки.
У системі соціальної політики важливе місце належить соціальному захисту. Соціальний захист — система заходів, що забезпечує соціальну захищеність перевалено непрацездатного населення та соціально уразливих верств працездатного населення.
Соціальна політика будується на таких принципах:*
поєднання диференційованого та загального підходу (охоплення всіх сфер життєдіяльності та всіх соціальних груп на всіх стадіях життєвого циклу);*
гнучкість системи соціального захисту та її соціальних гарантій;*
попереджувальний характер;*
соціальне партнерство.
Принципам соціального захисту відповідають такі форми:*
соціальне страхування;*
соціальна допомога непрацездатним та малозабезпеченим громадянам;*
поліпшення рівня життя.
Основними елементами соціального захисту є:*
законодавчо закріплені економічні та соціальні права людей;*
економічні, соціальні гарантії — зобов'язання щодо забезпечення комплексу елементарних умов життєдіяльності, що формують рівну доступність усіх членів суспільства до одержання гарантованих життєво важливих благ та послуг, виробничої й екологічної безпеки.
Дискримінація — свідоме обмеження прав суб'єктів соціально-трудових відносин, що перекриває їм доступ до рівних можливостей на ринку праці. Дискримінації можуть бути піддані різні категорії працівників.
Соціально-трудові відносини — комплекс взаємовідносин між найманими працівниками і роботодавцями в умовах ринкової економіки, спрямований на забезпечення високого рівня і якості життя людини, колективу та суспільства загалом.
Соціальні індикатори — інструмент аналізу стану соціальної сфери суспільства та результатів проведеної соціальної політики. Соціальні індикатори — це є споживчий кошик.
Соціальні нормативи — вимірники та критерії розподілу бюджетних коштів для задоволення певного рівня тих чи інших соціальних потреб населення в освіті, медичній допомозі, житлі, пенсійному забезпеченні, соціальному страхуванні і т.ін. Соціальні нормативи — це є мінімальні розміри заробітної плати та пенсії.
Соціальні стандарти — показники характеристик рівня життя. Вони дають уявлення про ті матеріальні та соціальні блага чи їх сукупності, що забезпечують "нормальні" (для даної країни та даного часу) та "гідні" (з погляду населення) рівень та якість життя.
Співробітниками Інституту економіки промисловості HAH України було проведено низку соціологічних досліджень для створення концепції соціального захисту трудящих вугільної промисловості. Одним з авторів даної книги проводилося опитування на шахті ім. О.Стаханова виробничого об'єднання "Червоноармійськвугілля" та на шахті ім. Батова ВО "Макіїв-вугілля". Як об'єкт дослідження ці підприємства було обрано тому, що вони були одними з найбільших шахт у Донбасі, там активно діяла Незалежна профспілка гірників (НПГ). В анкетному опитуванні взяли участь 94 особи, серед яких були гірники, прохідники, гірські майстри, начальники ділянок. Більшість з опитуваних — це були люди старші ЗО років, з досить високим рівнем освіти, великим стажем роботи.
Всього в анкетах було представлено близько 80 запитань різної спрямованості, на які було отримано докладні відповіді. Що ж показало опитування? Більше 78% з тих, хто відповів, відзначили, що потребують на даний момент захисту своїх прав та інтересів на роботі, 85% — у суспільстві. Причиною цього є відчуття соціальної несправедливості з цілої низки питань.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Поняття соціальної політики та соціального захисту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок