Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Інтерпретації професійних консультантів, вправи.

Інтерпретації професійних консультантів, вправи.

Назва:
Інтерпретації професійних консультантів, вправи.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,57 KB
Завантажень:
300
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Інтерпретації професійних консультантів, вправи.


Наведемо кілька прикладів інтерпретацій професійних консультантів за допомогою опису фрагментів реальних інтерв'ю.
Приклад 1 [8].
Коментар до ситуації. Містер Бронсон, приваблива молода людина з інтелігентною зовнішністю — викладач філософії релігії в коледжі. Містера Бронсона турбує той факт, що він завжди працює з великим напруженням, йому не вдається розслабитися. Працюючи з меншою ретельністю, він почуваться хворим.
Консультант: Не могли б ви переповісти мені свої спогади з раннього дитинства? (Коротенько пояснює значення таких спогадів.)
Бронсон: Так, звичайно. Здається, це сталося, коли мені було близько двох чи трьох років. Мене везли на ярмарок у невеликому візку, в задній частині. Поки ми були на ярмарку, дишель візка зламався, і нашому візнику довелося нести мене на руках всю дорогу додому. Я також пам'ятаю сон, який бачив багато років тому. Він настільки врізався в пам'ять, що здається, нібито це було насправді. Мені наснилося, що я піднімаюся сходами на горище нашого будинку. Коли я дістався верхньої сходинки, із зеленої коробки на горищі вистрибнула мавпа, налякала мене, і я впав.
Консультант: Ваш ранній спогад не дає багато інформації, а от сон дуже цікавий. Тепер ми можемо бачити деякі чіткі риси вашої особистішої структури, містере Бронсон. Дозвольте мені їх проаналізувати. З ваших слів, ви працюєте з великим напруженням, що тримає вас у стані нервового перевантаження і заважає творчим досягненням. Ми виявили, що це величезне нервове напруження було справді проявом надмірної амбіції, що, у свою чергу, пов'язане з почуттям неповноцінності. Ваше становище в родині відповідає цій картині. І ваш сон також дає нам деякі підказки: згадайте, ви піднімалися сходами, а потім упали. Очевидно, ви завжди боялися падіння, чи, з дозволу сказати, невдачі?
Бронсон: Так, певна річ, я боявся — і дуже.
Консультант: Чому ви боїтеся невдач?
Бронсон: Я не знаю. У моєму житті ніколи не було надзвичайних провалів. Однак я завжди боюся, що це станеться.
Консультант: Очевидно, ви боїтеся якоїсь катастрофи. Це. зазвичай, виникає з причини загалом недовіри до життя — відчуття того, що все необхідно тримати під ретельним контролем, а інакше може статися нещастя. У вас є таке відчуття? (Інтерпретація. Підкреслено нами).
Бронсон (після деяких роздумів): Так, це ніколи не спадало мені на думку, але думаю, що я насправді ставлюся до життя з недовірою й підозріливістю. У мене дійсно є відчуття, що я постійно повинен за щось боротись. Ви знаєте, у мене ніколи не виходило прийняти цю заповідь Ісуса: "Не турбуйся". Я вірю в Бога, однак у той же час почуваю побоювання й глибоку недовіру — досить суперечливо, чи не так?
Консультант: Ця підозріливість до життя пов'язана з вашим почуттям неповноцінності — і те. й інше становить загальне почуття непевності. (Інтерпретаиія. Підкреслено нами). Не дивно, що вас переслідує відчуття необхідності постійно докладати максимум зусиль. Якби ви могли зменшити це почуття неповноцінності, у вас з'явилася б можливість більш плідного використання ваших творчих сил.
Бронсон: Я думаю, ви маєте рацію. Які ж кроки мені треба зробити у зв'язку з цим?
Приклад 2 [1].
Коментар до ситуації. Містеру С. 72 роки, він — колишній листоноша. Містер С. прийшов на консультацію в Агенцію для літніх громадян зі скаргою на депресію й "нездатність щось почати". Дружина клієнта померла, він почувається самотнім. Люди приходять йому допомогти, але в нього подвійне ставлення до них: з одного боку, він хоче жити сам по собі, з другого — бути з людьми, чимось займатися. Зрештою, ні на що не може зважитися.
Містер С.:... останнім часом я почав більше спілкуватися. Коли дружина померла, я взагалі ні з ким не бачився. Зараз я трохи прийшов до тями і почуваюся краще, особливо коли дію без примусу. Але ті люди, з якими я спілкуюся, змушують мене робити більше, ніж я хочу. Проте я не знаю, як їм відмовити. Вони занадто багато від мене хочуть, і я, мабуть, перестану діяти за їхніми порадами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Інтерпретації професійних консультантів, вправи.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок