Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Психологія людини та риси характеру

Психологія людини та риси характеру

Назва:
Психологія людини та риси характеру
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,62 KB
Завантажень:
204
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Психологія людини та риси характеру”


ПЛАН
ВСТУП
1. ПСИХОЛОГІЯ ЛЮДИНИ
2. ХАРАКТЕР ТА ЙОГО ОСОБЛИВОСТІ
ВИСНОВОК
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
1. Психологія людини
Біологічні властивості індивіда — вікові, спадкові, соматичні, статеві, фізіологічні, біохімічні, антропологічні — значною мірою впливають на розвиток та психічні прояви особистості Психофізіологічні властивості особистості ви-вчає психофізіологія.
Ця наука досліджує закономірності функціонування нер-вових механізмів психічної діяльності у двох аспектах У першому вивчаються нервові механізми, що реалізують ок-ремі психічні функції та процеси — відчуття, сприймання, увагу, мислення, мовлення, емоції, довільні дії тощо. У дру-гому предметом психофізіології є вища нервова діяльність мозку, що забезпечує цілісну психічну діяльність та пове-дінку особистості. В межах диференціальної психофізіології розглядається залежність індивідуально-психологічних особ-ливостей діяльності та поведінки особистості від типоло-гічних розбіжностей у роботі мозку.
Одним з основних понять психофізіології вважається тем-перамент, наукове вивчення якою ведеться вже протягом двох тисячоліть. Ця категорія Ірунтовно досліджується в працях І. П. Павлова, Б. М. Теплова, В. Д. Небиліцина, В. М. Русалова, Б. Й. Цуканова та ін. Розглянемо поняття темпераменту, з якого у психології традиційно починається аналіз індивідуально-психологічних властивостей особис-тості
Темперамент (від лат. відповідне співвід-ношення рис) характеризує індивіда з боку динамічних особ-ливостей його психічної діяльності, тобто за показниками темпу, швидкості, ритму, Інтенсивності, енергійності, емо-ційності Психофізіологічний аналіз структури темперамен-ту дає змогу, за В.Д. Небиліциним, виділити три головних його компоненти, які виявляються в загальній активності індивіда, його моториці та емоційності.
Загальна активність індивіда полягає в тенденції осо-бистості до самовираження, оволодіння та перетворення зов-нішньої дійсності. Ступінь активності індивіда може бути різний — від млявості, інертності та пасивного споглядання на одному полюсі до найвищих рівнів прояву енергії, стрімкості дій — па іншому
Динаміка психічних станів актуалізується за допомогою моторики. Серед динамічних якостей рухового компонента темпераменту, що відповідають за психофізіологічне забез-печення активності індивіда, можуть бути поділені на такі групи - соціальна і предметна енергійність (витривалість сен-сорних систем людини у соціальних стосунках і предметних діях) соціальна і предметна пластичність (здатність до гнуч-кого програмування поведінки та зміни планів дій); соціаль-ний і предметний темп (ретельність у виконанні актів пове-дінки, дій); соціальна і предметна емоційність (характер пе-реживань у соціальній поведінці та предметній діяльності).
Синтез індивідуально-психологічного та соціально-психологічного підходів є важливим для цілісного розуміння природи особистості, створення адекватного психологічного уявлення про неї.
2. Характер і його особливості
У буквальному перекладі з грецької характер означає карбування, відбиток. У психології під характером розуміють сукупність індивідуально-своєрідних психічних властивостей, що виявляються в особистості в типових умовах і виражаються у властивих їй способах діяльності в подібних умовах.
Характер - це індивідуальне сполучення істотних властивостей особистості, що виражають відношення людини до дійсності і виявляються в його поводженні, у його вчинках.
Характер взаємозалежний з іншими сторонами особистості, зокрема з темпераментом і здібностями. Характер, як і темперамент, є досить стійким і малозмінюваним. Темперамент на форму прояву характеру, своєрідно забарвлює ті чи інші його риси. Так, наполегливість у холерика виражається кипучою діяльності, у флегматика - у зосередженому обмірковуванні. Холерик трудиться енергійно, жагуче, флегматик - методично, не поспішаючи. З іншого боку, і сам темперамент перебудовується під впливом характеру: людина із сильним характером може придушити деякі негативні сторони свого темпераменту, контролювати його прояву.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Психологія людини та риси характеру

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок