Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Цей дивний світ уяви

Цей дивний світ уяви

Назва:
Цей дивний світ уяви
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,59 KB
Завантажень:
477
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
 
 
Реферат з психології:
Цей дивний світ уяви
 


Людина використовує в діяльності власний досвід не лише через відтворення того, що сприймала раніше. Збережені образи спрйнятих предметів, життєвих ситуацій, почутих розповідей або побачених спектаклів можуть відтворюватись у нових звязках, нових, незвичайних комбінаціях чи сполученях.
Уява – це відображення людиною дійсності через комбінування образів раніше сприйнятих предметів.
Уява
Відтворююча | Творча
- Те, що зафіксовано у знаковій системі:
словесній, числовій, графічній. Людина наповнює знакову ситему тими знаннями, що в неї є: „читає” художню літературу, креслення деталі або приладу, план споруди... | - Те, що буде в майбутньому.
- Те, чого не було в дійсності.
- Те, що існує, але не сприймалося безпосередньо самою людиною.
Уява тісно повязана з мислення, бо образ і думка завжди поєднані. Вона сприяє передбаченню майбутньому і немовби оживлює минуле. Уява з нічого твороти не може. Нові образи у процнсі уяви створюються через аналітико-синтетичну переробку матеріалу, що був сприйнятий у минулому досвіді.
У цьому і виявляється специфіка уяви, бо перетворює лише те, що є в памяті. Так, відтворююча уява створює образи за аналогією з обєктами і явищами природи, або за допомогою поєднання властивостей різних предметів. Чим оригінальніші комбінації новоутворених людиною образів, чим більше значення вони мають для подальшого розвитку діяльності людей, тим вищий рівень творчої уяви людини.
Уява приходить у дію на тому етапі пізнання, коли дуже велика невизначеність ситуації, дуже багато невідомого. Саме за допомогою уяви людина знаходить вихід у складній ситуації за відсутності потрібної повноти знань, які потрібні для мислення. Отже, у цьому є суттєва віжмінність уяви од мислення – там, де мисленню потрібно опиратися на знання, уява працює за допомогою фантазії.
Завдяки уяві ми можемо подумки відійти за межі того, що сприймаємо безпосередньо, вона сприяє передбаченню майбутнього, „оживлює” те, що було раніше.
Уява притаманна і необхідна всім людям. Без мрії, без творчих задумок не були би збудовані космічні кораблі, гідростанції, оригінальні прилади. Уява повязана з нервово- мозковими і органічними процесами.
Кожному відомо, що відтворена в уяві картина небезпек може викликати прискорення пулбсу, зміну дихання. Людина може навіювати собі ознаки деяких хвороб за їх відсутності, і під дією такаго стійкого образу у неї навіть можуть зявитися реальні ознаки хвороби. Було зафіксовано, що коли людина виконує певні дії в уяві, уявляє їх від початку і до кінця, таке, „програвання” сприяє кращому виконанню цих дій у реальності.
Медичним працівникам і науковцім відомі також факти, коли уява видозммінюється у звязку із паталогічними змінами мозкової діяльності.
Найпоказовішою видозміною є галюцинація, коли зворий „сприймає” неіснуючий образ. Цей образ настільки яскравий, що людина абсолютно впевнена в його раельності. Такі хворобливі стани можуть зявитися у людей, які довго вживають алкоголь ( так звана „біла гарячка” ). І також тимчасові галюцинації викликають наркотичні речовини.
Практична робота.
Проаналізуйте свою відтворюючу уяву.
Для цього спробуйте подумки розвязати такі задачі:
1. Уявіть собі рівносторонній трикутник, кожна сторона якого дорівнює 6 м. Продовжте подумки основу трикутника ліворуч на 6 м. І правельно його через вершину трикутника провндіть ліворуч такий самий відрізок. Зєднайте кінці паралельних ліній прямою. Яка фігура утворилась.
2. Уявітть собі, що з точки А ви пройшли на південь 10 кроків, потім повернули на схід і також зробили 10 кроків, потім знову зробили 10 кроків на південь, а потім повернули на захід, пройшли стільки само, і нарешті, зробили 10 кроків на північ. Яка фігура утворилась із указаних відрізків?
3. Уявіть собі коло. Поставте в центрі кола крапку, на рівній відстані од неї усередині кола, проведіть дві паралельні лінії, а потім до цих прямих на такій самій відстані од центру проведіть дві перпендикулярні лінії. Яка фігура утворилась у середині кола?.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Цей дивний світ уяви

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок