Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Судово-психіатричні висновки при окремих нозологічних формах психічних захворювань

Судово-психіатричні висновки при окремих нозологічних формах психічних захворювань

Назва:
Судово-психіатричні висновки при окремих нозологічних формах психічних захворювань
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,04 KB
Завантажень:
235
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Судово-психіатричні висновки при окремих нозологічних формах психічних захворювань


Шизофренія. При безупинно поточної прогредіентною шизофренії, що характеризується стійкими маревними синдромами, що наростають глибокими особистісними змінами, нерідко виникає питання про дієздатність таких хворих і необхідності встановлення опіки. У подібних хворих переважають несприятливі психопатологически складні синдроми зі стійкими систематизованими маячними ідеями переслідування, отруєння, ревнощів, а також гал-люцинаторно-бредовая симптоматика. Зміст маячних ідей визначає хворобливу мотивацію їхнього поводження. При цьому в процесі несприятливого плину захворювання формується глибокий дефект особистості. У таких хворих поряд з порушеннями емоційно-вольової сфери й мислення відсутня критика до свого хворобливого стану й усвідомлення своєї измененности.
Такі хворі в періоди, коли вони перебувають поза стінами стаціонару, не можуть розуміти значення своїх дій або керувати ними й мають потребу у встановленні опіки.
Однак в останні роки відзначається значна видозміна клінічної картини психічних захворювань, у тому числі й шизофренії. Серед хворих шизофренією, які проходять експертизу по цивільних справах, переважають особи, що активно лікувалися в гострому періоді захворювання з наступним сприятливим його плином.
Психічний стан таких хворих за даними медичної документації, за показниками родичів, характеристикам з місця навчання й роботи протягом багатьох років визначається відносно неглибоким рівнем поразки психіки. У структурі їхньої особистості не виявляється грубої дисгармоничности, не відзначається порушення критичної оцінки свого стану й ситуації, зберігається здатність розуміння що відбуває. Такі хворі адекватно адаптовані до життя, у них збережені трудові-соціально-трудові установки, реальні можливості трудової діяльності, іноді на зниженому професійному рівні. Таким чином, відсутність виражених психопатологічних розладів, схоронність критики, незначна глибина особистісних змін, адекватне поводження у відношенні навколишніх з урахуванням сприятливого плину захворювання визначають експертне рішення про здатність таких хворих розуміти значення своїх дій і керувати ними й про відсутність необхідності встановлення опіки.
Загальні сумарні характеристики психічного стану учасників цивільного процесу повинні сполучатися з аналізом факторів, безпосередньо пов'язаних з конкретною юридичною ситуацією.
Так, при оцінці минулого психічного стану особи на момент здійснення певного юридичного акту (здійснення майнової угоди, вступ у шлюб, подача позову) особливе значення має аналіз правового поводження подэкспертного, мотивації його вчинків.
Необхідно враховувати логічність угод і правових позовів, їхню реальну обґрунтованість, доцільність, відповідність особистісним і моральним установкам, розуміння істоти своїх діянь, що відбиває стан критичних здатностей, можливість прогнозування наслідків зробленого цивільного акту.
У ряді випадків перед експертизою ставляться питання, що вимагають оцінки дійсного психічного стану особи з обов'язковим визначенням його на майбутнє. Наприклад, при рішенні питань про можливість бути одруженим, брати участь у вихованні дітей. У подібних випадках як оцінний фактор особливого значення набуває комплекс ознак, що характеризують плин захворювання, його можливий клінічний прогноз.
Поряд з описаними несприятливим і сприятливим типами плину шизофренії зустрічаються й інші її варіанти.
При цьому основні принципи рішення експертних питань залишаються тими ж - основне значення має визначення часу початку психічного захворювання, типу й етапу його плину.
Варто мати на увазі, що подэкспертный міг страждати психічним захворюванням протягом тривалого періоду, ніколи при цьому не звертаючись до психіатрів. Якщо буде встановлено, що психічна хвороба виникла вже після висновку угоди (майнової, вступ у шлюб і т.п.), цивільний акт не втрачає своєї сили.
Якщо ж та або інша угода зроблена в гострому періоді захворювання - у стані нападу або загострення, виключається здатність розуміти значення своїх дій або керувати ними.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Судово-психіатричні висновки при окремих нозологічних формах психічних захворювань

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок