Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Самогубство як екзистенційна проблема людини

Самогубство як екзистенційна проблема людини

Назва:
Самогубство як екзистенційна проблема людини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,33 KB
Завантажень:
154
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат
на тему:
«Самогубство як екзистенційна проблема людини»


План
1. Що таке самогубство?
2. Самогубство як факт.
3. Міфи та реалії суїциду.
4. Теорії суїциду.
1. Не кожну смерть, причиною якої стає сама людина, можна назвати самогубством. У людини, що заснула за кермом своєї машини і врізалася в дерево, немає наміру убити себе.
Так, Едвін Шнейдман (Shneidman, 1993, 1981, 1963), один із самих компетентних фахівців, що досліджують проблему суїциду, визначає самогубство як навмисну смерть - акт позбавлення себе життя, під час якого людина робить цілеспрямовану і свідому спробу припинити існування.
Самогубство - акт позбавлення себе життя, під час якого людина діє навмисно, цілеспрямовано і свідомо.
Навмисна смерть може мати різну форму. Ці відмінності дуже важливі для клініцистів і дослідників, коли вони намагаються зрозуміти і провести лікування суїцидентів. Враховуючи дані відмінності, Шнейдман дав описи чотирьох типів людей, які навмисно прагнуть покласти край своєму існуванню: шукачі смерті; ініціатори смерті; ті, хто заперечують смерть та гравці зі смертю.
Шукачі смерті у момент здійснення спроби самогубства явно прагнуть померти. Така цілеспрямованість зберігається порівняно недовго, потім її змінюють сумніви - через яку-небудь годину або наступного дня, а потім це ж бажання померти повертається знов.
Ініціатори смерті теж прагнуть померти, але вони діють виходячи з переконання про неминучість смерті, що наближається, і вважають, що своїм вчинком просто прискорюють цей процес. Деякі з них вважають, що їх смерть це всього лише питання декількох днів або тижнів. Під цю категорію підпадають багато випадків суїциду серед немолодих і важко хворих людей (Valente ). Письменник Ернест Хемінгуей, що все життя відрізнявся міцним здоров'ям, був дуже стурбований своїм фізичним станом, що поступово погіршувався, і саме це, на думку багатьох дослідників, визначило його рішення накласти на себе руки.
Шукач смерті - людина, що має твердий намір накласти на себе руки у момент здійснення спроби самогубства.
Ініціатор смерті - людина, яка здійснює спробу самогубства, оскільки вважає, що процес вмирання вже почався і що він просто прискорює свою смерть.
Ті, хто заперечують смерть, не вірять, що позбавляючи себе життя, повністю припиняють своє існування. Вони вважають, що просто віддають своє нинішнє життя в обмін на здобуття щасливішого існування в іншому світі. Більшість самогубств, що здійснюються дітьми, потрапляють саме в цю категорію, так само як і самогубства дорослих людей, що вірують в потойбічне існування і здійснюють самогубство заради досягнення іншої форми буття. Самогубство 39 членів секти "Небесні Брами" в 1997 році теж потрапляє в дану категорію. Ухвалюючи рішення піти з життя, вони вірили, що смерть тіла звільняє душу і дає їй можливість піднятися у вищі сфери.
Гравці із смертю переживають суперечливі почуття або двояке ставлення до можливості власної смерті навіть під час спроби самогубства, причому ця двоякість виявляється і в самому способі самогубства. Хоча такі люди в якійсь мірі бажають померти, і часто саме так і відбувається, спосіб, яким вони намагаються піти з життя, не гарантує смертельного результату. Людина, що грає в "російську рулетку", а саме що стріляє в себе з револьвера, барабан якого заряджений навмання одним патроном, є гравцем із смертю.
Заперечувач смерті - людина, яка здійснює спробу самогубства, не визнаючи смерть як кінець свого існування.
Гравець із смертю - людина, що переживає подвійні почуття по відношенню до можливості власної смерті навіть у момент здійснення спроби самогубства.
Коли людина відіграє непряму, приховану, невиразну або несвідому роль в своїй власній смерті, то такі випадки Шнейдман відносить до особливої категорії, названої ним ненавмисна смерть (Shneidman, 1993, 1981). Тяжкохворі люди, що раз по раз приймають прописані ліки, порушуючи інструкції, деколи належать до цієї категорії. Хоча їх смерть може представляти одну з форм самогубства, дійсні наміри таких людей залишаються невиясненими.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Самогубство як екзистенційна проблема людини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок