Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> ЕМОЦІЇ: ФРУСТРАЦІЙНІ, КОМУНІКАТИВНІ, ІНТЕЛЕКТУАЛЬНІ

ЕМОЦІЇ: ФРУСТРАЦІЙНІ, КОМУНІКАТИВНІ, ІНТЕЛЕКТУАЛЬНІ

Назва:
ЕМОЦІЇ: ФРУСТРАЦІЙНІ, КОМУНІКАТИВНІ, ІНТЕЛЕКТУАЛЬНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,23 KB
Завантажень:
193
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
ЕМОЦІЇ: ФРУСТРАЦІЙНІ, КОМУНІКАТИВНІ, ІНТЕЛЕКТУАЛЬНІ
План
1. Фрустраційні емоції
2. Комунікативні емоції
3. Інтелектуальні емоції
4. Література
Фрустраційні емоції
Поняття "фрустрація" (від лат. Frustration — розлад (планів), катастрофа (задумів, надій)) використовують у двох значеннях: а) акт блокування чи переривання поводження, спрямованого на досягнення значущої мети (тобто фрустраційна ситуація); б) емоційний стан людини, який виникає після невдачі, незадоволення якоїсь сильної потреби, докорів з чийогось боку. Зазначений стан супроводжує виникнення сильних емоцій: ворожості, гніву, провини, досади, тривоги.
Фрустратором є непереборна для людини перешкода, яка блокує досягнення поставленої нею мети. Фрустрацію спричинюють і внутрішні конфлікти.
Фрустрація може вшшнути і на діяльність людини. В одних випадках вона мобілізує її для досягнення віддаленої за часом мети, підвищує силу мотиву, а інших - демобілізує. У цьому разі людина прагне відійти від конфліктної ситуації (заборонена чи недосяжна мета виконується подумки або тільки частково, або розв'язується схоже завдання), або ж вона загалом відмовляється від діяльності.
Образа як емоційна реакція на несправедливе ставлення до себе виникає тоді, коли страждає почуття власної гідності людини, коли людина усвідомлює, що її незаслужено принижують. Це відбувається у ситуації образи, обману людини, невиправданих обвинувачень і докорів на її адресу.
Образа з'являється в людини в онтогенезі дуже рано. & прояви виявляються вже в дітей 5-11 місяців.
Розчарування. Якщо очікувана або обіцяна подія не збувається, то виникає невдоволення, яке називають розчаруванням. Що більше було обіцяно або що важливішою була подія, якої очікували, то більше розчарування переживає людина, якщо її очікування не виправдалися. Особливо легко виникає розчарування, коли очікують від когось або чогось надприродного, якогось дива.
Досада - це роздратування, невдоволення внаслідок власної не-вдачі або невдачі близької людини, улюбленої спортивної команди тощо. Це жаль часто із домішкою злості на обставини, людину, які перешкодили досягненню задуманого. Злість під час досади часто виражається ("розря-джається") за допомогою "міцних" висловлювань, у тому числі й ненормативної лексики.
Гнів. Поняття "гнів" синонімічне до понять "обурення", "збурювання", "злість". Сильний гнів визначають як лють, під час якої виникає нічим не стримувана агресивна поведінка. Лють буває "шляхе-тна", "праведна" ("Пусть ярость благородная вскипает, как волна, идет война народная, священная война"), конструктивна (коли люто, зі злістю обстоюють у гарячій суперечці свою думку) і деструктивна (виражена в насильстві, жорстокості).
Гнів може спричинити особиста образа, обман та інші моральні причини, особливо якщо вони несподівані для суб'єкта. Гнів можна спровокувати не лише вербально (через слово, висловлення), а й неверба-льно (через міміку, жест, рухи тіла).
Роль гніву полягає в мобілізації енергії для активного самозахисту індивіда.
Несамовитість - це крайній ступінь порушення із втратою самовладання, що найчастіше виникає під час фрустрації, й виявляється в цьому разі як стан безсильного гніву.
Сум може спричинити розлука, психологічна ізоляція (так зване почуття самотності) і невдача в досягненні мети, розчарування, тобто несправджена надія. Остання означає не що інше, як втрату мрії. Отже, головною й універсальною причиною суму є втрата чогось значущого для людини: безпосереднього психологічного контакту з дорогою людиною або з іншими людьми (відчуття самотності), втрата перспективи в досягненні бажаної мети.
Хоча сум зараховують до негативних емоцій, він може супроводжувати й позитивні переживання і почуття людини. Недарма в одній пісні співається, що "любов ніколи не буває без смутку", тому що розлука з коханою людиною спричинює сум. Тихий сум може бути навіть приємний людині.
У разі суму відбуваються порушення, зворотні до тих, які спостерігають під час радості: гальмування моторики, звуження кровоносних судин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: ЕМОЦІЇ: ФРУСТРАЦІЙНІ, КОМУНІКАТИВНІ, ІНТЕЛЕКТУАЛЬНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок