Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Модель інтегрованого підходу до корекції особистості методами групової терапії

Модель інтегрованого підходу до корекції особистості методами групової терапії

Назва:
Модель інтегрованого підходу до корекції особистості методами групової терапії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,56 KB
Завантажень:
395
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Модель інтегрованого підходу до корекції особистості методами групової терапії


В останнє десятиліття наростає інтерес дослідників і практиків до проблем і можливостей розвитку інтегрованої психотерапії (Б. Бейтман, М. Голдфрід, Дж. Норкросс, 1989). Про значимість інтегрованого руху в психотерапії свідчить і видання міжнародного „Журналу інтегрованої й еклектичної психотерапії”. Інтегрована психотерапія, що використовує поєднання прийомів різних психотерапевтичних напрямків, припускає, насамперед, концептуальний синтез різних теоретичних систем психотерапії.
Інтегрована психотерапія може розвиватися на основі таких підходів: 1) використання еклектичної моделі, що поєднує різні методи психотерапії, керуючись потребами практики; 2) інтеграція відповідних наукових дисциплін – медицини, психології, соціології, педагогіки, нейрофізіології, філософії, психолінгвістики тощо; 3) синтез теоретичних положень різних психотерапевтичних орієнтацій з урахуванням провідної концепції особистості та її розвитку. Істотні можливості для розвитку інтегрованої психотерапії забезпечує також пошук спільного знаменника для різних теоретичних моделей за допомогою перекладу їх понять на загальновживану термінологію або шляхом опису психотерапевтичного процесу з позицій різних напрямків.
Розвитку інтегрованого руху у психотерапії сприяли такі фактори: 1) поширення численних форм і методів психотерапії, що утруднює вибір, а також їх вивчення і застосування; 2) неадекватність будь-якого психотерапевтичного напрямку для всіх категорій клієнтів; 3) пошук загальних базових процесів, характерних для всіх форм психотерапії, і поступове визнання того, що різні методи, по суті, можуть мати більше спільного, ніж розбіжностей; 4) приблизно рівна ефективність корекції незалежно від форм психотерапії; 5) акцент на істотній ролі взаємин „психотерапевт – клієнт” за будь-яких форм психотерапії; 6) соціально-економічні процеси в суспільстві, що висувають підвищені вимоги до якості, тривалості й ефективності психологічного впливу й сприяють більше згуртуванню, ніж роз’єднанню психотерапевтів. Найважливішою характеристикою інтегрованого руху у психотерапії є врахування психотерапевтом при виборі методів не стільки власних теоретичних знань, скільки індивідуальних психологічних особливостей особистості, проблем і потреб клієнта [3, с. 107].
Хоча інтегрована психотерапія набула розвитку саме в останнє десятиліття, в попередні роки також спостерігалися спроби порушувати питання інтеграції у психотерапії, зростало розуміння важливості врахування в ній взаємодії когнітивних, емоційних і поведінкових аспектів функціонування клієнта. Усередині єдиного психотерапевтичного підходу доцільним є розподіл, залежно від завдань психологічного впливу на особистість, певних прийомів на пізнавальні, емоційні і поведінкові стереотипи порушеного реагування клієнтів. Різні комплекси з цих методів найдетальніше розроблено в тому чи іншому психотерапевтичному напрямку, і вони можуть доповнювати одне одного.
Інтегрувати кілька корегуючих технологій в одну систему спробував Г. Грінвальд (1967 р.), назвавши її терапією прямого аналізу. До цієї системи увійшли елементи психоаналізу, різні модифікації біхевіоральної терапії та інших наукових напрямків [2, c. 160].
Давно розпочалися спроби синтезувати психоаналітичну і біхевіористичну теорію. Проте усе обмежувалося реінтерпретацією поведінкових прийомів до психодинамічних формулювань або перефразуванням положень психоаналітичної теорії в межах теорії научіння. Останнім часом йдеться про розробку психотерапевтичних підходів, що поєднують психодинамічні і поведінкові методи в інтегрованій терапії хворих (М. Мюррей, 1976 р.). У цьому випадку психотерапевт при аналізі симптомоутворення враховує як інтрапсихічну динаміку, так і актуальну життєву ситуацію пацієнта й обставини, що посилюють прояв проблеми [2, c. 161].
Відзначаються також спроби інтегрувати когнітивні й поведінкові підходи в психотерапії. Пізнавально-навчальний підхід як синтез когнітивного і поведінкового напрямків у психотерапії, з одного боку, визнає важливість інтраперсональних факторів в адаптації, а з іншого – робить акцент на ролі змінних оточення, що впливають на феноменологію і функціонування особистості клієнтів (М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Модель інтегрованого підходу до корекції особистості методами групової терапії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок