Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Анемія

Анемія

Назва:
Анемія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,43 KB
Завантажень:
299
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Під анемією розуміють патологічний стан, що характеризується зменшенням кількості еритроцитів та (або) гемоглобіну в одиниці об'єму кро
ві


Під анемією розуміють патологічний стан, що характеризується зменшенням кількості еритроцитів та (або) гемогло-біну в одиниці об'єму крові. Можна го-ворити про анемію як про стан, який характеризується зниженням утворення еритроцитів або збільшенням їх деструк-ції, або поєднанням обох чинників. Ери-троцити та гемоглобін, котрий міститься в них, виконують важливу функцію транспортування кисню в тканини. Та-ким чином, зменшення кількості еритро-цитів і гемоглобіну зумовлює недостатнє забезпечення тканин киснем.
Класифікація. Анемія різноманітна за етіологією, патогенезом і клініко-гематологічними особливостями. Нині в кла-сифікації дотримуються патогенетично-го принципу (Л.І.Ідельсон, В.І.Калінічева, 1979). Виділяють 3 основні групи:
1) анемія, пов'язана з крововтратою;
2) анемія, пов'язана з порушенням кро-вотворення;
3) анемія, пов'язана з під-вищеним руйнуванням еритроцитів.
Під час діагностики анемії традицій-ним є виділення її форм залежно від колірного показника. При нормохромній анемії він становить 0,8—1, гіпохромній — менш ніж 0,8 і гіперхромній — понад 1. За функціональним станом кісткового мозку, його здатністю до регенерації ро-зрізняють анемію регенераторну (кіль-кість ретикулоцитів більша ніж 0,5 %), гіперрегенераторну (менш ніж 5 %) і гі-порегенераторну. Відповідно до вмісту гемоглобіну та кількості еритроцитів в одиниці об'єму крові виділяють 3 ступе-ні важкості анемії:
а) легка анемія — вміст гемоглобіну в межах 90—110 г/л, кількість еритроцитів становить 3 х 1012—3,5 х 1012/л;
б) анемія середньої важкості — вміст ге-моглобіну 70—90 г/л, кількість еритро-цитів 2,5 х 1012— 3 х 1012/л;
в) важка анемія — вміст гемоглобіну менш ніж 70 г/л, кількість еритроцитів менша ніж 2,5х 1012/л.
АНЕМІЯ, ПОВ'ЯЗАНА З КРОВОВТРАТОЮ
Гостра постгеморагічна анемія може бути різної етіології. У новонародже-них гостра крововтрата пов'язана з по-шкодженням плаценти, розривами су-дин пуповини, фетофетальною кровоте-чею, геморагічними синдромами. У старшому віці кровотечу спричинюють зовнішні травми або травми внутрішніх органів, які супроводжуються розрива-ми судин. Великі шлунково-кишкові кровотечі можуть бути наслідком ви-разкової хвороби шлунка або дванадця-типалої кишки, виразок дивертикула Меккеля, варикозного розширення вен стравоходу та шлунка при гіпертензії в системі ворітної вени. Гостра постгемо-рагічна анемія часто спостерігається у дітей, котрі страждають на геморагіч-ний діатез, злоякісні пухлинні захворю-вання.
Патогенез. Важкість стану зумовлена інтенсивністю, тривалістю кровотечі та загальним об'ємом крововтрати. Значну втрату крові діти переносять гірше, ніж дорослі. Особливо важко це відбиваєть-ся на стані новонароджених, втрата 10-15 % крові у них спричинює шок, тоді як у дорослих вона компенсується самостійно. У дітей старшого віку до стану небезпечного шоку призводить втрата 30—40 % крові. Раптова втрата 50 % ОЦК призводить до летального кінця. Водночас, якщо кровотеча віднос-но повільна, дитина здатна перенести втрату 50 % крові та навіть більше.
Клініка. Клінічна картина гострої постгеморагічної анемії складається з двох синдромів — колаптоїдного та анеміч-ного. Діти стають блідими, млявими, адинамічними. Відзначаються запамо-рочення, шум у вухах, холодний піт, блювання, позіхання, часом гикавка, зниження AT, частий ниткоподібний пульс, задишка, тахікардія, над верхів-кою серця вислуховується систолічний шум. У важких випадках з'являються ціаноз, судоми, порушення зору. У но-вонароджених спостерігається різка блідість, м'язова атонія, западання жи-вота, серцебиття, прискорене дихання.
Гематологічна картина залежить від термінів проведення дослідження. У ранній період крововтрати (рефлектор-на фаза компенсації) у зв'язку з надход-женням депонованої крові в судинне русло і зменшенням її об'єму внаслідок рефлекторного звуження значної части-ни капілярів кількість гемоглобіну та еритроцитів в одиниці крові змінюєть-ся незначно і не відбиває справжньої анемізації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Анемія

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок