Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Розлади потягів

Розлади потягів

Назва:
Розлади потягів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,47 KB
Завантажень:
338
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
РЕФЕРАТ
на тему:
Розлади потягів


Розлади потягів розглядаються в МКБ-10 у розділі «Розладу звичок і потягів». Ця категорія порушень поводження характеризується повторюваними нападами потягів, без ясної раціональної мотивації, які суперечать інтересам самого пацієнта й не можуть бути контрольовані ім. Основною ознакою їх є порушення вольових функцій, що нерідко приводить до протиправних дій. Розладу потягів іноді зустрічаються при психічних захворюваннях, таких, як шизофренія, органічні захворювання головного мозку, епілепсія, олігофренія. Однак найбільш специфічні риси вони здобувають при психопатіях, тому найчастіше вони висвітлюються в розділі розладів особистості й поводження. Міжнародна класифікація хвороб (МКБ-10) відносить до порушень потягів при психопатіях патологічну схильність до азартних ігор, патологічні підпали (піроманії), патологічне злодійство (клептоманії), трихотиломании (потяг до висмикування волось), а також розладу полової ідентифікації (полового потяга).
Патологічна схильність до азартних ігор проявляється в частих повторних епізодах участі в азартних іграх, що є ведучим у житті особи, веде до зниження соціальних і професійних навичок, втраті матеріальних і сімейних цінностей. Такі особи звичайно роблять більші борги, порушують податковий закон, ухиляються від сімейних обов'язків. Вони описують у себе сильний потяг до азартних ігор, неодолимость його, неконтролируемость своїх дій. Поза ігровою діяльністю вони випробовують подання про гру, переживають епізоди, пов'язані з азартом ігри, постійне внутрішнє напруження. У такі періоди вони тривожно сплять, дратівливі, конфликтны, неуживчивы. Відрізняють їх від звичайних гравців охоплення ігровою діяльністю, порушення соціальних форм поводження, байдужість до свого зубожіння й благополуччя родини. У судово-психіатричній практиці такі особи зустрічаються вкрай рідко, звичайно у зв'язку з фінансовими правопорушеннями.
Піроманії (патологічні підпали) серед розладів потягів займають більше значне місце. Цей розлад характеризується прагненням робити підпали й любуватися вогнем. Розрізняють щирі піроманії й помилкові (псевдопиромании). В останніх випадках підпали відбуваються з метою мести, приховання яких-небудь протиправних діянь, у стані сп'яніння. Щирі пироманические акти виникають періодично на висоті ажитированного стану, єдиним мотивом яких є милування вогнем або розрядка свого внутрішнього напруженого стану. При цьому підпалюються випадкові об'єкти, з виниклої пожежі такі особи не йдуть. Їх часто бачать навколишні «зачаровано» вартими у вогню. Ці стани самі особи описують як непереборний потяг до вогню, випробовують при цьому приємні відчуття, у них повністю відсутнє почуття провини, оцінка наслідків своїх дій. У деяких випадках у них виникає сексуальне порушення. Вид вогню й дії людей при гасінні пожежі викликає розрядку афективної напруги, що надалі повторюється й спричиняє прагнення до нових підпалів. Розлад потяга у формі піроманії зустрічається при різних формах психопатій і формується в клінічно обкреслений синдром розладів потяга.
Псевдопироманические прояву, виникаючи в психопатичних особистостей, залежать від структури психопатій і відбивають у своєму змісті особливості особистості (істеричні, збудливі й т.д.). Дії таких осіб відрізняються послідовністю, цілеспрямованістю, критичним відношенням до вчиненого, передбаченням наслідків своїх дій.
Клептоманія (патологічне злодійство) у практиці судово-психіатричної експертизи зустрічається вкрай рідко, хоча особи, приваблювані до відповідальності за розкрадання, досить часто є предметом експертизи. При щирій клептоманії, так само як і при інших видах розладів потягів, нескориме бажання зробити крадіжку виникає періодично. Йому передує почуття внутрішнього напруження, незадоволеності, тривоги. Крадіжка відбувається завжди поодинці, не пов'язана з матеріальною необхідністю й, як правило, не спричиняє особистого збагачення. Викрадаються випадково, що потрапили в поле зори, пацієнта предмети. Після крадіжки відсутні ознаки приховання слідів злочину, наступає розрядка емоційної напруги.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Розлади потягів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок