Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Підлітковий вік

Підлітковий вік

Назва:
Підлітковий вік
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,07 KB
Завантажень:
487
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Зміст
І. Вступ.
ІІ. Характеристика сімейних взаємин і психофізичні особливості підліткового віку.
Огляд вітчизняної і закордонної психології – непедагогічної літератури з проблем виховання і сімейних взаємин.
ІІІ. Опис методик дослідження і його організація.
3.1. Опис діагностичних методик.
3.1.1. Діагностика тривожності в підлітка.
3.1.2. Діагностика стану агресії в підлітків.
IV. Висновок.
V. Використана література.


ПІДЛІТКОВИЙ ВІК.
У цей період завершується дитинство, починається перехід до дорослості. Відбувається якісна перебудова особистості, стикаються стосунки з дорослими, підліток засвоює нові суспільні норми по-ведінки. Для перехідного віку характерна невідповідність між но-вими потребами “напівдитини, напівдорослої людини” і застарілим згори донизу ставленням до неї оточуючих. У цей час виникає кри-за, що виявляється у різному протиставленні себе дорослим, внутрішній дисгармонії, потягу до самостійності.
У підлітковому віці провідною потребою стає вибіркове спілкування з однолітками, які мають певні якості особистості. Спілкування знову, як і в немовляти, стає провідною діяльністю, замінюючи в цьому плані навчальну діяльність.
Основним чинником ставлення особистості є спілкування. Тому дорослі мають приділяти спілкуванню з підлітками велику увагу.
Центральним психічним новоутворенням підліткового віку є почуття дорослості. В підлітковому віці підліток протиставляє себе дорослим виявляючи при цьому "максималізм самостійності", Це суб’єктивно приводить його до відмежування від навколишнього світу, усвідомлення себе, відкриття власного "Я" і як наслідок до зацікавленості власним внутрішнім життям та внутрішнім світом інших людей.
Інтенсивно формується власна особистість. Підліток стає суб’єктом саморозвитку здійснює цілеспрямований процес самовдосконалення на основі обраного ідеалу, який може бути завищеним і нереалістичним але він надає саморозвитку, самоорганізації особистості, значного поштовху в "саморусі". Зміни в особистості підлітка є такими помі-тними і значущими, що свідчить про друге народження особистості. У перехідний вік відбувається перетворення особистості підлітка на зрілу особистість.
Підлітковий вік, або середній шкільний вік привертає до себе ува-гу своїми анатомо-фізіологічними змінами в організмі дитини, особливо пов’язаними зі статевим дозріванням. Ці зміни впливають значною мі-рою на пізнавальну діяльність та поведінку, впливають на стосунки в колективі.
У підлітків підвищується рівень пізнавальної активності і розум-ового розвитку, зростає допитливість, виникає прагнення пізнати невідоме, зазирнути в майбутнє . Учні середнього шкільного віку посильно вивчають і виявляють прагнення до самостійності. Але це прагнення за умови неправильного виховання може виявитись у викривлених формах - негативному ставленні до доручень, порад учителів і батьків, невмотивованих вчинках в пори поведінки. Це трапляється, коли підліток не залучається до життя колективу, не виконує суспільне корисної праці, доручень, не бачить і не пе-реживає результатів своєї діяльності, а вчителі і батьки не заохочують до цього, не враховують вікових особливостей його розвитку.
Усі підлітки відчувають потребу мати у колективі гідне місце і це стає провідним мотивом їхньої поведінки. Хлопчики для до-сягнення мети використовують перевагу у силі, то дівчата, успіхами у навчанні.
Для досягнення якоїсь мети дівчата використовують значно більше впертості, ніж хлопчики. В них є своєрідний "жіночий патріотизм" який їх об’єднує.
Розум і вроду цінують усі підлітки. Хлопчики - п'ятикласники час-то небайдужі до своїх однокласниць, але взаємність у цьому віці рідкість.
Дівчатка більш емоційні, виявляють значний інтерес до своєї зов-нішності, як хлопчики байдуже. У цей період дівчатка розвиваються швидше ніж хлопчики.
Підлітковий вік - це найбільш складний та бурхливий період у фор-муванні особистості дитини, який характеризується глибоким змістом зовнішніх і внутрішніх факторів розвитку. Це насамперед пов"зано з фізіологічною перебудовою організму, зміною становища дитини у відносинах з дорослими й ровесниками з високим розвитком пізнавальних процесів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Підлітковий вік

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок